Motorka alebo skúter.

Diskuze o čemkoli.

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod Integra18 » 22 kvě 2021, 09:16

Jasné, DPH je mocná zbraň :mrgreen: Pokiaľ človek kúpi a povedzme skoro okamžite predá, vtedy sa to veľmi neoplatí, ale napríklad predaj po desiatich rokoch, kedy je už skúter dávno odpísaný a za zostatkovú hodnotu, platíš samozrejme DPH tiež, ale z oveľa nižšej, zostatkovej predajnej ceny. Takže DPH ako zľavu má význam chápať vtedy, ak človek kúpi nové, vrátia mu DPH z nového skútra a predá za zostatkovú hodnotu po dlhšej dobe a platí samozrejme iba DPH zo zostatkovej, teda oveľa nižšej ceny :mrgreen:

-- 22 kvě 2021, 17:20 --

Chlapi, ja asi prestanem už špekulovať a zostanem pri mojom X Maxe! Prisahám Bohu, čím viac na ňom jazdím, tým viacej mu prichádzam na chuť :mrgreen: Je to skvelý skúter, aj keď môj prvý a teda nemám veľmi s čím porovnať, ale teda pevne dúfam, že sa s niektorými z Vás stretnem a môžeme si to navzájom prípadne na chvíľu vymeniť a potestovať :mrgreen: Ale predsa len sa mi nedá neopýtať sa, tá Kawasaki Z 900 RS ma stále prenasleduje.....Aká je jazda na naháčovi? Myslím hlavne do akých teplôt a rýchlostí ešte jazda nie je nepríjemná, ako je to s hmyzom, vetrom....dá sa na tom aj trochu pocestovať, keby išlo do tuhého? Už som to v krátkosti riešil v inej téme myslím z Foresterom ktorý má tuším Horneta, ale predsa len, ak je tu niekto kto reálne naháča jazdil aspoň jednu sezónu a má teda k tomu čo povedať, ocenil by som krátku recenziu.... :D
Integra18

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 142
Registrován: 06 dub 2021, 15:16
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Yamaha X-Max 300 - Šedá matná

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod IvanzJihu » 23 kvě 2021, 11:53

Člověk vždy za plotem vidí trávu zelenější atd, ale mě to vždy přejde, když zastavím před obchodem, jedu do práce nebo na výlet, to místo pod sedlem + odkládací prostory, vzadu kufr, co víc si na motocyklu můžu přát?

Mám fjs 600 sw hondu a co do rychlosti i výkonu dostačující.
IvanzJihu

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2020, 07:45
Bydliště: Hodonín ( JihoVýchodní hranice)
Skútr / moto: Honda silver wing 600, Simson skútr SR 50

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod goes » 23 kvě 2021, 12:03

Mel sem CB1000r takze nahace a ... a peoste na tom desne fouka. Sundej si na xmaxu na tyden plexi a zkus si jak ti to bude vyhovovat. Na motorce nemas ulozny prostor. Jizda bude narocnejsi (razeni, brzdeni...) a bude s nim horsi manipulace ve meste byt zeivna ta 400 je uz macik.

Ale samo jsou takovi co vyhody nahace oceni. Ja tedy ne :) ja jsem clovek liny a komfortni. Bavi mne jezdit. Ne radit. Ne starat se o retez a kde co. A cssti vozim naklady a skutr je v tom preci jen lepsi.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod Dano » 23 kvě 2021, 15:10

Ja som si týmto tiež prešiel,motorky všelijaké-ale keď som "objavil" skúter,už som vedel že niet cesty späť-300 km výjazd aj v teplotách 12C relatívne v pohode,o nič sa nestarám,variátor je vynález na medailu,a priestor pod sedlom x max300 ? paráda,bežný nákup 2 igelitky,alebo deka,uterák,na kupko,prípadne oblečenie na dlhší výjazd,za to dávam 10/10.
Aj do mesta ideálny,ja by som už za žiadnu motorku nemenil.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod Mellington » 23 kvě 2021, 18:08

Ahoj, skúter stal 5600€ + doplnky 6000€. Predával som ho za 5200. Väčšina ponúk bola smiešna, taká najnormalnejsia bola za 4900€. Ale myslim si, že treba ratat dole tak 20% aj keď máš len pár km...

Integra18 píše:Mellington: Iba pre zaujímavosť a pokiaľ to nie je tajomstvo sa spýtam: za koľko si Tvojho X Maxa kupoval a za koľko si ho po odjazdení tých cca. 400 km potom ponúkol na predaj? A stihol sa Ti niekto ozvať, kým si svoj inzerát opäť nestiahol? Alebo sa spýtam inak: za akú cenu by sa podľa Vás dal ponúknuť na predaj môj X-Max 400 Tech Max? Rok výroby 2021, najazdených cca 800 km, čierna matná farba. A bol by o takýto skúter vôbec záujem? Vôbec netuším, ako to na trhu skútrov-jazdeniek vyzerá. Teda nie že by som ho išiel teraz predávať, to určite nie, ale tá Kawasaki Z 900 RS ma stále budí zo spánku a tak nezaškodí byť trochu v obraze a pripravený :mrgreen: :mrgreen:
A SMOOTH SEA NEVER MADE A SKILLFUL SAILOR
Uživatelský avatar
Mellington

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 12 pro 2019, 23:38
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Moto Guzzi V85TT

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod keto » 23 kvě 2021, 18:27

Já jsem prodával v záruce jen SH300i a to tak, že jsem ho u prodejce nechal na protiúčet a to u prodejce, kde jsem kupoval jak to SH 300i, tak i tu novou motorku a tak mi udělal dobrou cenu a také jsem ocenil fakt, že to mám bez starostí a cenu mi ihned odečet od ceny nové motorky, takže jsem přijel na SHáčku a odjel na NCéčku, vyřízeno vše jednou návštěvou :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod Integra18 » 24 kvě 2021, 06:34

Dobré ráno skútristi :D
Jasné, nedá sa nesúhlasiť. Skúter verzus motorka, skoro všetko hovorí za skúter. Cena, spotreba, výška poistenia, servisné náklady, úložný priestor, ochrana pred počasím....V tomto prípade nie je o čom....Ja som vlastne tiež spokojný, ale jedna vec mi predsa len prekáža. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je to proste stále niečo za niečo....také "manželstvo z rozumu" Podľa mňa je skúter úžasný, ale dopravný prostriedok a oproti veľkej motorke mi tam chýbajú tie emócie....Keď prídem do garáže a vidím tam svoj skútrik, hreje ma pri srdci tá praktickosť a využiteľnosť, keď tam ale stávala motorka, videl som tam viac dobrodružstvo, voľnosť, radosť....a bolo mi jedno, že to stojí 3 x toľko.... :mrgreen:
Integra18

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 142
Registrován: 06 dub 2021, 15:16
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Yamaha X-Max 300 - Šedá matná

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod goes » 24 kvě 2021, 07:29

Skutr pocitove je proste skutr. To je jako si koupit octavii rs a kukat na porsche klub :) a to bez ohledu ze to neni i cene. Spousta skutru je drazsich jak motorky, ale nema to ten kredit. Jinak emoce jsou o jizde ne o tom na cem sedis. Samo nektere veci na skutru nemuzes a nezazijes.

A ano. Je to takova nemecka gerta kterou sis vzal proto ze umi uvarit. Vyzehlit. Postara se. Ale italska milenka to neni.
Naposledy upravil goes dne 24 kvě 2021, 08:16, celkově upraveno 1
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod Integra18 » 24 kvě 2021, 07:49

Goes: Veď práve toto....Ja už som postarší pánko :mrgreen: trošku lenivý a pohodlný, ako každý správny chlap, takže chcem mať doma navarené aj upratané, ale zasa večer v posteli by som si ešte rád užil niečo poriadneho, preto že viem, že o pár rokov už to možno nepôjde a život je krátky.... :mrgreen: Ale zároveň už to nie je to, čo bývalo za mladi a tak Bohu žiaľ, ale ženu aj milenku v jednej garáži by som už popri mojich povinnostiach nestíhal :mrgreen: A teraz babo raď..... :mrgreen:
Integra18

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 142
Registrován: 06 dub 2021, 15:16
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Yamaha X-Max 300 - Šedá matná

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod goes » 24 kvě 2021, 08:19

Nezbude nez to zkusit a uvidis, zda to bude dobra zmena, nebo se vratis zpet :) Ted sem se vratil z jezdeni po meste, protoze jsem neco vyrizoval a proste ten benefit skutru je k nezaplaceni. Ne, ze by to na motorce neslo, ale o trochu sloziteji :) a to jsou okamziky, ktere mne utvrdi, ze ta zmena je zbytecna. A dokud nebudu mit jistotu, ze se urvu na tyden na moto trip + alespon 3-5 vikendu na mototrip, tak do te doby budu kazdy rok vybirat motorku, ale vymenim maximalne skutr za jiny.

Nicmene jeste jako dobry test... jsou pujcovny motorek, urcite budou mit i nejake nahace... tak furt lepsi si to pujcit za 80-100e na den na par dnu, zkusit s tim zit a uvidis, zda ti ta motorka na ten bezny zivot nebude vadit...
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod bado » 24 kvě 2021, 08:28

Taky jsem byl z X-maxe nadšený, ale čím víc km jsem najel tak jsem začal zjišťovat limity. Nemám skútr na ježdění do práce, ale na kochání se po okresních cestách bídné kvality. A tam už prostě skútr není ono hlavně kvůli podvozku. Ne že by se nedala nějaká polňačka nebo šotolina, ale prostě to není ono a skútr trpí. Tak jsem koupil NC a je to úplně něco jiného. Daleko lépe to sedí a jezdí po zdejších rozbitých silnicích, je to příjemnější, rychlejší. Cesty po traktorech taky celkem OK. Ovšem ve městě tam zase ten skútr byl top. Na NC s manuálem ten jsem totiž chtěl už to pojíždění v kolonách nic moc.
Představoval bych si Motorka - kochání a relax, skútr a třeba i 125 na cestu do města do práce.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod keto » 24 kvě 2021, 09:39

Já jsem se už ve svém věku dostal do stádia, kdy skútr vítězí nad motorkou a přechod skútr-NC v manuálu-skútr jsem dokončil letos na jaře :wink: a co by se mi ještě líbilo by byla retro motorka na projížďku na nedělní kafe za pěkného počasí, kvůli stylu a tomu pomaluběžnému bublavému zvuku, chromovaných dílů atd. taková Kawasaki W800 s tím královským hřídelem na pohon ventilů :mrgreen: , ale nemám na ni už místo v garáži a za ty peníze se mi to zdá jako poněkud nákladná kratochvíle, ale to neznamená, že by se mi to nelíbilo :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod josuk » 24 kvě 2021, 10:02

Integra18 píše:.. o pár rokov už to možno nepôjde a život je krátky.... . ale ženu aj milenku v jednej garáži by som už popri mojich povinnostiach nestíhal ..:

tak s milenkou nevím, ale místo pro skútry nebo motorky se vždycky najde a snesou se! 8) Ani náklady nejsou nijak moc veliké..oproti autům.
Jinak ta debata koukám předčí realitu.. mně třeba je jedno na čem jedu, ať to má motor, kola, nebo vrtuli, každé má svoje nevýhody, ale proč to tak je nebo není, to rád přenechám filozofům.. :D
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Motorka alebo skúter.

Příspěvekod IvanzJihu » 25 kvě 2021, 17:44

Se mi libí to srovnání škoda rs a pokukovat po porsche klubu,u mě taky vítězí pohodlí a lenost.
IvanzJihu

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2020, 07:45
Bydliště: Hodonín ( JihoVýchodní hranice)
Skútr / moto: Honda silver wing 600, Simson skútr SR 50

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 6 návštevníků

cron