Zámek na kotouč, řetěz, plachta - za kačku

Diskuze o čemkoli.

Zámek na kotouč, řetěz, plachta - za kačku

Příspěvekod s6rider » 12 dub 2010, 15:50

Ahoj
dostal se mi do ruky leták , že ode dneška mají v Penny Marketu zámek na kotouč za 250,- a další příslušenství za parádní cenu. Vím že to není Xena ale 250,- za zámek na kotouč, to je zadarmo. Tak jsem si ho hned letěl koupit a vypadá celkem kvalitně. Takže pokud někdo chce alespoň trochu stěžit zlodějům krádež vašeho miláčka tak se tam skočte podívat.

Obrázek
Naposledy upravil s6rider dne 12 dub 2010, 16:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - Penny Market

Příspěvekod foky » 12 dub 2010, 15:56

Mno ten řetez vypadá jako totální shit. Ten zámek na kotouč vypadá použitelně. To je ve všech Penny, nebo jenom v nějakých městech?
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - Penny Market

Příspěvekod s6rider » 12 dub 2010, 16:03

No na ten klasický řetěz jsem se díval... je to obyč metrový řetěz zamklý visacím zámkem...

Ta nabídka je po celé ČR, měl by ti přijít leták.
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod Enemy » 12 dub 2010, 16:37

Ten zámek na brzdu třeba použitelný bude. Zajímalo by mě jak "kvalitní" může být ta přilba za 1300,-. To snad ani nebude mít homologaci :roll:
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod oldik » 12 dub 2010, 17:01

Mě i ten zámek ala lidl za 170,- připadá OK. A ta plachta mi připadá dokonce stejná jako z lidla za 199,-. Asi by připadal v úvahu max ten zámek.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod s6rider » 12 dub 2010, 17:21

Homologaci nejspíš má, ale na kolik je kvalitní zjistíš až po nárazu.. :lol:

Ne, tak helma se oplatí koupit opravdu dražší a kvalitní, na tom by se šetřit nemělo. Chtěl jsem vás hlavně upozornit na ten zámek na kotouč, sice nemá alarm ale provedením vypadá fakt kvalitně a účinný snad bude dostatečně... Jo a je k němu i taková brašnička na míru. :roll:
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod foky » 12 dub 2010, 17:32

No nechci Vám do toho kecat kucí, ale připadá mi, že nejatraktivnější produkt z tý nabídky bude ta vepřovka.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod moto.joker » 12 dub 2010, 18:47

Hele kluci, tak já do toho rejpnu, ať to tady bouří.
Několik diskuzí na toto téma tady bylo a výsledky jsou povětšinou jednoznačné.
Má-li helma homologaci, je bezpečná. To znamená měla by ochránit kebuli jakžtakž dobře. Protože jak známo, je to nějaká plastová boule (plast= různý materiál, použil jsem zjednodušené označení), uvnitř je polystyren a nějakej hadr. Potud nepřipouštím diskuzi a i různé testy a hodnocení toto potvrzují. :twisted:

Ovšem úplně jiná věc je komfort, vybavení a jak dlouho to vydrží. To znamená, levná přilbice může být těžká, vnitřní hadr může být nepříjemný na palici, může mít vysoký aerodynamický hluk, můžou Ti upadnout držáky plexi, může špatně větrat, může ... co já vím všechno.
Takže primárně bezpečná podle mě je, to znamená až padneš na kebuli tak by měla vydržet (to je nakonec smysl homologace). Ale jezdit v ní v létě, parnu a tak už nemusí být nic moc. Na slabší stroje bych řekl klidně, vypadá hezky a ta sluneční clona se hodí. Na občasný ježdění taky dobrý. Pro lovce kilometrů a dálkové cestovatele se jasně nehodí, ti potřebují přesně ty vlastnosti co jsem psal že tam asi možná nebudou. Jinak se tomu říká přidaná hodnota. Někde se holt šetřit musí. :mrgreen: :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod Gek » 12 dub 2010, 19:40

Nevím jak kvalitní je to helma. Ani to nevím, jestli má homologaci. Zámek na kotouč asi ano. Plachtu proč ne.

Tady je něco o helmách.
Ten seriál stojí za zhlédnutí celý.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod Mojda » 13 dub 2010, 12:28

Geku, starej kamaráde, to jsi udělal sqwělou věc, žes tyhle odkazy dal na začátku sezony sem. Tohle by si měl každý prohlédnout,vstřebat a udělat nějaký závěr. :twisted:
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod sollik » 13 dub 2010, 12:39

Nechci se dotknout zarytých odpůrců motopříslušenství z Penny či Lidlu, ale myslíte, že to co se prodává za dvojnásobné ceny v motoshopu je kvalitnější? Může to být úplně ten samý zámek, přilba nebo plachta, ale protože to neleží v regálu v Penny ale motokrámu je to prostě draží = kvalitnější? Spíš jde o ten pocit, že když jsem za to nedal 200,- ale 400,-, takže to bude lepší .............
Sám jsem byl svědkem, jak v Lidlovské akci vloni na jaře kupoval borec motopříslušenství ve velkym - celý košík toho měl a kdo ví, jestli se ještě nevrátil. Co s tím asi dělal? Nedávno jsem tu někde dával odkaz na motoplachtu - na chlup ta samá co z Lidlu, jenže o dost dražší.

Tím jsem chtěl jen říct, že ne vždy vyšší cena ve specializovaném obchodě automaticky znamená vyšší kvalitu zboží ...
Naposledy upravil sollik dne 13 dub 2010, 13:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod moto.joker » 13 dub 2010, 12:43

Tak nějak se na to taky dívám. Není důležité (tím neříkám že je to nepodstatné) kde to koupíš, ale co si koupíš a jak to rozmyslíš.
Třeba ten kecafon v Lidlu stál tuším 200, no a na netu jich jsou tři zadky za 800 a nahoru. Ptám se proč? Protože nás někdo škube. :twisted:
Jinak ten kecafon je odcela fajn, člověk nesmí být náročný :-) Teď si ze sluchátek k PC dělám nový headset do helmy a bude vymalováno. Sluchátka, kabel a trocha času a za 100 máš headset do helmy.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod Enemy » 13 dub 2010, 13:17

Tak jsem neodolal a zámek na kotoučovku si koupil. Vypadá solidně.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod Gek » 13 dub 2010, 13:54

Přátelé, já nehaním a ani netvrdím, že co je levné je automaticky špatné. To rozhodně ne. Nabíječky z Lidlu = samá chvála na ně je. Hadry nevím, nepromoky taky byly dobré. Plachta, tak na ní se asi nic nedá zkazit. Já mám taky tu tříbarevnou a stála myslím 250 korun a jezdím s ní už roky. To že nepropouští ven je mi vcelku šumák, hlavně že ochrání Kymčáka od přívalu deště. Zámky jsem psal, proč ne. Sice za ty peníze to není Abus a kleštím jistě neodolá jako chrommolybden, ale aspoň je to zamčené. Vozím zámek na kotouč, který kdysi stál cca 400, upozorňovač jsem si vymyslel a vyrobil sám, dávno před příchodem průmyslových. A taky mi zámek slouží dodnes. Jen jsem chtěl upozornit na helmu. Možná je to jen předsudek a nedůvěra. Prohlížel jsem ji, nedal jsem si ji na hlavu. Nevím. Asi bych si ji nekoupil. Ale to, že ji nemám, nezmamená, že je to šit. To netvdím. Jen mi kdysi říkali, že helma by měla být to nejlepší, co si člověk na sebe koupí.
Docela se kloním k tomuto názoru
"Homologaci nejspíš má, ale na kolik je kvalitní zjistíš až po nárazu.."
Takže asi tak.

Mojdo, dík. Ten seriál není špatný. Je tam spousta věcí co člověk zná, ale je tam i hodně co nezná. Kdybych ho například viděl dřív, než jsem stavěl Biga na kola, neměl bych natažený sval. Protože by mě nikdy nenapadlo, že za řidítko zvihne dvoumetrákovou motorku holka :lol:
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: !Zámek na kotouč/řetěz/plachta! - za kačku

Příspěvekod s6rider » 13 dub 2010, 14:10

Za ten seriál "Jak přežít" děkuju, tenkrát co běžel, jsem ho nesledoval..

A moc se mi líbí rčení "Cena vaší helmy = cena vaší hlavy" :idea: mojí hlavy si určitě vážím víc, než 4000,- co stála moje helma, ale rossiho kevlar-karbonka je podle mě velký luxus do městského provozu... :mrgreen:
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků