MOTO výstava Brno nebo Praha?

Diskuze o čemkoli.

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod Lukas102 » 08 bře 2012, 20:49

Tak jsem dnes ráno sedl na vlak do Brna, prošel se pěšky z nádraží na BVV, v 9:00 prošel bránou a hurá na Motosalon.. Celkově musím říct, že to nebylo vůbec špatné, vše jsem si pěkně prošel, pokoukal, všichni vystavovatelé byli moc vstřícní a dalo se pěkně pokecat.
Až na dva vystavovatelé a to Yshop.cz a Bikers Crown - proč tam proboha vůbec jezdí? Všechny vystavované věci si dají do uzamčených vitrín, kdyby si asi náhodou chtěl někdo něco vyzkoušet a BC ty to mají pro jistotu ještě za mřížemi :roll: To tam rovnou na stolek mohli dát pár PC se svými stránkami, možná by to bylo lepší.
Jinak ale spokojenost, vybral jsem si helmu a dal si tam výborné konopné točené pivko. Nejdřív jsem si dal jedno na ochutnání a nakonec jsem se u stánku zastavil vícekrát :D

Jo a jinak ještě k motorkám, obrovsky zklamán jsem z Integry - já jsem se na ni prostě nevešel, kolena musela zůstat roztažený ( Xmax skoro to samé). Opravdu na mém PCX je víc místa na kolena pro nás vyšší - co ty japonci tak blbnou.
Uživatelský avatar
Lukas102

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 86
Registrován: 26 srp 2011, 20:20
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda PCX Bílá perleťová Himalayas

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod janon » 08 bře 2012, 21:17

Praha: Parodie na vystavu motocyklu, spise blesi trh se vsim moznym, jen ne s motocykly.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod oldik » 10 bře 2012, 06:58

Mě se Motosalon Brno hrozně moc líbil. Pátek po obědě, naprostá, ale naprostá pohodička. Koupil jsem si druhou bundu a celkově bylo dost hader, helem atd. za velmi dobré ceny. Lidí bylo úplně akorát. Při příchodu jsem koukal, na každých 100m jsem potkal někoho, kdo si nesl helmu. Z 4 krabic bylo 2x LS2. Ze skůtrů vše kromě suzuki, všechny co jsem chtěl osedlat. Od nového SRV 850 přes T-maxe, kymca atd. Prostě z pohledu na skůtry naprosto super. Přes 2 hodiny jsem jen přesedal z motorky na motorku.
Integra - totální zklamání. Ani ryba ani rak, nepohodlná, postrádající základní výhody skůtru. Konečně jsem osedlal Myroad 700, aprilku a vyzkoušel posaz na nexusovi.
Totální bomba, skůtr, který absolutně učaroval a padnul do ruky posezem, vzdáleností řidítek, polohou noh atd. bylo BMW. Absolutně jsem to nečekal. Na statické posezení jsem neseděl v oblasti skůtrů na ničem pohodlnějším (doposud jsem neseděl na B650). T-max za téměř srovnatelnou cenu to bude mít hodně těžký.
Za mě s ohledem na mnou vyhledávaný typ motorky (skůtr-enduro) a záměr i nějakého nákupu výstava Brno absolutně super.
O víkendu to bude asi horší, skrze lidi.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod crhy » 10 bře 2012, 08:07

Takže, výstava v Praze - jedna část paláce - čínská tržnice - další část byla seriózní sériových mot. a poslední asi nejzajímavější část byla custom show. Skůtry krom piaggia a jeho koncernu a suzuki B400 a B650 vlastně nula - nula -nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod malincik » 10 bře 2012, 09:26

Taky jsem včera odpoledne byl v Brně a docela jsem byl spokojen. Kdyby se tam na těch motorkách nepovalovaly ty pipiny, bylo by to úplně super. Těch co by opravdu ozdobily techniku bylo velmi málo a některé asi zapomněly, že už nejsou na noční směně. Intruder mi taky nesedl, BMW naopak velmi, Nexuse mám doma a Tmax to asi bude mít s konkurencí BMV těžké. Myslím si, že ty výstavnické šarády mezi Prahou a Brnem jsou ke škodě věci. Kdyby to bylo na střídačku ob rok Praha - Brno, bylo by to super. Ale i tak bylo na co se dívat.Fotky jsou tady: http://www.fotogalerie.cz/gosina1/motosalon-2012-brno/strana1.html
Renault Espace IV 2.0T pro rodinu, Gilera Nexus 500i.e. pro mne. Na fotovýlety přibaluji Pentax K-7 a plnou brašnu fotoharampádí.
Najeto: celkem dost, ročn tak 12-15 tis. na Nexusovi a tak 30-40 tis Espacem. Pěšky jen do hospody přes cestu:-)) na KOFOLU!
Uživatelský avatar
malincik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 137
Registrován: 02 dub 2011, 07:14
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky
Skútr / moto: Gilera Nexus 500ie
Tuning / úpravy: lak drásaný asfaltem

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod oldik » 10 bře 2012, 09:55

Jinak si ještě dovolím poznámku. Totální, ale totální zklamání, které jsem ani v nejmenším neočekával, byla Jawa. Hnus na hnus, od zpracování, po design. Plechy přišroubované šroubama na silikonové podložce, naohýbané, natřené snad štětkou, plasty horší jak na čínských skůtrech, detaily jako brzdový systém na enduru nalepenej hned na stupačce jak u starých jaw, palubovka a ve finále cenovka 170 tis. Kč. Prostě kardinální humus s ničím jiným nesrovnatelný. Nechápavě jsem se ke stánku vrátil 3x, nevěřícně ochmatávaje celou konstrukci, hlavně držák SPZ a zadní kryt nad světlem. O airbrush, kterej stál hlavně návrhem totálně za hovn..o s cenovkou 20 400,- nemluvě. Tak tam už nepomůže absolutně nic. S případným koncem vývozu 350-kových dvoutaktů na východ jednoznačný konec značky. Kdo má tuto značku z mladých let zažitou vcelku jako obstojnou, doporučuju se stánku obloukem vyhnout.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod Rady » 10 bře 2012, 17:32

Po letosnim rocniku uz ani jedna vystava v CR. Stanek BMW bylo jedine co mne donutilo se vratit a prohlidnout si noveho skutra a zbyvajici motorky, jinak nuda.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod mk-tec » 11 bře 2012, 13:37

oldik píše:Mě se Motosalon Brno hrozně moc líbil. Pátek po obědě, naprostá, ale naprostá pohodička. Koupil jsem si druhou bundu a celkově bylo dost hader, helem atd. za velmi dobré ceny. Lidí bylo úplně akorát. Při příchodu jsem koukal, na každých 100m jsem potkal někoho, kdo si nesl helmu. Z 4 krabic bylo 2x LS2. Ze skůtrů vše kromě suzuki, všechny co jsem chtěl osedlat. Od nového SRV 850 přes T-maxe, kymca atd. Prostě z pohledu na skůtry naprosto super. Přes 2 hodiny jsem jen přesedal z motorky na motorku.
Integra - totální zklamání. Ani ryba ani rak, nepohodlná, postrádající základní výhody skůtru. Konečně jsem osedlal Myroad 700, aprilku a vyzkoušel posaz na nexusovi.
Totální bomba, skůtr, který absolutně učaroval a padnul do ruky posezem, vzdáleností řidítek, polohou noh atd. bylo BMW. Absolutně jsem to nečekal. Na statické posezení jsem neseděl v oblasti skůtrů na ničem pohodlnějším (doposud jsem neseděl na B650). T-max za téměř srovnatelnou cenu to bude mít hodně těžký.
Za mě s ohledem na mnou vyhledávaný typ motorky (skůtr-enduro) a záměr i nějakého nákupu výstava Brno absolutně super.
O víkendu to bude asi horší, skrze lidi.


...naprostý SOUHLAS - taky jsem to tak nějak procházel, a znovu sedal a potom? (et te destilere..) Je to super všechno porovnat na jednom místě. A to BMW fakt bomba. Padnul naprosto do ruky, do vkusu, do všeho... Jak pro řidiče, tak i pro spolujezdce, který má ještě navíc vyhřívané sedlo. Je to MAXimálně univerzální skůtr snad na všechno, co bych od ně očekával. T-MAX taky pěkný, ale už více sportovní a trochu více omezený pro cesty pro dva, menší... prostě pro mě až na 2. místě. Ale vše je otázkou priorit. Při té ceně... se zatím spokojím s ojetou X9 500.
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod wictor » 11 bře 2012, 20:55

Včera jsem se vydal s přítelkyní na Matějskou a při té příležitosti na Motocykl. Výstava oproti předchozím ročníkům výrazně zeštíhlela. Za podívání určitě stál stánek Ducati, výstava přestaveb a alespoň pro mě především stánek Victory. Bohužel na každé druhé, spíše na každé první motorce byla cedulka nesedat :( Novinky od Hondy, BMW nebo nějaké jiné by jste tu však hledali marně. Další část výstavy byla věnována spíš čtyřkolkám a doplňkům na moto. No prostě a jednosuše pokud nebude v ČR jedna jediná výstava. kde motocyklový fanda najde vše takříkajíc pod jednou střechou bude každá výstava jen polovoční :( ona i ta Matějská dost zeštíhlela :(
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod foky » 11 bře 2012, 21:04

Musím říct, že po zkušenosti z minulého roku jsem se rozhodl, že prostě tenhle čechysmus podporovat nebudu i kdyby bylo vstupné třeba jen 20Kč.

Tenhle rok jsem to tedy vynechal úplně.
V tom, že jsem udělal dobře, mě utvrdil počet negativních dojmů od lidí v diskuzích na různých serverech.

Ale ono je to stejně jedno...obě výstavy budou prezentovány jako "velmi podařené" a koláče ukáží opět uměle vytvořený nárůst návštěvníků.

Tak zase za rok.....opět ukážeme celému světu náši malost a debilitu v podobě dvou výstav na stejné téma a ve stejném termínu.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod mirsil » 11 bře 2012, 22:08

Dnes jsem si vychutnal 3,5 hodiny sváteční motorkářské atmosféry v Brně, vymetl všechny kouty pavilónu P, osahal a poseděl na všem co mě zaujalo ( no myslím tím samozřejmě jen stroje ) , potkal pár známých z fór a odjížděl spokojen s tím, že se příště určitě zase přijedu podívat. Jediné co mě mrzelo bylo, že jsem jel plechovkou, protože jsem si k tomu třiapůlhodinovému svátku na Motosalonu mohl ještě vychutnat 3 hoďky svátečního svezení na vraníkovi :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: MOTO výstava Brno nebo Praha?

Příspěvekod Gandalf » 12 bře 2012, 07:58

Tak se zase jednou ukázal "pražský přístup", protože oficiální výstava Motosalon se má konat střídavě po roce Praha x Brno. Stačilo, aby Praha tuto dohodu respektovala a všichni vystavovatelé mohli být letos v Brně a za rok opět všichni v Praze... a neorganizovat podobné "truc-akce" :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Radaprda a 15 návštevníků