Poznejme se - nepovinné

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod ohka » 20 pro 2007, 19:50

Tak si to tu pročítám a mám pocit, že dych měla ještě něco dodat. Jak jsem se vlastně dostala ke skútru?
Kdysi dávno v minulém tisíciletí jsem byla blázen do dvou kol. Začala se učit jezdit na fichtlu. Po bouračce do které jsem se dostala jako spolujezdec, jsem své úsilí přerušila a přesedlala na babetu. V jejím sedle jsem vydržele moooc dlouho, až prostě přestala sloužit a to byl ten okamžik, kdy jsem ji vyměvila za svého skutříka 50ccm. Stalo se tak v červenci 2005, protože bez přibližovadla do práce jsem nemohla zůstat. Letos jsem si z hecu vyjela na sraz do Olomouce a už to bylo, pntr mě nechal svézt na své 125 a v létě jsem si (na svá stará kolena) udělala řidičák na velkého skůtra no a je to ! :p
Jinak, děti mám tři, 24,22 a 16 let, nouček má 4 dny. Záliby? Mimo skútru? Plavání, houbaření, sem-tam fitko. Toť asi vše. ;)
Zastavte svět, chci vystoupit !
mobil: 608 804 300 , 608 465 787
Uživatelský avatar
ohka

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Albrechtičky
Skútr / moto: MBK Skyliner 250

Příspěvekod Hagar » 20 pro 2007, 22:16

Ahojky tak Hagar je jméno mého psa a já jsem si tak nějak od půjčil ale jsem Jirka narodil jsem se v Praze a bydlím taky v Praze ale srdce je v Přestavlkách u Kostelce nad Orlicí kde máme chalupu.Moje koníčky a koně jsou šipky elektronické, skůtřík,čtyřkolka,teréní auto,manželka a můj pes stafordík Hagar a samozřejmě chajda,houbaření,rabaření atd...Takže pěkné svátky a novej rok.
Piaggio NRG 50 POWER DT,Mitsubishi L200,čtyřkolka Linhai 300.
Hagar

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2007, 11:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio NRG 50 POWER DT

Příspěvekod petridas » 21 pro 2007, 11:22

tak i neco o mne! petridas je slozeno z meho jmena a znacky adidas ! / i kdyz mam radsi nike/ pod timto nazvem sme hrali turnaje ve skolnim fotbale/ tj . posledni lavice sklopit a pouzivali se jako mantinely a hralo se to ve dvojicich! jinak bavi me posilovna / asi neco podobneho co pumpa/ a sport ! mam staforda a yorka ,manzelku , dceru ,leose a fiestu !!!! jo a ted pracuju jako ridic autobusu /mhd/. skutu sem si koupil z duvodu jezdeni do prace ,ale po navstiveni zdenkova servisu a projeti se na poradnych strojich slo cpi z domu a pribyl leos! samozrejme ze uz i leos je malo tak se poohlizim po poradnem motostroji!/ asi yamaha thundercat/
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Příspěvekod Fispe » 23 pro 2007, 16:53

4 mrokar: aby jsi také viděl ten xicht ;-)
Skoro jako z basy :D :D :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
602 242 282
Uživatelský avatar
Fispe

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 603
Registrován: 25 lis 2007, 21:28
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Super 8/125 a pak ještě taková Černá Mrcha

Příspěvekod Cpujky » 24 pro 2007, 23:42

Tak jak to tu sleduji, budu zde nejmladsi :) Ac to tak nevypada, je mi 25,5 roku a jmenuji se Lukas. Ale vice lidi me zna pod prezdivkou Cpujky. Ta vznikla kdysi na zakladce ve 4te tride,ale uz nevim z ceho.
Ridicak na male motorky jsem dostal automaticky k Bcku a poprve na jednostopem vozidle jsem jel asi ve 21. Byla to Babeta a pujcil jsem si ji od kamarada. Fakt me to zacalo bavit. Jelikoz jsem v te dobe studoval v Brne a nebavilo me cekat na MHD,tak jsem si poridil Simsona SR50 skutr. Sice to nemelo variator,ale i tak to byla zabava. Jezdil jsem na nem kazdy den do skoly (v zime v -15 i na snehu, kdy MHDnejezdilo)a fakt me to bavilo. Jelikoz bydlim kousek od Frydku Mistku (vesnice Palkovice)a mel jsem choutky jezdit i o vikendech doma, tak jsem si poridil druhy skutr Derbi Atlantis. To bylo neskutecne delo. Aktivne jsem na nem jezdil asi rok (ale jen o vikendech) a najezdil pres 2000 kilometru.Casto jsem jezdil na skutru s pritelkyni tak me napadlo ze si poridim neco vetsiho. Inu asi pul roku jsem se odhodlaval udelat autoskolu a nakonec v pulce kvetna roku 07 jsem si rozsiril ridicak na vsechny masiny :) Asi mesic pred tim jsem si poridil nadherny skutr Honda Jazz 250 s 290ccm valcem. Bombasticky stroj s kterym jsem od kvetna do rijna najezdil temer 15 000 kilometru. V lete s nim planuju vylety po cele evrope!
Na skutrech jezdim velmi aktivne pres 3 roky a nastesti se mi vyhybaji nehody (i kdyz jsem jednou spadl v garazich na zaprasenem betonu v cca 5km/h,ale to se za nehodu neda povazovat :))
Ted neco ke konickum. Tech je sice mnoho ale nenni naprosto zadny cas. Do leta jsem byl studentem VUT v Brne a jeste jsem pri studiu pracoval, po vystudovani pokracuji v teze firme (mozna jste o ni jiz slyseli - IBM :)) Z toho je pochopitelne ze konicek je PC a vse okolo neho. Dale je to cestovani, lyzovani, snowboarding, snad vsechny micove hry krom basketballu. Jo a malem bych zapomel....SKUTR-to je KONICEK :)
Naposledy upravil Cpujky dne 24 pro 2007, 23:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod banjo » 25 pro 2007, 00:24

Banjo je podepsáno podle ikonky. Asi to bude tím, že na pětistrunné banjo hraju asi 40 let a stejnou dobu jezdím na motorce. Baví mě taky sjíždět řeky na lodi(pokud mám s kým). Je to výborná alternativa ke skútru. Loď (Pálava, nafukovací) pošlu poštou třeba na Vltavu, pak pojezdím na jihu Čech, pak sjedu nějaký úsek řeky. Večer hraju v kempu, nebo v hospodě na banjo a ráno zase dál.
Skútry jsem začal jezdit až po revoluci, protože před tím skoro žádné nebyly. V současné době mám číňana Linhai 300, na kterém jsem letos najel 14tisíc km.Kdyby se našlo více lidí, kteří např. kombinace skútru a vodáctví zajímá, atˇse ozvou.Bydlím v malém domečku v dělnické kolonii ve Vítkovicích.Zřejmě budu asi nejstarší blázen mezi vámi, ale zatím i přez zchátralý zjev ledacos stíhám!
Uživatelský avatar
banjo

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 124
Registrován: 19 črc 2007, 12:57

Příspěvekod Balu » 25 pro 2007, 12:07

Moje přezdívka vznikla na základě jména medvěda z nějakého kresleného seriálu, kterému se prý podobám. Začali mi tak říkat moje děti. Jsem asi bezkonkurenčně nejstarší blázen já, protože mi za týden bude 61, ale necítím se na ně - když odhlídnu od návštěv u lékařú, kteří mě přesvědčují o opaku. Jezdit na tehdejším Pionýru (50 ccm) jsem začal jezdit v roce 1963. Pak jsem měl ČZ 175 a pak skútra, taky to byla ČZ 175 s takovým čumákem, ve kterém byla nádrž a na něm nosič bagáže. Už ani nevím, jak se jmenoval ten typ. První byl se dvěma výfuky a jen nakopávačkou, já měl další, který už měl jen jeden výfuk a i el. startování, to už byl pokrok. Za tu dobu jsem měl jen jednu nehodu, kdy jsem sebou máznul právě na tom skutru na sněhu, ale odnesly to jen plechy. Pak jsem měl přes 30 let pauzu, jen jsem se párkrát svezl na motorce, např. mého syna (BMW 1200S), ale nijak mě to nevzalo. Letos na jaře jsem byl v Tescu na nákupu a tam měli číňany a docela se mi líbily. Říkal jsem si, že by to bylo dobré na chalupu na Šumavě na nákupy atak. a koupil jsem ho. Ale obratem jsem ho vrátil-nešel nastartovat. Shodou okolností jsem pak koupil zánovního rok starého Leada 100 s 2.500 km a začal na něm jezdit s tím, že ho odvzu na Šumavu. Než se tak ale stalo, jezdil jsem po Praze a vzalo mě to. Pak jsem zjistil, že Laed je super na Prahu, ale jakmile jsem vyjel mimo, tak jsem měl stresy, že mě všechno - a někdy dosti bezohledně - předjíždí, prostě jsem byl brzda provozu. Tak jsem se dal na Hondu SH 300i, na které mám najeto zatím 500 km a těším se, až bude teplo, i když jezdím podle okolností i teď. Momentálně chci jet právě na chalupu. Ale nejdřív tam musím v plechovce dopravit moji ZOO - fenečka Bobina, "paní voříšková" 8 let a kocour Mates - nalezenec, snad 2 roky starý sibiřský kocour a na chalupě na mě čeká další naše kočka Šíša - pak se busem vrátit pro skutra a na chalupu na něm. Tedy pokud nebude sněžit nebo nebude náledí. Co se týká mého věku, tak jsem nedávno viděl fotky z jízdy známých po USA a Kanadě a ptal jsem se kolik je tomuhle, odpověď 62, kolik je tomuhle, odpověď 65. Byl jsem z toho vyjevený, ale prostě to tak je. Každý je tak starý jak se cítí. Koníčkem se mi stal skútr, moje zvířata, chalupa, se sportem už to není nijak valné (105 kg) a nepřítelem alkoholu nejsem. Zlozvyk: kouření. Co se týká mého povolání, tak jsem právník a ještě makám, při privatizaci, když bylo zhasnuto, jsem nějak zaspal a z penze bych neměl ani na elektriku na chalupě. Jinak se chystám udělat si na skútru v létě nějaký delší výlet po Evropě a nerad bych jel sám, a přemýšlím, že bych jel s někým, komu nebude vadit, že jsem šedesátiletý dědek, jak tu zaznělo někde v nějakém příspěvku. Moje polovička na to nechce sednout, jednou jsem ji dostal na Leada a byla z toho pryč, zejména z naklánění v zatáčkách a snažila se vyrovnávat, asi víte, jaká je to pak chuťovka. Stejně nemůžeme jezdit na dovolenou spolu, pokud to není na chalupu, protože nemáme, kdo by se nám staral o zvířata a do nějakého útulku je nechceme dát. Končím, už jsem toho na sebe napráskal dost. ;)

Ještě doplňuji tu jízdu známých po USA a Kanadě, ti lidé - i ti "staříci" - najeli za cca 14 dní 7000 km. Začínali na Aljašce na severu, kam jim lodí připluly motorky, přes sevrní polární kruh a Kanadu a končili na západním pobřeží USA ve Frisku. Takže žádná procházka.
Honda Gold Wing GL 1800, 87 kW, černá perleť, r.v. 2006, spotřeba 5,5 l/100 km, Honda SH 300i, 20 kW, černá perleť, r.v. 2007, velké plexi, kufr Honda, spotřeba 3,3 l/100km.
Uživatelský avatar
Balu

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 244
Registrován: 16 zář 2007, 01:42
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300i, r.v. 2007, GW GL1800, r.v. 2006

Příspěvekod petrzet » 26 pro 2007, 20:18

Vitam TE v klubu,nemuzes si to takhle brat,kazdy je tak stary jak se citi,sice skurty sou vice pro mlade ale jak pozoruju tak hlavne v obsahu nad 200ccm si libuji cimdal tim starsi skutristi,jen tak dal,musi jezdit i nekdo vekove starsi a usedlejsi aby zvedl reputaci poblaznenych patnactiletych skutraru.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod Kiwi » 26 pro 2007, 22:52

[quote=Balu]Ještě doplňuji tu jízdu známých po USA a Kanadě, ti lidé - i ti "staříci" - najeli za cca 14 dní 7000 km. Začínali na Aljašce na severu, kam jim lodí připluly motorky, přes sevrní polární kruh a Kanadu a končili na západním pobřeží USA ve Frisku. Takže žádná procházka.[/quote]
S věkem si nedělej hlavu. Můj otec prodal v padesáti 1100XXSuperblackbird s kterým projel Norsko, Skotsko, prostě celou Evropu. Teď má 1800GL Goldwing a pohoda :D :D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Myschan » 27 pro 2007, 20:18

Jo, není to o věku, ale o tom, že to člověka baví a kde potká fajn lidi. Já, když jsem se přihlašoval na tohle fórum, tak jsem si taky říkal, že tu budu asi snad nejstarší (43) a nyní mám pocit, že jsem tak zhruba uprostřed. Takže po svatbě jsem končil na Jawě 350 no a nyní po cca 20 letech se nemůžu dočkat, až na to zas vlezu (na skůtra)
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Příspěvekod Kiwi » 27 pro 2007, 21:46

Tak jsem se rozhodl taky něco na sebe prásknout. Moje přezdívka vznikla od mé plešaté hlavy, prý vypadá jak to jižní ovoce :D Žiju a makám v Brně, v současné době se pokouším při zaměstnání dokončit VŠ, ale jsem strašně línej. ŘP na malej motocykl jsem dostal v šestnácti letech,kdy jsem začínal na Simsonovi Elektronic, pak jsem ho vyměnil za Simson skůtr (v té době k velké nevoli svých kamarádů motorkářů :D) v té době byl skůtr považován za něco nepřístojnýho. V sedmnácti jsem ho prodal a pořídil Jawku 350-638 pěkně upravenou,neb v té době tady vládl komunista a zahraniční motorky jsme okukovali jen na VC Brna a v katalozích. Když komanči odešli, vydal jsem se do Rakouska, pohledat nějakej novej bajk. Dovezl jsem Hondu CB500. která sloužila bez problému. Po prodeji této motorky jsem dlouho nic neměl, jezdil jsem občas na strojích svých kamarádů. Po delší době jsem zakoupil novýho Leada100, pro skůtr jsem se rozhodl kvůli městskýmu provozu a nelituju. Jinak mý koníčky jsou mimo motorky cestování,čajovna, dobrá knížka, sporty např.parašutismus dříve, lyžování, snowblade, dříve i zbraně-bojová střelba+odstřelovačská puška, ale nebojte, nejsem žádnej šílenec, jinak jsem pro každou špatnost ;) Kromě čajů samozřejmě rád popíjím s přáteli pivko, vínko a semtam ňákej panáček :D Otec motorkář tělem i duší. Málem bych zapoměl, zbožňuju hory v jakémkoliv ročním období a jakékoliv zemi.No to by snad stačilo :D :D :D rád bych zajel na nějakou vyjížďku s ohledem na možnosti mého stroje
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Myschan » 28 pro 2007, 18:30

Koukám, že máme hodně společného : "Žiju a makám v Brně, v současné době se pokouším při zaměstnání dokončit VŠ, ale jsem strašně línej".
A plešatej jsem taky :p
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Příspěvekod Kiwi » 29 pro 2007, 02:54

[quote=g.man]Koukám, že máme hodně společného : "Žiju a makám v Brně, v současné době se pokouším při zaměstnání dokončit VŠ, ale jsem strašně línej".
A plešatej jsem taky :p[/quote]
ještě jsou tam ty guns :D a máš už pleš asi od přírody ;) já napůl... :cyclops:teď mi chybí ten maxík,musím zachovat chladnou hlavu, jinak ze mě bude sociální případ...s dvouma skůtrama B)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Mefisto » 29 pro 2007, 10:27

Kokam ze tady je uz kazde z Brna :)
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvekod kraken.99 » 29 pro 2007, 13:16

tak to asi kókáš špatně :D
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: HonzaR a 11 návštevníků

cron