Montreux - Freddie Mercury - 2011

Diskuze o čemkoli.

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod jel.en » 31 srp 2010, 09:25

jj tuhle akcičku budu muset vynechat (jak jinak letos - že?) Papír se žádostí o dovolenou schlamstla skartovačka a já pomalu přehodnocuji vstřícnost vůči svému chlebodárci :x
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod wictor » 31 srp 2010, 10:14

Našel jsem celkem zajímavý stránky: http://www.xpocasi.cz/svycarsko/montreux , http://cs.camping.info/kempy

jel.ene škoda, ale třeba příště to už vyjde. Jinak se musím přiznat, že já sám jsem momentálně ve stavu "nepojízdném" a to né kvůli stroji, ale měl jsem menší výměnu názorů se psem a odnesla to moje pravá ruka, takže se kurýruju a pevně věřim, že do začátku akce bude vše ok! :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod foky » 31 srp 2010, 14:45

Ještě doplním aktuální počasí pro ČR. Vypadá to, že snad v půlce přístího týdne opadne ta studená fronta vzduchu.

ODKAZ
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod Mojda » 31 srp 2010, 16:18

Hergot Wiktore, jak to, že se hádáš s cizím psem i když víš, že má zuby podstatně lepší, než ty !!! ??? :twisted:
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod Ryan » 31 srp 2010, 16:41

Kluci slibte mi, že uděláte u sochy jednu pěknou fotečku s vlajkou :P Na Queenech jsem vyrostl a mám pro ně slabost dodnes 8)
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod wictor » 31 srp 2010, 17:08

Ryane to jsme na tom stejně! Vlajku SF sebou vozim neustále, takže s fotkou (a né 1) se určitě počítá :wink: Teď už jen doufám, že to dopadne dobře s tou mojí rukou ... :?

Mojdo byla to rvačka, do který byl zapojenej i můj hafan ... no a protože to vůbec nevypadalo dobře, tak jsem musel zasáhnout já, ale to už jsme někde jinde... :oops:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010

Příspěvekod wictor » 01 zář 2010, 12:40

Tak bohužel musím přiznat, že má účast je víc než ohrožena (fokymu už jsem psal sms) :( Ale všechno teď závisí na tom jak bude vypadat moje ruka. Momentálně nejsem schopen jí dát do rukavic a takhle absolvovat 2000 km není právě to pravé ořechové :( :( :( Start je naplánován až za 10 dnů, takže ještě se uvidí jak zaberou prášky :?

Ať už to dopadne jakkoliv, tak "Montreux - Freddie Mercury" určitě absolvuju .... jen by to asi bylo v příštím roce :? :? :?

Tak držte palce
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010 - ???

Příspěvekod ajfel » 04 zář 2010, 15:19

Takže, pár slíbených návrhů pro Fokyho a ostatní, pro případ, že byste jeli do Montreaux údolím Rhony:
Andermatt (dop.malou zajížďku pár km severně do Gotthardského průsmyku k Teufelsbrücke a památníku na bitvu gen.Suvorova s Napoleonem, pak zpět), dále přes Hospental a Realp částečně v serpentinách stoupání do průsmyku Furkapass 2430 m n.m. Úzká horská silnice, kvalitní povrch i za sucha můžou komplikovat mokré jazyky, velký provoz, plechovky, motorkáři, cyklisti, prostě bacha, je to krásný, a proto frekventovaný (od podzimu do jara zavřený). Zastavit je možný jen na vyhlídkových odpočívkách, jinak risk. Z průsmyku sjezd v serpentinách-klesání 14%-k Rh.ledovci a hotelu Belveder. Prameniště Rhony, zastavit, fotit a kochat se. Prodejna suvenýrů, občerstvovna. V ledovci přístupná štola, nechcete procházku s trochou adrenalinu? Dál dolů klesání v zatáčkách skoro až k Oberwaldu. Nirvána, když bude dost času, vzal bych to ještě jednou nahoru a dolů... Pak na Münster, kde je na náměstí hotýlek s verandou, dobře se tam odpočívá. Pokud byste cestou přespávali v hotelu Ritz *****, tak si v Niederwaldu, kde žil, vzpomeňte na pana hoteliéra. Ve Fieschi si můžete trochu zajet do malebné vesnice Ernen, v Ausserbinnu je sice prima zájezdní hospoda, ale je to slepá cesta, proto zpátky na hlavní... Jedeme dál směrem na Brig a Visp. Brig je středověké kupecké město, mrkněte na zámek s relaxační zahradou. Visp je turistické centrum, kde je škoda si neudělat odbočku na Zermatt. Je to necelých 40 km, protože moto musíte nechat na parkovišti u nádraží v Täschi, dál jen vláčkem, jezdí každou chvíli. Nahoru prostě nic s výfukem nepouštěj. V Zermattu, dá-li bůh a počasí, uvidíte Matterhorn. Cvrkot letoviska pro lepší lidi. Dále nahoru do hor lze zubačkou nebo lanovkama, to už je otázka času a peněz... Každá sranda jednou končí, takže zpět do Vispu. Nasadíme směr Sierre, před Leukem byla myslím osvěžovna se zastřešenou předzahrádkou. V dálce uvidíte paraboly komunikačního centra Evropa-Amerika, což je zajímavej kontrast, protože Leuk je středověk 6.století n.l. Odbočku do Leuku bych nevynechal, lze se vrátit stejnou cestou, nebo pokračovat venkovem na Varen a Salgesch a na trasu se napojíte před Sierre. V Sierre začíná frankofonní část cesty, vinařská oblast a současně souvislá dálnice až do cíle. Takže pozor, aby vás to někde nehodilo na nájezd. V Sionu, centru kantonu Wallis, je nad městem v bazilice de Valére možno slyšet nejstarší hrající varhany na světě. No, a pak už pojedete do Martigny, kde m.j.k vidění římský amfiteátr. Jsme v krajině dinosauřích vykopávek, rytířských turnajů a krásných (nevykradených a nezamčených!) kostelů. Přes St.Maurice a Villeneuve míříte již do cíle, před Montreaux ještě pevnost-zámek Chillon. Ve Švajcu na silnicích panuje pohoda a tolerance. Takže, boys, pozdravujte Freddieho, ať vyjde počasí a Wictora nebolí ruka. Šťastný návrat!
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Montreux - Freddie Mercury - 11.9.2010/12.9.2010 - ???

Příspěvekod wictor » 04 zář 2010, 16:08

V první řadě bych rád poděkoval ajfelovi za návrhy ohledně trasy :wink: :P

V řadě druhé musím svou účast ze 100% pravděpodobností odřeknout respektive celý výlet určitě uskutečním ..., ale bohužel až v příštím roce, takže pro mě je na plánování ještě času habaděj :( a to ze 2 důvodů:

1, Zdravotně na tom nejsem s rukou stále nejlépe a i když otok už splasknul, tak ukazováček pravé ruky je bohužel stále v "havarijním" stavu :( :( :(

2, Je to asi 5 minut co jsem se vrátil z Prahy, kde jak jsem zjistil (volala mi ségra) nám byla vykradena garáž a i když (zaplať pán bůh) jsem byl na motorce pryč, takže tu mi neukradli (trávím dovolenou mimo Prahu), tak mi zmizelo veškeré moto vybavení od bot počínaje až po helmy, nabíječky apod. ..... a to se nebavím o vratech, které jsou K.O. :(
(pokud by se mi ten hajzl dostal do rukou, tak ........ :evil: )

Pokud se do Montreux vydáte, tak se těším na referátek a spoustu fotek (pokud bude třeba můžu Vám půjčit navi a i EURA už mám vyměněné) a pokud ne, tak příští rok to 100% klapne!!!

Za komplikace se omlouvám, ale s rukou a bez vybavení bych to opravdu nedal .... když se daří, tak se daří :(

Wictor
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod foky » 04 zář 2010, 19:23

Jsem pro to, aby se cesta do Montreux odsunula na příští rok. Tento rok to nestihneme a bez hlavního strůjce akce to nebude ono.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod wictor » 04 zář 2010, 21:19

foky díky :wink: :P každopádně má nabídka stále platí a pokud se někdo rozhodnete do Montreux vydat ještě letos, tak navigaci i eura mám u sebe :wink: Výlet do Montreux jinak přesouvám na příští rok a věřím, že se zúčastní i jel.en a další a další. Na plánování je teď času víc než dost a je možné naplánovat i výlet lodí po Ženevském jezeře nebo vyhlídkovou jízdu panoramatickým vlakem, který jede od Montreux až po vrcholky hor :wink: :P

kempy jsou ve Švýcarsku víc než dokonalé a tak nezbývá než se těšit!!! bude to sice o něco déle než jsem předpokládal, ale o to je možné to naplánovat lépe :wink: :P

Wictor
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod wictor » 14 lis 2010, 23:07

Protože výlet do Švýcarska se přesunul na rok 2011, tak by mě zajímalo, kdy by byl pro Vás ideální termín???

kalendář akcí se plní a tentokrát si Montreux fakt nechci nechat ujít!!!
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod foky » 14 lis 2010, 23:26

Druhá půlka června?
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod wictor » 14 lis 2010, 23:31

Start bych tedy viděl na cca 25.6.2011 ? 11.6. je skútršňůra a krkonoše, takže by byl týden na zregenerování. Druhá věc na jak dlouho??? Sám bych to viděl alespoň na týden s návštěvou jezera a panoramatického vlaku...
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Montreux - Freddie Mercury - 2011

Příspěvekod foky » 14 lis 2010, 23:35

Jako celej tejden, nebo prodlouženej, třeba středa-neděle? Jinak v tejdnu 20-26.6. nemám problém.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků