Zdravení - ano / ne ?

Diskuze o čemkoli.

Zdraveni

Ano
337
82%
Ne
3
1%
Jak kdy
64
16%
Kaslu na to
5
1%
 
Celkem hlasů : 409

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod LipaSY » 12 lis 2014, 10:25

..tak to je už ku*va povinnost ne, zdravit vetra :D :!: :D

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 zář 2015, 08:56, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod LIKAN 1975 » 12 lis 2014, 12:16

Dobrý den.

S tím zdravením je u nás na Severní Moravě taková jedna zajímavost.
Čím je tepleji, tím méně zdraví motorkáři, ale zdraví se skútristi. Bude to tou rychlostí na motocyklu ve 150 se těžko zvedá ruka.
Když se ochladí tak zdravý všichni, které potkám i ti co přes léto si před skútrem málem odplivnou.
Já zdravím vše co má dvě kola a motorek s pístem. Klidně mávnu i na městskou policii na skútru i dopravní, když jedou v protisměru.
Jsou chlapi, nebo i holky, pouze jsou to lidi. Když někdo nepozdraví tak to neřeším. Někdy se směju do helmy, když borci za obci frajeří v rychlosti a
pak koukají, že je zdraví skútr.
Jel jsem jednou na 125 ccm skútr na Červeno horské sedlo, kluci motorkáři si dělali trénink v jízdě na koleno tak jsem na každého mávnul, kterého jsem potkal. Měl jsem čas kolibříka jsem na ten krpál nehnal. Jeden málem šel přes svodidla, když jsem jej pozdravi :D l.
Ale přes jak se říká, pozdrav nic nestojí a kdo nezdraví je moroust, nebo zaslepený egem stroje.
LIKAN 1975

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 31 bře 2014, 11:01
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Grand dink 300i

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod LipaSY » 13 říj 2015, 13:47

Policajta na motorce zdravím taky a oni odpovídají automaticky. Dokonce se mi stává, že mává i autoškola..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod forester » 13 říj 2015, 17:04

Zo začiatku ma štvalo že v Rakúskych Alpách ma málo kto pozdravil ale neskôr som zistil prečo.V sezóne v typických motorkárskych trasách pre Viedeňákov asi najbližšie a najznámejšia trasa medzi mestami Mariazell a motorestom Kalte Kuchl,kde je typický ráj pre motorkárov a v sezóne tade chodí viac motoriek ako áut a všetko je tam robené pre ich "blaho" rozšírené cesty v zátačkách,upozornenia špeciálne pre motorkárov,značky a odpočívadla.Tam sa už nezdraví lebo tú ruku by musel mať človek asi stále predpaženú ale na druhej strane v motoreste a na parkovisku vás pozdraví asi každý s tým problém nemajú ani pri stole aj keď vidia že ste cudzinec,tam to funguje presne opačne ako u nás.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod duky5 » 13 říj 2015, 19:07

naopak, tam ma prave zdravili najviac, aj vo vracakoch, dokonca prvi. co som necakal, lebo je to tam ako lunapark :)

doma som zvyknuty na 2 smeny :) ked som v motoobleceni tak ma zdravia, ked mam v lete kratasy a tricko, tak mi ani neodzdravia - co beriem ako znak cistej zavisti, kedze su vacsinou natrieskani v plnom cordurovom ciernom textile od hlavy po paty pri 40°C, uz po 10 minutach v meste maju vypotene 2 litre vody a znizeny usudok :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1201
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod Standa59 » 13 říj 2015, 22:19

Zdravím všechny tady na fóru i na cestě :-) většinou jako první. Pokud mi protijedoucí odpoví jsem rád, pokud ne - do Bravíčka kvůli tomu nepíšu. Ostatně není možné vždycky pozdravit nebo odpovědět.
Stalo se mi taky, že jsem v jedný obci potkal dva borce na skútrech, mávnul na ně a nic.... Za půl hoďky jsem je potkal zase a pozdravili první.
Nakonec jezdíme přeci pro radost, tak si to užívejme a neužírejme se tím, že nás někdo je pozdravil.
Uživatelský avatar
Standa59

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 10 zář 2014, 09:44
Bydliště: Těrlicko
Skútr / moto: Burgman 125/2008

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod Darius14 » 16 říj 2015, 07:37

Ja zdravim vzdy aj ked v Bratislave je niekendy dolezitejsie sledovat premavku aby ma niekto nedal dole tak vtedy niektorych opominam. Co som si vsak vsimol, ze v Rakusku zdravia motorkari vsetci a skutristy takmer vobec. Tam ked pozdravim skuter tak namna pozera v zmysle co chcem (alebo rozmysla ci ma pozna...).
Honda CBF600SA
Ex:Yamaha Majesty 400
Ex: Honda PCX 125 V3
Uživatelský avatar
Darius14

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 124
Registrován: 05 srp 2014, 22:40
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda CBF600SA Ex:Yamaha Majesty 400, 06

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod zdeny65 » 16 říj 2015, 09:43

Pozdravit je slušnost.Pakliže to z hlediska manevru může zkomplikovat situaci,tak kývnu blembákem.Ale co jezdím,tak mě většinou nepozdraví skůtraři,což je docela divný.I když je to možná proto,že z legislativníma úpravama má papíry kde kdo z plechovkářů a ti jsou trošku za horizontem.Mají skutra jen na poskakování do práce a o motorkářským světě moc neví a ani ho nepotřebují.A nebo možná ještě proto,že majda zepředu vypadá jak motka,tak možná proto nezdraví.Jinak v principu je to tak nějak.Jako takoví hlavní nezdraviči jsou zmrzlináři a cendura.Ale pakliže jedu z batůžkem,tak i tyto kategorie pozdraví.
No a já nezdravím od 130 výš.To ani nemá cenu a radši se držet za hefty,jak mít ruku omotanou okolo krku.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod LipaSY » 16 říj 2015, 11:03

zdeny65- jak píšeš, když to nelze rukou, tak kývnu blembákem. Malý skůtry nezdraví, ani na Svitavsku. Bude to dáno tou legislativou, jak jsi popsal. V 50% jsem je přestal zdravit taky, ale síla zvyku mi tu ruku sem tam vystřelí. :)
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod l333v » 16 říj 2015, 13:15

Od te dobry co jsem si koupil skutra jsem byl zvykly vzdycky zdravit protoze mam jak motorku tak pcx a kdyz jedu po meste se skutrem hodnekrat se mi stava ze ti na motorkach me nepozdravi i kdyz ja mavnu ale je to dano asi tim ze v dnesni dobe mohou mit skutry i s B ridicakem a tak vetsina skutraru nezdravi protoze to nejsou "motorkari" ale maji to jen jako dopravni prostredek a o motorkareni a srazech nic nevedi a ani je si myslim nezajima. Ale potesi me to kdyz na nekoho mavnu a pozdravi me i na tom skutru, kdyz jsem ja na masine taky ty skutry zdravim bez rozdilu veku a obsahu a motorky. 8)
Uživatelský avatar
l333v

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 98
Registrován: 16 pro 2014, 15:39
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda pcx 150/Harley -Davidson sportster 883 iron
Tuning / úpravy: Kompletní ritika, zadni stupacky,reflexni polepy na kolech, ventilky,horni kufr,Akrapovič

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod zdeny65 » 16 říj 2015, 13:20

To mám taky stejný.Ale jak jedu z batůžkem,tak se čopráci můžou v mávání přetrhnout :D No oni vůbec čopráci ten návyk mají dost vžitej.Ale je to stejně supr,když si tak člověk někam vyrazí,zastaví natankovat,hodí řeč a jede dál.Abych pravdu řekl,tak ze skůtrařema jsem na pimpě ještě nikdy nekecal.Vždycky se postaví někde jinde.Ale přijedou byť zmiňovaní čopráci,nebo i další kategorie motorkářů,tak se bez ostychu staví vedle mě,hodíse cigárko,pokec.Když máme stejnou cestu,jedeme spolu dál.Tak by to asi podle mě mělo být.

-- 16 říj 2015, 13:23 --

l333v :S tím se dá jen souhlasit. :wink:
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod pcx » 16 říj 2015, 13:29

ja vacsinou zdravim. chcem zdravit, proste to tak citim a nerozlisujem ci je "kolega" na skutru, harlejke, ci inej motorke.
v pripade ze robim daky manever akurát v case kedy by som pozdravil, tak sa jasne ze na to vybodnem aby som sa nevyrubal v plnej krase :D
mnohokrát sa mi stalo , ako aj niektori pisete , ze typek neodzdravi, ba dokonca na mna kuka jak na debila... nevadi, poviem sia ide sa dalej.
a vzdy na celkom potesi ked mna-skutristu ako prvy pozdravi ten druhy.
urcite suhlasim s názorom ze by to mohlo byt aj tou legislatívou, ze my B-ckovi sa vysadli na skutre a motkame sa. ale hlavne je to o charaktere cloveka si myslim. a vzdy bude. kto tym zije a fandi tomu tak bude zdravit nech pojde na hocijakej moto ci ma len Bcko alebo velke Acko, ci jazdi prvu sezonu , alebo 10rokov. a kto to ma na haku... kaslat na neho, co uz.

p.s. vidim ze som to napisal jak z pomocnej....ale sak chapeme sa, vsak ano :wink:
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod zdeny65 » 16 říj 2015, 13:42

pcx:Taky pravda.Motorkář to má v sobě,rodí se s tím,jen neví,kdy to z něj vyleze.Jezdit jsem začal v pěti letech.Teď mám za sebou 45 let na jedný stopě.Sice nějaká odmlka byla,ale dost se to změnilo.Dělí se kategorie,skupiny,typy motorek a kdoví co ještě.Já to vidím pouze na jednu kategorii.Jedna stopa.A tam jsme si všichni rovni.Jde i o vzájemnou solidárnost,pomoc.Člověk nachází nové známé,časem kamarády.Je to prostě jiný svět.To se v plechovce nestane.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod ROMARIUS » 21 úno 2016, 23:56

zdarec chlapi Já zdravím všechny je to slušnost a když někdo neodpoví je to jeho věc,ale zatím se mi nestalo že by někdo neodpověděl.a takový kecy že skutr není motorka mě osobně vubec nevadí Já taky nikoho nekrytizuji.
ROMARIUS

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2016, 03:06
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125

Re: Zdravení - ano / ne ?

Příspěvekod JRM66 » 22 úno 2016, 00:41

Ked som jazdil na veľkej motorke tak so zdravil aj skutristov ale ty ma vo väčšej miere odfakovali, hlavne ty starši paprdovia :o , naopak ty mladši skoro vždy odzdravili. :D
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků