Smazání videa - autorská práva

Diskuze o čemkoli.

Re: Vzpomínka na Balu

Příspěvekod mrokar » 15 říj 2010, 13:35

]Verim, ze sa adresat najde...

prosim, vysvetli mi to, nejako nechapem:

Stretnutie a fotenie sa s kamaratmi povazujes za svoje prava, v zmysle autorskeho zakona ? Takze moje fotky TEBA na rajceti vlastnis ty, ci co?

Su to moje fotky a moze si ich prezerat kto chce, kto je prihlaseny na rajceti...

Ale po terajsej skusenosti to asi zaheslujem pre teba... a podobnych idiotov...

Nemas ani slusnost pozdravit, vratane tvojej druzky, zeny ci co to je za gambate stvorenie (Orlik 2010)

Nie su ti svate ani fotografie z rozlucky s BALUom, a narokujes si nejake prava ?

Si HYENA

Pre tych, co netusia o co ide:
0327.jpg


Pre ostatnych - na inych forach som mPershing

A pre tych, ktori nestihli moj prispevok na SM, kym ho promtne vymazali:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Re: Vzpomínka na Balu

Příspěvekod past92 » 15 říj 2010, 14:31

Tak v tomhle případě to považuji za krajně nevhodné, slušně řečeno.

Myslím, že bez ohledu na skutečnost při které tato situace nastala, se dá počítat s tím, že se vždy objeví někde nějaké fotografie, když už se jich na akcích sekají tisíce, ať už se tyto zveřejní na těchto fórech nebo je odkázáno přímo na fotogalerie.
Netuším jestli je toto dáno přímou úměrou arogance v závislosti na kvalitě a ceně fotozařízení a proto tímto žádám oba výše zmíněné fotoamatéry (přeberte si to jak chcete, myšleno tak, že se tím neživí)
o dstranění fotografií s osobou mojí a mé ženy z veškerých zdrojů a galerií jimi vytvořených.
Věřím, že vzhledem k jejich "autorskému" konání bude i naše stanovisko pochopeno.

"Vystavování fotek přátel, rodiny a třetích osob

Téměř každý má dnes založený profil na nějaké sociální síti. Zde bývají zpravidla uveřejňovány i fotografie dotyčné osoby, jejích přátel a dalších osob.

V zásadě smějí být fotografie fyzické osoby pořízeny a použity jen s jejím svolením. V praxi se zřejmě nebudeme ptát každého ze svých přátel, jestli souhlasí s umístěním fotky, na které je také zachycen, na web. Pokud však přímo projeví nesouhlas, měli bychom fotku z webu odstranit, jinak se jejího odstranění může osoba domáhat i soudně. Souhlas s pořízením fotografie neznamená automaticky i souhlas s jejím zveřejněním.

Je třeba podotknout, že i děti mohou mít způsobilost vyjádřit souhlas či nesouhlas se zveřejněním své fotografie, a to dle stupně jejich rozumové úrovně.

Svolení fotografované osoby není třeba, použijí-li se fotografie k úředním účelům na základě zákona. Avšak i soukromá osoba si může pořizovat a vystavovat fotografie bez souhlasu fotografovaného, pokud fotografie vznikla pro vědecké a umělecké účely či pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Objeví-li se tedy vaše fotografie, kde jste zachycen jako účastník protestní akce, na stránce on-line deníku, je to v pořádku a provozovatel stránek tím nic neporušuje. I v těchto případech však použití fotografie nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.

Každé zveřejnění vašich fotografií a fotografií vaší rodiny doporučujeme každopádně dobře uvážit. Jakmile se fotografie stane veřejně přístupnou, je nemožné zabránit jejímu šíření a případnému zneužití. Pak hrozí, že si někdo přisvojí identitu osoby na fotografii či fotografii upraví s cílem osobu difamovat. Fotografie intimního charakteru by pak neměly být zveřejňovány vůbec, neboť ke komu se fotografie dostaly a jak byly použity, se již nikdo nedopátrá.

Zejména děti si nemusí plně uvědomovat možné důsledky zveřejnění svých fotografií na internetu, proto je důležité poučení a dozor rodičů. Obzvláště by rodiče měli dbát na to, aby děti nikdy nezveřejňovaly společně s fotografií údaje, dle kterých by je bylo možné reálně vyhledat.

Co se týče fotografie jakožto autorského díla, je vystavování na internetu užitím díla ve formě jeho šíření. Nejste-li autorem fotografie, potřebujete k jejímu zveřejnění souhlas autora. Výjimkou z povinnosti opatřit si souhlas je např. použití fotografie u recenze na danou fotografii, je však třeba uvést autora"
kdyby něco tak kontakt: 602 631 350
Uživatelský avatar
past92

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 523
Registrován: 24 dub 2007, 15:59
Bydliště: Carlsbad
Skútr / moto: Kawasaki ZZR i GTR 1400 Ex: BURGMAN AN650

Re: Vzpomínka na Balu

Příspěvekod Miroslav Sedlmaier » 15 říj 2010, 14:38

A to už vypadalo, že bude klid :? :? :? :?
Uživatelský avatar
Miroslav Sedlmaier

1000+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 1015
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: Klatovy 776 026 101, Burgman 650E K8+B 400 K5 dříve Foresight 250,Pantheon 125

Re: Vzpomínka na Balu

Příspěvekod Stana » 15 říj 2010, 15:33

Na fórech věnujících se skútrům se pohybuji krátce, takže neznám pozadí vzájemných sporů, nicméně řešit tyto spory při této příležitosti (a v tomto topicu), mi přijde přinejmenším krajně nevhodné! :evil:
Stana

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 218
Registrován: 03 kvě 2010, 17:59
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Burgman 400 K6 (prodaný) / DL-650 K6 V-strom
Tuning / úpravy: Oxford vyhřívaný hefty, LED poziční světla, klakson Stebel Nautilus, stroboskopy, 3. brzdové LED světlo s přerušovačem

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod kikin » 15 říj 2010, 16:42

Skoda, ze ani jedna fotka Balua, pouzita Bumbecem nebyla odemne, ja bych si toho vazil :(, neni k tomu co rict
Uživatelský avatar
kikin

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2008, 23:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i ja i Lenka, B650Exe K8

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod bumbec » 15 říj 2010, 16:44

Prejmenoval sem tema protoze se to k pamatce nehodi :(
Diky vsem za poskytnuti fotogeafii!!!!! Na novem videu uz se pracuje a vecer by mohlo bejt hotove.Balu ted se budu snazit vic,aby si se nahore nemusel rozcilovat. :D
Jeste chci dodat aspon ted vsichni vidite ,kdo stale dela problemy!Ja osobne sem s temito osobami nikdy problem nemel ani sem s nimi moc nekomunikoval,nenavazel se do nich a najednou tohle,proste to nechapu o co jim porad jde? Jestli jim tolik slo o ty fotografie,tak proc me nekontaktovali osobne a ja bych video upravil.A pokud je to tolik stve ,tak mohli udelat vyjimku a zkousnout zuby a ponechat vzpominku na Balua!!
Jestli ste vsichni videli posledni fotku kde jsou vsechna 3 fora s vlajkou,tak v tomto novem videu bude bohuzel jedna vlajka chybet,protoze se nechci dostat znovu do stejnych problemu.Snad to ti dobri ze Skutrmota pochopi :(
tel:723388646 Honda CBF 1000A
Uživatelský avatar
bumbec

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 149
Registrován: 18 bře 2008, 17:11
Bydliště: Dražovice
Skútr / moto: Honda CBF 1000A
Tuning / úpravy: ladene vyfuky

Re: Vzpomínka na Balu

Příspěvekod Richijan » 15 říj 2010, 16:47

:shock: to koukám co se tady děje :shock:
Souhlasím ale s Romanem:
Plžík píše:Mě osobně se video líbilo jako vzpomínka na Balůa,ale řešit čí byli fotky nebo čí bylo video natož dohadovat se o autorská práva mě přijde trochu trapný.Byl to náš společný kamarád !!!!!!!!!!!!!!!! :(

Sám taky fotím. Určitě ne tak dobře jako někteří tady, takže si vždy rád projdu fotky z akcí a některé, které se mi líbí si občas i stáhnu, abych se na ně mohl podívat i později.
Zároveň předpokládám, že mé fotky, které na webu vypublikuju já, si - za stejným účelem - může stáhnout kdokoliv další. Proto je tam dávám.
Bumbecovo video, o kterém je tu řeč, se mi moc líbilo a protože určitě nešlo o nijak komerční využití, naopak jen dalo práci, která byla určena k uctění jednoho z nás, NECHÁPU :?
Je mi z toho spíš smutno. :(
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod láďa » 15 říj 2010, 16:59

tuhle válku fakt nechápu,přestože je tu SF,SM,Maxíci a já nevím co ještě,tak stejně se z větší části scházíme dohromady,a žádnej problém..Když jsem vymyslel vyjížďku do Dětenic,tak jí Miky Miky překopíroval a dal na SM,a nikdo se mně neptal zda to tam chci dát..a já byl rád,protože se scházíme,známe,pokecáme,tak jsem v tom neviděl problém.Takže asi je problém v tom,že tady někdo vytvořil na památku video,který na SM není,tak se budou házet klacky pod nohy??myslím že stačilo Bumbecovi napsat a určitě by vytvořil i pro SM nějaký video,aby nebylo stejný jako zde..SMUTNÁ ZÁLEŽITOST :(
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod FunTom » 15 říj 2010, 17:05

Budu rád, když nám to Káčko s TomBoyem vysvětlí a až pak si udělám názor... :evil:
Naposledy upravil FunTom dne 15 říj 2010, 17:57, celkově upraveno 1
Mene tekel
Uživatelský avatar
FunTom

750+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 775
Registrován: 13 črc 2008, 19:33
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Piaggio X9 500 i.e. (PRODÁNO)
Tuning / úpravy: xenon+stroba na oslňování, siréna na plašení zvěře, cestovní plexi a válečky Dr. Pulley

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod moto.joker » 15 říj 2010, 17:33

Jsem zde už dlouho a dokonce jsem, jako mnozí ostatní, byl členem již původního skútrfóra. Do pozadí osobních sporů stejně ale nevidím a ani vidět nechci.

Je to celé divné tragické a komické. Myslím, že se Balu nahoře může potrhat smíchy jak my se tady dohadujeme o prdu.
Účast na fóru mi teď trochu připomíná manželství, budeme se ctít, chránit a vzájemně si pomáhat, dokud nás smrt nerozdělí.
A smrt nás tedy rozdělila ... :evil: :evil: :evil:

Možná Bumbec použil fotografie, které nevyfotil a jejichž autorem byl někdo jiný. Možná se autorů ani nezeptal, ale vzal fotografie, které vznikly na akcích fóra a které jsou veřejně dostupné. Nechtěl na tom vydělávat a nechtěl někomu způsobit finanční ani morální újmu. Fajn.

Reakce autorů fotografií mi přijde za daných okolností nepřiměřená. Neznám však naznačované nahlížení druhé strany. Ale i tak si to dokážu obhájit.
Co mohlo autorům vadit? Že nebyli uvedeni jako autoři fotografií? Že někdo použil jejich fotky a byl za to pochválen a oni ne? Že to chtěli jinak?
Bla bla bla bla, jenom dohady.
Tak napište tady sakra proč to vadilo. A proč to vadilo jenom dvěma.
Předpokládám, že byly použity i fotky jiných autorů.

Nevím a težko říct. Obávám se však (a budu velmi mile překvapen pokud tomu tak nebude) že nám to Petr ani Tomáš tady nevysvětlí. Dav je odsoudí a jejich právo na obhajobu bude z jejich strany nevyužito. To je velká škoda. Spousta lidí na jiná fóra nechodí (třeba já) a tak zůstane u jednostranných vyjádření, která vyznívají jednoznačně. A já bych si rád jejich názor přečetl, třeba jejich důvody mají smysl, jen ho neznám a rád bych ho znal.
A registrovat se jiná fóra kvůli tomu nehodlám. :evil:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1708
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod bumbec » 15 říj 2010, 18:47

Tak tady mate vysvetleni z druhe strany .Tohle me napsal TomBoy na FB ,tak si muzete udelat kazdej svuj obrazek.
Takze hochu. Vyrazy ktere pouzivas jsou nevhodne. Uvedom si, ze neci fotky jsou cizim (dusevnim) vlastnitvim. Pokud je publikujes dal bez souhlasu autoru tak to neni v poradku. Pokud video udelas za svoji osobu, nereknu ani slovo a Kacko urcite taky ne. Problem je v te ubohe snaze zviditelnit maxiky. Rekni mi, proc ve videu ktere se tyka tak smutne udalosti davas na zacatek i konec odkaz na maxiky.cz? Co ti to prinasi? Jiste jsi videl, ze na rozlouceni s Baluem byly zakazane vlajky, protoze v takove situaci se nehodi davat najevo nejakou prislusnost. Byl to moc hodny clovek, bude chybet vsem kdo ho znali, tak nechapu proc do videa cpes odkaz na cokoliv. Nebyla to prvni kradez dat z Vasi strany, proto to resime pres YouTube. Tvoje vymluvy na nejakou pamatku vynech, reklama na videu byla nevhodna. Bud velmi opatrny, kdyz nekde neco verejne pises. Zamysli nad svym chovanim.
tel:723388646 Honda CBF 1000A
Uživatelský avatar
bumbec

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 149
Registrován: 18 bře 2008, 17:11
Bydliště: Dražovice
Skútr / moto: Honda CBF 1000A
Tuning / úpravy: ladene vyfuky

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod Rady » 15 říj 2010, 18:51

A kdo co zakazal? Tohle je uz vazne k smichu. Ze by predseda mohl mit srdecni slabost??? :mrgreen:
Nikdo nepotreboval nic narizovat a prisel v civilu, ac jsem presvedceny ze vsem to byla putna. Balu rozhodne nebyl z tech, co by nekdy resil kdo jake triko nosi.
To jak nekteri onen "zakaz" brali vazne je nakonec videt na fotce z pohrbu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod moto.joker » 15 říj 2010, 19:27

Tak konečně tomu možná i rozumím. Klukům vadilo uvedení MAXICI.CZ ve videu jako reklama, což jim vadí ve spojení s jejich fotkami a s myšlenkou vzpomínky na Balua napříč fóry. Takže kdyby tam byla uvedena všechny fóra (nebo žádné), tak to nevadí a je to OK?
Sdělil autorovi někdo tento postřeh nebo kluci nevěděli co s tím a tak nechali to video rovnou bloknout?

No snad to ani nechci vědět. Pro mě to je uzavřená věc. Vím co vím a to mi zatím stačí.

To Rady: Pokud máš na mysli to logo na bundách, tak to snad párat není třeba. Jinak ta vlajka mi přijde celá černá bez loga.

Mezi námi, i kdyby tam každý přišel se svou vlajkou, bude naše vzpomínka na Balua menší?
Odpovím si sám: Nebude!
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1708
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod Rady » 15 říj 2010, 19:32

Pochop ze nikdo nerika ze nekomu vadi nebo vadilo co za logo ma na vlajecce, motorce ci bunde. Komu to vadi je vice jak jasne, nebo snad ne???


edit:
Presne tak jak pises "Mezi námi, i kdyby tam každý přišel se svou vlajkou, bude naše vzpomínka na Balua menší?
Odpovím si sám: Nebude"
to vidim ja a verim ze i naprosta vetsina.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Smazani videa - autorska prava

Příspěvekod wictor » 15 říj 2010, 19:55

Dlouho jsem váhal, zda se mám k dění zde vyjádřit ...... nakonec jsem se rozhodl, že ano.

V první řadě si nemyslím, že to co se tady teď děje je nějaká "válka" mezi jednotlivými fóry! 99% členů ať už jsou ze SF, SM, Maxíků apod. spolu vychází bez jakýchkoliv problémů a tak to taky má být. To co se děje je nepochopitelné chování jednotlivců ..... nikoliv fór!

To co se stalo je trapné, nechutné a smutné!!! O to víc je smutné, když ani v takových chvílích nedokážeme překonat vzájemné rozepře, neshody nebo nenávist!

Wictor
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků