Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Diskuze o čemkoli.

Pro snažší přehled malá anketka:

mám čínský skútr a jsem s ním spokojen - doporučuji jeho koupi
18
15%
 
kocur, PROOF, Kiper, Mohy 125, Rosi45, jmart, Luc8ka, Lukes80, Denisa94, KRAES, ROBOTOX, Jiří Nedvídek, těša, Anonym1
mám čínský skútr a nejsem s ním spokojen - nedoporučuji jeho koupi
4
3%
 
krizik1, Kostík1342, Decado, radeonx800
mám čínský skútr, zvolil jsem poměr cena/spolehlivost, jsem připraven, že může přijít něco velkého
15
13%
 
hagrid, miglanc, vavo7, proviewx, maryn, Jirabach, vanbur, Lubomir, StrejdaCZ, Fortkiller, Valheru_KOKr, PBM2, Laco Maco, CzechDave
mám značkový skútr a jsem s ním spokojen - doporučuji jeho koupi
81
68%
 
Pulec73, cantor68, Acada, illegal, KARLOS111, Fellowdeer, pietronimuss, janon, Krvel, Dándí, Mr.Voza, Winterwolf, Strmal, jan.jarolim, Luca_69, medved.m, p@t, sigi, robert_sulc, saimon1, Gandalf, Panker, Iwos, Kuře, Hasmann, crhy, ondsin, traintom, gabel, TomRaptor, zbyňák, vena307, vikino, 125pcx, Kamilus, Hanssen, Dank, habakuk_cz, pajko, tatík, Yenda66, gombo, Radek Bílek, c.i.z.a., wolfgang007, replic, Mojda, matuu, Mican, Myschan, elem, TUNER, kingston, Trabuk, pavlis, venda, makreps, KYBLOS, kokoska, jirkaa, Stix, pavkass, PetanG6, denisbiker, mk-tec, lucky007, Coffelolz, alabama14, Qirim, panTerek, Dano, JardaB
mám značkový skútr a nejsem s ním spokojen - nedoporučuji jeho koupi
2
2%
 
RHON, satanachist
 
Celkem hlasů : 120

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Jiří Nedvídek » 16 říj 2015, 16:16

Dobrý den,
mám skůtra Motorro Adventure 125 od loňského listopadu a a najeto 4800 km. Servisován je u Impexty Ostrava a jediná závada co byla od novoty byl šišatý ráfek na předním kole, který mi okamžitě vyměnili. Jinak se nevyskytla žádná závada, šroubky se nepovolují, plasty nepraskají, spotřeba je pod 3 litry/100km. Max. rychlost podle GPS je 90 km/hod. Parkuji venku a i v zimě startuje na poprvé.Jsem s ním velice spokojen a i celkový vzhled je velice pěkný a líbivý. Jedinou výtku mám k velice tvrdému naladění podvozku, protože jezdím jenom sám. Když jedou dva, tak je to mnohem lepší.Píši to proto, že není opravdu čeho se obávat při koupi čínských skůtrů, i když se jistě najdou vyjímky, ale ty jsou u každého výrobku.Vzpomeňme na první auta zn. KIA, co to bylo za hrůzu a dnes jsou to jedny z nejspolehlivějších aut. Proto srovnávat a stále připomínat první čínské skůtry s dnešními je neseriozní a zavádějící. Závěrem bych chtěl říci - nebojte se čínských skůtrů.
Zdraví Jiřánek
Uživatelský avatar
Jiří Nedvídek

0+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2014, 15:57
Bydliště: Nerudova 130/9, Ostrava 70300
Skútr / moto: Motorro Jonway 125 adventure
Tuning / úpravy: plexi štít

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod crhy » 16 říj 2015, 16:29

Toto co jsi napsal je ovšem velmi zavádějící...dál by jsem to raději nekomentoval.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod janon » 16 říj 2015, 17:38

Jak to tak ctu, tak az me ty znackove skutry doslouzi, asi pujdu do ciny. :wink:
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst,

Příspěvekod Mr.Voza » 16 říj 2015, 19:47

hodnotit kvalitu a zivotnost 125tky po necelejch 5 tisicich km, to je myslim docela brzo, ne? zkus to az budes mit na konci o nulu navic.

Odesláno z mobilu přes Forum Fiend. Tapatalk už fakt neee!
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Valheru_KOKr » 16 říj 2015, 20:44

Já si po 4 tis km s Yuki koupím druhý skútr k PCX asi SH nebo NMAX :) Raději najedu víc na pohodu než abych získával tuny praktických zkušeností z automoto mechaniky :)
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod KRAES » 16 říj 2015, 23:16

"Valheru_KOKr" – vcelku moudré rozhodnutí, ale když koupíš "značkový" skútr nový, tak Ti možná Yuki-na upadne do zapomenutí, jak však to bude neznámá ojetina, nechal bych si Yuki-nu do zálohy!!!
Osobně se SilverBladem jsem maximálně spokojený, od nova mám přes 13 000km a pohodička, jezdím při běžné údržbě. Jsem rád, že jsem nekoupil vytrápenou a naleštěnou dovezenku, samozřejmě čest výjimkám.
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 750km; spotřeba od 2,53l do 3,3l/100km; svíčka Denso Iridium Power; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight
Uživatelský avatar
KRAES

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 44
Registrován: 22 srp 2014, 21:32
Bydliště: Rožňava/Zlín
Skútr / moto: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Tuning / úpravy: Svíčka Denso Iridium Power; zásuvka 12V, variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Jiří Nedvídek » 17 říj 2015, 19:13

crhy píše:Toto co jsi napsal je ovšem velmi zavádějící...dál by jsem to raději nekomentoval.

Ahoj, řekni mi, co je zavádějící!! Díky Jiřánek
Uživatelský avatar
Jiří Nedvídek

0+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2014, 15:57
Bydliště: Nerudova 130/9, Ostrava 70300
Skútr / moto: Motorro Jonway 125 adventure
Tuning / úpravy: plexi štít

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod lucky007 » 18 říj 2015, 09:13

hodnotit spolehlivost motorky na zaklade toho ze se ti nevysypala uz kdyz si odjizdel z prodejni plochy?
lucky007

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 164
Registrován: 27 srp 2015, 22:42
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 Mat Galaxy Black 2021

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod joko » 18 říj 2015, 09:27

čínu nekupová je to vyrobené horkou jehlou !!! :D
Uživatelský avatar
joko

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 356
Registrován: 08 úno 2010, 20:17
Bydliště: praha
Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Jiří Nedvídek » 21 říj 2015, 00:24

ahoj Lucky 007,
promiň mi, ale Ty jsi typický demagog, protože napsat , že hodnotím skůtra dobře , proto, že se mi nerosypal při cestě z obchodu , přestože píší, že mám najeto skoro 5000 km je jasným znamením, že jsi zásadní odpůrce všeho, co není " značkové", i kdyby to bylo sebelepší.Slyšet, že čínský skůtr je dobrý je pro Tebe nepřijatelné. Snad se časem přesvědčíš, že i čína může být dobrá.
Zdravím Jiřánek
PS měl jsem před čínou Piagio 50 vodníka a přestože jsem s ním byl nad míru spokojen, také měl několik drobných závad i do 5000 km,ale kvůli tomu ho nebudu hanit.!!!!!
Uživatelský avatar
Jiří Nedvídek

0+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2014, 15:57
Bydliště: Nerudova 130/9, Ostrava 70300
Skútr / moto: Motorro Jonway 125 adventure
Tuning / úpravy: plexi štít

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Dándí » 21 říj 2015, 04:42

Velmi hezky jsi to tady popsal drahý Jířánku,
ale má to jeden háček, že až na opravdu světlé vyjímky se to bohužel dost kazí :!: :!:
Většina z nás si tím už prošla sama, či měla někoho známého, kdo si to užil. My už doma taky měli jednu takovou 125 a dětem jsme to kupovali pro začátek a čím nás to stále dokázalo překvapovat se tady píše v mnoha a mnoha příspěvcích. Celkem jsme měli šest CHINA strojů + ta 125.
Až budeš mít najeto tak 40 000 km a na tvém seznamu oprav budou jen pravidelné servisní výměny + výměny gum a jedny destičky, tak to sem napiš. Pak bude ta zpráva víc vypovídající pro ty co chtějí na skůtru opravdu jezdit, čili ne okolo návsi a na nákup. Tím ovšem nenapadám tvůj příspěvek, který jsi vytvořil.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod HonzaR » 21 říj 2015, 08:00

Jiří Nedvídek píše:...Snad se časem přesvědčíš, že i čína může být dobrá...


Ono se také říká, že: "Lepší je nepřítel dobrého". Tím bych rád řekl, že člověk hodnotí věci podle toho na jaký standard je navyklý.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod lucky007 » 21 říj 2015, 08:42

Máš pravdu, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci, ale raději bych se trochu zamyslel, než začnu vykřikovat. Těch tvých 5tis. je nic. Vždyť teprve teď se ti cca zaběhl motor, vždyť to je to samé, jak kdybys spolehlivost auto poměřoval po ujetí třeba 20tis km nebo nepromokavost bundy po první jarní přeháňce nebo fakt nevím, jak lépe to ještě připodobnit. Mít 5tis. km a mít 0km je v podstatě to stejné.
Jaké závady mělo tvoje Piaggio během prvních 5tis. od výroby sice nevím, ale můžeš to třeba srovnat, s tím co přijde s touhle.
Každopádně...ne. Čína dobrá není. Ano, nějaký kus může být šťastný (a pokud bys ho měl zrovna ty tak buď rád), ale v celkovém měřítku je její spolehlivost úplně v jiných dimenzích, o čem svědčí nemálo témat tu i jinde. Vzhledem k tomu, že sis vybral asi tu nejhorší ze všech čín... držím palce ať najedeš alespoň ještě dalších 5tis.
lucky007

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 164
Registrován: 27 srp 2015, 22:42
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 Mat Galaxy Black 2021

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod jágo » 21 říj 2015, 09:05

Je pravdou ,že čína je problematická ,ale aj tu platia výnimky.Netreba určite hádzať všetkých výrobcov do jedného vreca. Nájdu sa aj výrobcovia ktorý neustále napredujú a zdokonalujú sa jednak materiálovo a technologicky, alebo spoluprácou s renomovanými značkami. Netvrdím ,že sa kvalitatívne môžu porovnávať s top výrobcami . V každom prípade nákup číny je zatiaľ rizikom častejších porúch ako aj vyššieho počtu návštev servisu. Každému kto sa už rozhodne kúpiť čínsky stroj neostáva iné len dúfať ,že ten jeho bude lepší ako tie pred rokom. Veľa šťastia !
Kymco Downtown 125i /2015 , SYM MAXSYM 600i excutive
Uživatelský avatar
jágo

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015, 13:52
Bydliště: Púchov
Skútr / moto: SYM Maxsym 600i Excutive 2016

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod Valheru_KOKr » 21 říj 2015, 09:12

Čínské skútry nejsou vyloženě špatně navrhnuté, ale některé mají horší to, jiné ono, některé jen všechno.... zkrátka rozdíl v cenách materiálu je sakra znát. Já osobně dávám yuki ještě šanci, ale bude mě to stát zhruba 10-15tis Kč abych odstranil veškeré neduhy o kterých nyní vím... pokud přijde něco dalšího tak jsem si rovnou mohl koupit Kymco a možná pomalu i zánovní Hondu.

Měl jsem brutální plány jak budu na Yuki lítat po republice a užívat si výlety.... Strach mi to po krátkých zkušenostech nedovolil, poddimenzovaný podvozek, výkonově nedostatečné na mimoměstský provoz. Co se musí nechat tak třeba brzdy jsou silnou stránkou mého stroje (bohužel co je to platné, když podvozek není na to stavěný)

Psal jsem už leckde: čínu ano, ale pro kutily! na user friendly používání to rozhodně není. A všude omýlané je to nové tak s tím jeď kur*a do servisu mi nikdo prosím nepředhazujte. Skútr mám na to abych jezdil kam chci já a ne do servisu, který si v mém případě dokázal poradit vždy v rozmezí 1-3 týdnů i s banalitami. Servis prodejního místa mi nikdy nezvedl telefon, neodpovědělna emaily a při osobním dojetí k prodejci mi řekli, že ze servisu nikdo není přítomný, že si mám zavolat a domluvit se kdo tam kdy bude. ???WTF??? Zná tohle někdo se "značkovým"??? Asi ne co??

Doplnění:

tohle je takový ojedinělý úkaz http://www.skutrforum.cz/cinske-skutry-f66/problemy-s-cinskymi-skutry-t1951-270.html#p285227 včetně těch km :)
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků