Motokurýři

Diskuze o čemkoli.

Motokurýři

Příspěvekod dakkon » 26 říj 2010, 14:08

Ahoj
tak jsem se před pár týdny stal (spolu s mou ženou ovšem:-) majitelem runnera 200. Současně jsem si vzhledem k časovému rozložení mojí práce říkal, že bych si mohl přivydělat po praze jako kurýr - lepší než bejt doma a mít skútra v garáži. Na netu jsem o tom ale nenašel prakticky žádný informace, kromě toho mála, co říkají samotný agentury. Nikde jsem nenašel nějakou diskusi, kam by přispívali právě motokurýři. Říkám si ale, že mezi vámi jich určitě bude hodně, tak doufám, že bych mohl dostat informace z první ruky. :-) Jako například:
Jak je to s pracovní dobou, je striktně daná od do, nebo naopak vůbec a je na každým, kdy se přihlásí a odhlásí od systému, případně je to na domluvě a stačí, když se odpracuje týdně dostatek hodin?
Jak to po zapracování alespoň přibližně vypadá s prachama?
Jaký jsou samotný agentury - která dává nejvíc, kde jsou nejlepší podmínky atp.?
Jak to kurýři potažmo samotný agentury dělaj, když začne sněžit-ledit?
A určitě bych se dověděl ještě hodně jinýho infa.

Napište někdo prosím buď sem, nebo si můžeme popovídat rovnou přes icq (583239249). Ale když to bude tady, třeba to bude zajímat i někoho jinýho kdo o tom uvažuje

dík, Petr
dakkon

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2010, 22:15
Skútr / moto: gilera runner 200

Re: motokurýři

Příspěvekod respekt.fr » 26 říj 2010, 14:19

čus vím o ekimovi ten rozvaží zasilky po praze .. as bude na icq mu napíšu at ti sem napíše :wink: ...
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: motokurýři

Příspěvekod techvan » 26 říj 2010, 14:32

ahoj
pracuju několik let u kurýrní služby SPRINTER
práce je u nás málo,nikoho nepřijímame,pochybuju ,že to bude někde lepší
slyším to každý den i od kluků z jiných kurýrek
držím palce,uvidíš sám
Franta
techvan

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 30 črc 2010, 15:47
Skútr / moto: HONDA SH150
Tuning / úpravy: nic

Re: motokurýři

Příspěvekod fido » 28 říj 2010, 12:07

Uživatelský avatar
fido

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 214
Registrován: 11 říj 2009, 15:13
Bydliště: Brandýs nad Labem
Skútr / moto: B 650 K3

Re: motokurýři

Příspěvekod dakkon » 28 říj 2010, 12:58

dík
vypsal jsem si pár pražských agentur, asi jedenáct a z toho devět má na stránkách, že přijímá kurýry (mezi nimi i ten najbert). Tak to s tou prací snad nebude tak hrozný.
dakkon

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2010, 22:15
Skútr / moto: gilera runner 200

Re: motokurýři

Příspěvekod ScooterMarty » 28 říj 2010, 13:30

Nedělej si moc iluze. Před lety jsem dělal kurýra a do dnes se v oboru pohybuje pár mých přátel, byť dnes v pozici majitelů nebo dispečerů. Obecně je teď málo práce, nevěřím, že by někde moc přijímali. Pracovní doba bývá většinou striktně dána provozní dobou dispečinku. Všeobecně si musíš zvyknout, že děláš na ŽL, ale pozici máš jako zaměstnanec. Prostě to z tvého pohledu spojuje nevýhody obou pozic. Na druhou stranu by asi bylo možné se domluvit, že to máš jako vedlejšák, takže by se na tebe ta pracovní doba nemusela tak úplně vztahovat. Na takovou dohodu by ale kurýrky slyšely spíš kdyby měly nedostatek kurýrů a to teď není. A platíš za vysílačku a jestliže budeš jezdit málo, přijde tě ta vysílačka celkem draho. Konkrétní podmínky si musíš zjistit u dané firmy. Placený jsi procentem z obratu, čili fakturuješ cca 55-70% z ceny zakázek, které odjedeš. Není to žádný zázrak, v podstatě vyděláváš až tehdy, když se ti povede vést v jednom směru více "kusů" naráz. Znamená to hlavně dokonalou znalost Prahy a rychlé rozhodování, protože na vysílačce slyšíš jednotlivé kusy a musíš se rozhodnout, jestli ho chceš nebo ne. Na začátku to navíc budeš mít těžší v tom, že zkušenější kurýři budou znát firmy pro které se jezdí , takže vědí, jak se tam jde daleko, v kterém je to patře a pod. To se ty budeš teprve učit. A hlavně, jeden můj kamarád říká, že kurýrka je nejjistější způsob, jak si zošklivit ježdění na motorce. Myslím, že má pravdu...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: motokurýři

Příspěvekod ScooterMarty » 28 říj 2010, 13:34

No s tou prací prací to hrozné je. O tom nepochybuj. Samozřejmě firma nemá důvod nepřibírat, ale pak si každý z kurýrů vydělá méně. Je veliký problém vybalancovat množství práce a kurýrů, ale jedině tam, kde to je pečlivě vybalancované a kurýři sice stíhají, ale mají honičku je šance si vydělat. Možná bych podle toho i posuzoval kvalitu a serioznost firmy a jak jí záleží na jejích kurýrech...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: motokurýři

Příspěvekod 1975ak » 28 říj 2010, 14:02

Mrkni na film Vratné lahve, :-)
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků