SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Příspěvekod JindrichSlany » 22 srp 2012, 21:49

ahoj skůtraři mám dotaz.. z ničeho nic mi začal dělat můj skútřík to, že jak jedu do kopečka ze začátku kopce jede v pohodě a třeba tak v půlce kopce jakoby se nechtělo motoru, je míň slyšet a rychlost klesá, až musim uplně zastavit a po takovejch deseti sekundách se zase rozjedu a skútr mi jede dál.. měl sem to v servise a tam mi prej vyměnili variátor a jinak mi řekli, že už ale nevěděj co stím prostě, že to je jak začarovaný.. no a tak sem si řek, že bych to sám moch vyřešit.. jenže ja už nevim vubec co s tim a ani nikdo z okolí ...
myslel sem si, že tam neteče benzín ale taková ta věc pod nádží kde je benzin z ní mi to teče pak tam mam fyltr palivovej a ten sem teda zkusil novej, že jestli neni špinavej a nic... no a do karburátoru mi to teče dobře.. tak ja nevim a i mi měnili svíčku v servise a pořád ale nic.. je to prostě starostí okolo toho, že sem měl radši jezdit na kole a vysrat se na todle
a muj skutr je SYM JET 4 mám ho od března a jezdil mi v pohodě ale po asi tisicikilometru najednou to začalo dělat :(
JindrichSlany

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2012, 21:26
Bydliště: v Ostravě
Skútr / moto: SYM JET 4 50

Re: SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Příspěvekod Vratas » 22 srp 2012, 22:34

Kontrastní pružina ve spojce - je vymačkaná a řemen se na zadní části málo roztahuje zpět a netahá to a slábne chod. Vyměnit za tvrdší a bude to OK.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Příspěvekod JindrichSlany » 22 srp 2012, 23:25

upravil jsem to a popsal sem to vic dolu dik

23.8. edit:
jeste jsem se tedy chtel zeptat, jestli ta pruzina muze byt rozbita uz po cca dva tisicich kilometrech? me to pride, ze je to moc malo na ni, ale jestli to je fakt ona skusim to vymenit.. a taky sem se chtel zeptat jestli by to delala jen do kopce a nebo, ze to zacne delat v kopci dostanu se na rovinku a na ty rovince to taky nechce vuebc akcelerovat.. az musim zastavit a znovu to rozjet.. jestli to je ono je to titm a budu to muset vymenit a snad me muj skutr uz bude fungovat, jak na zacatku.. dekuji vam mockrat
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 pro 2013, 04:11, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
JindrichSlany

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2012, 21:26
Bydliště: v Ostravě
Skútr / moto: SYM JET 4 50

Re: SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Příspěvekod HonzaR » 23 srp 2012, 15:30

Kontrastka mi před lety u Gilery Runner vyměkla už asi po 4tkm. Dělalo to tohle: Do kopce, místo aby motor točil konstantní otáčky a variátor měnil převod do pomala, se náhle (2-3 vteřiny) snížily otáčky motoru až ztratil sílu, pak se zase vzpamatoval a rozjel.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: SYM Jet 4 - do kopce netáhne

Příspěvekod JindrichSlany » 23 srp 2012, 19:51

no ta pruzina by to byt mohla ale mi se spis zda, ze mi tam nejde benzin.. a dneska se mi to stalo poprvyi to, ze jsem jel a celou cestu na zahradu mi to skubalo, na rovince, vsude hrozne a pak to jelo tak jen 10km/h chvili.. a musel jsem to nechat chvili, protoze kdyz jsem nastartoval a pridal plyn chcipalo to.. ale pak se to nejak chytlo a po hodince kdyz jsem jel domu uz to slo..
kamaradovi se u tohoto stroje pry stalo, ze se mu nejak sekal plovak v karburatoru a tak potom kdyz ho vymenil bylo to dobre.. jenze ja sem koukal do karburatoru a ten plovak se s nim da normalne hybat neni tam zasekly, tak nevim, co si myslite? ja jsem z toho cely "zesediveny"
JindrichSlany

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2012, 21:26
Bydliště: v Ostravě
Skútr / moto: SYM JET 4 50


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník