Postih za nehodu ve správním řízení

Diskuze o čemkoli.

Postih za nehodu ve správním řízení

Příspěvekod venda » 20 črc 2012, 10:56

Ahoj, v jiném téma jsem psal o své nehodě která se mi stala 8.7.2012 u Č. Krumlova. Měl jsem srážku s dodávkou,
dopadlo to jak dopadlo, vina byla na mé straně. Dopravní policista z DI Č. Krumlov byl velice vstřícný, to se málokdy zažije
a hned na místě mi nabídl, že pokud se dostanu do týdne k nim na oddělení, že to vyřešíme nějakou rozumnou
pokutou a tím to skončí. Bohužel jsem musel odjet do nemocnice, tím jsem to nemohl vyřešit takhle a případ byl předán
na vyřešení do správního řízení na úřad v Č.K. Teď by mě zajímalo co mě může čekat za postih, jestli se to nedá předat
k vyřízení k nám domů na úřad atd. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod foky » 20 črc 2012, 11:27

Zásadní otázkou je z jakého důvodu si nehodu zapříčinil (bohužel nečtu všechny příspěvky, tak podrobnosti nevím).

Rozdíl asi bude pokud tvá motorka ze stojánku spadne na jiné auto, nebo zda si projel světelnou křižovatku na červenou a někoho sejmul.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod Winterwolf » 20 črc 2012, 14:40

Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod aumirek » 20 črc 2012, 14:51

vždy je mnohem lepší to správní řízení než následnej soud a další náklady.A jelikož on má měsíc na to to vyřešit nebo předat k soudu neměl jinou možnost.Otázka je jak dlouho jsi byl v nemocnici a nešlo li mu zavolat a poprosit to sepsat třebas v té nemocnici či se tam nějak nechat dovézt.Ale to už je tedkom jedno.
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod venda » 21 črc 2012, 08:14

Tady se nejedná o soud, ale o to že se to mohlo vyřídit jen s policajtama a teď to půjde ke správnímu řízení
na pověřený městský úřad a tam už asi bude postih tvrdší.
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod mirsil » 21 črc 2012, 09:30

Nějaké základní informace jsou zde :NEHODY A SANKCE ZA NĚ
Ve tvém případě byla škoda na zůčastněných vozidlech asi vyšší jak 50 000, takže střední nehoda - pokud se tedy řeší jen zranění, které jako viník nehody způsobíš poškozenému - tam žádné nebylo, jestliže se hodnotí zranění všech účastníků nehody s pracovní neschopností delší jak 7 dnů, tak by to byla vážná nehoda a tam už jsou ty postihy tvrdé :roll:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod Vratas » 21 črc 2012, 11:15

Co se postihu týče, záleží na tom, jak ten policajt sepsal do podstoupení na ten úřad. Správní orgán bude vycházet z případu celé té nehody plus dále může může vycházet z "hodnocení" tvé osoby od Policie. To znamená, jak se během řízení chováš, jestli si se dostavil na sjednanou schůzku, jestli si se omluvil z nedostavení se a důvod proč, je do podstoupeno.

Prostě tam hodnotí i celkové chování a jednání osoby během nehody a po nehodě. Co se postihu týče, bývá vyšší. Za dopravní nehodu dostaneš na místě od Policie tuším 2500,-Kč blokově. Správní orgán tě v případě uznání vinným ohodnotí přísněji a ještě ti napaří správní poplatek za řízení 1000,-Kč. Doporučuju přečíst zákon o přestupcích 200/1990 Sb. - tam je vymezeno jak a do jaké výše je správní orgán oprávněn tě flastrovat. Pokud chceš konkrétně dopravu a postihy za správní delikty tak je to v §125c zákona o silničním provozu 361/2000 Sb.

Jinak poslední na čem záleží je, kdo bude v kanclu sedět a jednat s tebou. Většinou (ne vždy) tam sedí uklizenej bejvalej policajt, kterej věří tomu policajtovi, kterej tě řešil na místě a pak se s tim nes...
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod venda » 27 srp 2012, 21:09

Tak mohu konečně napsat jak to se mnou dopadlo protože dnes mi pošťačka přivezla úřední dopis z MÚ v Českém
Krumlově. Ve čtvrtek se konalo to správní řízení, já jsem se omluvil, protože
jsem ještě v pracovní neschopnosti a musel bych jet asi 300 km do Č. Krumlova. Omluvu přijali bez problémů.
A teď to hlavní. Jelikož ke zranění došlo jen u mě jako viníka, celá nehoda byla posouzena jako ten nejlehčí přestupek kde je sazba 1500 - 2500 Kč.Vzhledem k tomu. že jsem se prý choval vstřícně, za téměř 40 roků co vlastním ŘP jsem neměl
jediný záznam v kartě řidiče tak jsem dostal pokutu na spodní hranici, tedy 1500,- Kč + 1000,- Kč správní poplatek.
Čekal jsem tvrdší postih tak při vší smůle alespoň něco dobrého. :D
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod mirsil » 27 srp 2012, 21:19

Tak to je dobrá zpráva :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod MP » 27 srp 2012, 21:20

Vendo , já myslím že nejdůležitější je zdraví . Při vší smůle jsi měl celkem dost štěstí že se ti nestalo nic horšího . Ani nevíš jak jsem ztuhl když jsem viděl jak ta dodávka vlítla do toho příkopu a vzduchem lítali kousky z Majesty ( to jsem ani nevěděl že to je z Majesty , tu jsem viděl až jsem byl blíž ) . To by se ve mě krve nedořezal , se mi snad i srdeční činnost zastavila . Ale pak jsem viděl jak jsi se zvedl a šel , úplně mě spadl kámen ze srdce . Majesty vem čert , pokuta i kdyby byla pět tisíc , tak se to dá . Hlavně že seš v pořádku ty . Takže přeju úspěšný "doléčení" a snad se brzy zase potkáme na dvou kolech .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Postih za nehodu ve správním řízení.

Příspěvekod venda » 27 srp 2012, 21:33

Já doufám taky že se příští rok někde potkáme. Už nenápadně, aby to žena neviděla :D prohlížím inzertní servry
a pokukuji co by se dalo vybrat. Tak ahoj.
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků