Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Diskuze o čemkoli.

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod ScooterMarty » 19 bře 2011, 10:20

No zrovna v té volné diskuzi by to vadit nemuselo... :-) Ono internetové fňukání co že nám to zase zakážou celkem k ničemu není...
Sectoid: S posledním příspěvkem souhlasím zcela a bez výhrad.
Moto joker: Holandsko a "udávání" - když pojedeš agresivně a budeš někoho ohrožovat, skutečně na tebe policii zavolají, když hodíš vajgla na zem, nebo tam necháš psí hovínko, první kdo tě uvidí ti řekne, abys to uklidil. A nikomu ani nebleskne ta česká myšlenka, že je to buz.... Ve Švýcarsku jsou na tom ještě hůř nebo líp, tam jsou vychováni zavolat policii, kdykoliv se jim něco nezdá...
Pepe: Zaleží jak si ho vychová a ne jestli ho má na vodítku.
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 13:46, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Pepe Burgman » 19 bře 2011, 10:40

Však tak jsem to psal,a s tím vodítkem,psa nevenčí jen jeho pán.
Konec dobrý,všechno dobrý.
Uživatelský avatar
Pepe Burgman

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 718
Registrován: 03 říj 2009, 14:24
Bydliště: J.Hradec tel.-724078756
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400
Tuning / úpravy: Samolepky ze srazů

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Pepe Burgman » 19 bře 2011, 10:47

A už dost.To bychom se tu furt jen dohadovali o výchově.Jinak interkom atd. nemám,takže k tomu asi nemám co říct a jestli to opravdu omezí či zruší,stejně s tím asi nehneme. :(
Konec dobrý,všechno dobrý.
Uživatelský avatar
Pepe Burgman

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 718
Registrován: 03 říj 2009, 14:24
Bydliště: J.Hradec tel.-724078756
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400
Tuning / úpravy: Samolepky ze srazů

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Pavel » 19 bře 2011, 11:20

Jsme ovce!!

Tohle téma je fakt užitečné, řeší se tu věci co by se měli řešit opravdu oficálně a podávat jako návrhy na změnu zákona či vyhlášky. Jak jsem slyšel, myslím tento týden někde v televizi, tak Češi mají jednu úžasnou vlastnost, chovají se jako ovce!! Zdraží palivo, chvilku nadávají a pak jejim to jedno, rozkrade se půlka státu, zanadáváme si a je to vyřešený. Ti nahoře nás berou pěkně u huby, zadlužují nás každou vteřinu a nikomu to prostě nevadí! Obdobně je to s lékárničkama! Jak mi povídal na shopu jeden hasič, používání obsahu lékárniček bylo upraveno Evropskou unií již rok před vydáním nové lékárničky, jak je možné že se tam objevují věci co se dávno nepoužívají? Kdo za to nese zodpovědnost? Jak je možné, že to každý z vás zaplatí a je mu to jedno? Víte taky o tom, že se plánuje zavedení pouze používání oranžových reflexních vest? Že žluté budou používat jen policisté? a o tomto tématu viz založení ani nemluvě.
Nejsem žádnej pisatel a asi to nedokážu slušně vyjádřit, ale pokusím se alespoň stručně, pěkně mě tam nahoře se.......!!
Tím jsem si ulevil a teď něco navrhnu.
Víte, že se dá proti těmto nesmyslům bojovat?, podívejte se na tohle fórum, je zde několik tisíc registrovaných a myslím že by se mohlo nasbírat pěkných pár stovek motorkářských a skůtříkářských podpisů na tyto změny, či návrhy. Máme i dokonce oficiálně registrovaný Skůtr klub ČR, pod kterým se dají tyto petice, návrhy, i odpory proti navrhovaným zákonům a vyhláškám oficiálně podávat! Nenechme ze sebe dělat furt ovce!
Pokud se toho ujme nějaký člen fóra a bude vytvářet tyto návrhy, nebude si myslím problém je oficiálně propagovat a sehnat podpisy, co vy na to?
Myslím si že pokud se přednese rozumná argumentace od lidí co k tomu mají co říct, vždycky to mámsmysl!

PS: ty žluté Samolepky se mi moc líbí, až budou hotové, chci je! 'budu je přibalovat do zásilek a dávat je lidem k nákupu zdarma! Myslím že se alespoň někdo nad sebou zamyslí. Ještě bych je trochu poupravil, jako lepicí plochu bych dal epoxid!
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 02:55, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Pepe Burgman » 19 bře 2011, 11:54

Pavle,máš pravdu.A určitě mnoha z nás i podporu.Ale mě připadá,že aby naši mocipáni mohli dál pokojně rozkrádat naši zem,odvrací naši pozornost jinam viz.absurdní návrhy zákonů a vyhlášek.
Konec dobrý,všechno dobrý.
Uživatelský avatar
Pepe Burgman

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 718
Registrován: 03 říj 2009, 14:24
Bydliště: J.Hradec tel.-724078756
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400
Tuning / úpravy: Samolepky ze srazů

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Pavel » 19 bře 2011, 12:34

Já vím, je to samozřejmě jedna velká levá, ale pokud budeme držet hubu tak budeme chodit pěšky. Prostě si myslím že by nebylo od věci se občas ozvat, samozřejmě na zákony, které se týkají motorkářů a skůtříkářů. Pokud se neozveme tak se zhorší bezpečnost nás všech, a to mi jedno není.

// Edit Ryan: poslední příspěvek se necituje, opraveno
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Miro11 » 19 bře 2011, 12:57

Návrh zákona je už zverejnený na stránkach MD...tam je možné posielať návrhy a pripomienky, samozrejme v slušnej forme...a rozumné...myslím, že na rozdiel od niektorých našich vašich politikov to zvládneme :D

Návrh novely zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (osoba blízká a pokuty)

v tej súvislosti..ma oslovil, ešte nápad s výhernými radarmi :D publikovaný na stránkach jednej mánie :wink:

V podstate ide o jednoduchý a zároveň zábavný princíp, s dodržovaním rýchlosti, každý koho kamera zachytí pri porušení predpisov a je mu udelená pokuta...tie sa za určité obdobie zrátajú a časť vybraných peňazí ide pre vylosovaného jedného zo slušných, rýchlosť dodržujúcich vodičov, ktorý daným meraným úsekom jazdí.
Skutočnosť a efekt je taký, že nastal pokles porušovania povolenej rýchlosti, pretože je to v ľudskej povahe: Prečo mám platiť pokutu? Napr. susedovi ktorý rýchlosť dodržuje.. :lol: klasická psychológia...

Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod keto » 19 bře 2011, 23:37

Ta loterie by mohla zabrat :shock: ,obzvlášť teď jak se přestává hrát sportka je víc místa na loterijním trhu :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod patrik.j » 20 bře 2011, 02:14

Tak jsem přelouskal návrh novely 361-ky a málem mě trefil šlak. Nepostihovat alkohol do 0,3 to je zhov... ožralých politiků, kteří po pivečku po obědě řídí. Bůh s námi. Český národ je tak vych....., že se to bude jen zneužívat a věřte vím o čem mluvím, protože tak trochu do toho dělám každý den. Jinak postih provozovatele vozidla je vymyšlený pěkně (osoba blízká). Hlavně je třeba pochopit, že nejde o zrušení "osoby blízké", toto se nachází v zákoně o přestupcích § 60 odst. 1 z.č. 200/1990, jen zákonodárci fikaně vymysleli postih provozovatele - tleskám, jsem pro.

Ohledně - .. při řízení používá telefonní přístroj nebo jiné.....

to je pěkný nesmysl. Ptám se, používám přístroj, když jej mám v kapse zapnutý? Ano, může mi zazvonit. Používám, když jej mám jako navigaci? Ano, je to telefon. Prostě a jednoduše, je to špatná formulace jako kdysi dávno bylo v zákoně, že řidič motocyklu musí mít přilbu. No řidiči ji měli, ale třeba na nosiči. Později se muselo upřesnit na "za jízdy na motocyklu nebo mopedu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přílbu".

Z toho plyne poučení, že zákonodárci musí být schopni přemýšlet jako největší vychčidůlci, jinak to nebude fungovat.
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 17:08, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Obrázek
Uživatelský avatar
patrik.j

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2010, 21:02
Bydliště: Kyjov
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod ajfel » 20 bře 2011, 17:28

To Miro a Pavel: to je dobrá cesta, ano, je třeba připomínkovat návrh zákona. Jen nevím, na čem budeme schopní se shodnout. Navíc mě ještě napadá možnost napsat dopis poslanci mé oblíbené partaje (princip zastupitelské demokracie).
Technická poznámka: HF jednoznačně ano, přijímání hovorů bez problémů. Ale, jak vytáčíte? Používáte hlasovou volbu nebo jednotlačítkovou? Protože pokud listujete v seznamu nebo vyťukáváte sérii čísel, tak jste jednou nohou v maléru...(na moto oběma) :roll:
Naposledy upravil ajfel dne 24 dub 2011, 23:58, celkově upraveno 1
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Miky » 29 bře 2011, 22:37

Právě v TV běžela reportáž s Bártou a návrh o zákazu hands free stáhnul :)
PRODEJ !

Kdo je pro dát hruzamilovi BAN ? :lol:
Uživatelský avatar
Miky

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 10 čer 2007, 20:11
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Dom999 » 29 bře 2011, 22:43

taky jsem na to koukal jedině dobře!
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Sectoid » 29 bře 2011, 23:03

Jenom technicka, zakazani HF sad a veskerych komunikacnich prostredku vychazi z následujiciho faktu. Nevadi to, ze si dotycny behem cesty hraje hada, vytaci cislo, prijima hovory, na sve "tatrance". Vadi to, ze se myslenkama venuje hovoru.


add. Barta - je tragicky populista jakkoliv jsem ho zpocatku povazoval za schopneho strelce. Ono cele Veci Verejne je takovy rozhadany srčko podnikajicih v P.R. a mediich :roll:
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod alpako » 30 bře 2011, 00:39

No a včera tu novelu zákona pan ministr stáhnul a je klid. :mrgreen:
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Konec intercomů, kamer a "osoby blízké" v ČR

Příspěvekod Rady » 30 bře 2011, 05:56

Jinak to ani dopadnout nemohlo :)
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron