Jak předjíždět kolonu?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod _Tom_ » 27 bře 2010, 10:12

včera průjezd mezi třemi kruháči těsně za sebou, vše odpoledne ucpané, sice krokem, jak se říká noha na zemi a oči na stopkách. Trvalo mi to 5km/hod jestli minutu tak je to hodně. a okolí? někdo to pochopil, stejně věděl že ve městě mi nestačí, pustili mě, kynul jsem viditelně hlavou jako dík, on mávnul. Někteří se vztekali a nenechali centimetr místa, tak jsem je nechal a zařadil se až za dalšího, ty 3 vteřiny mě nezabijí
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod pan.smith » 27 bře 2010, 11:40

Cyklista ze zákona při dojíždění kolony může předjíždět zprava a řadí se před první auto na semaforech.

Realitou pak bohužel v úzkých pruzích bývá, že po padnutí zelené všechna auta projíždějí křižovatku rychlostí cyklisty.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod gunit4 » 27 bře 2010, 12:47

ja předjiždim vešlijak třeba včera sem předjiždel v odpočovacim pruhu na semaforach na červenou trubily na me 4 auta pak před kruhačem v pravo asi 6aut sem předjel a zatim vše ok :D. a to přes mesto jezdim 90-95 :D
Valec .Motoforce sport . Karbec 17.5.Vyfuk S6 replika .variator S6proSport . vmax real 110km/h
Uživatelský avatar
gunit4

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 192
Registrován: 30 zář 2009, 16:28
Bydliště: karvina
Skútr / moto: yamaha jog RR
Tuning / úpravy: vario vyfuk karbec

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod B-eckham » 27 bře 2010, 12:50

Chlapi mlě bych dotaz...
Já mám teda za to, že když někoho předjíždíte ve městě, tak to vpravo zakázané není...
Teda tak nás to učili v autoškole... mimo město samozřejmě ne zprava (teoreticky ne :-D ) ale ve městě je to jedno...
A tím jsem si teda jistý :lol:
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod _Tom_ » 27 bře 2010, 12:59

toto určitě platí v případě dvou a více pruhů přes město, pak ano ve městě si každá drží svůj proh a neplatí, že čím víc vlevo tím rychlejší, tj. předjížděcí
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Scarabeo » 27 bře 2010, 13:07

jj přesně tak souběžná jízda není předjíždění
a předjíždět vpravo se smí jen vozidla která odbočují vlevo a není už o tom pochyb ,ale už to tu je myslím napsáno. :wink:
Uživatelský avatar
Scarabeo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 327
Registrován: 22 zář 2009, 23:44
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: AS 500

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod dr.snake » 27 bře 2010, 14:01

kolonu ja na majesty 125 nepredjizdim :mrgreen:
dr.snake

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2008, 18:32
Bydliště: kosice slovensko
Skútr / moto: majesty 125

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Tomulátor » 27 bře 2010, 14:05

já na Burgmanu 200 ano :mrgreen: a rád :twisted:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod balcin » 28 bře 2010, 06:59

Nedrazdej te HOLKU nebo je tady co by dup a bude s vama konec. :mrgreen:
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Gek » 28 bře 2010, 10:46

Myslím si, že předjíždět stojící nebo se pomalu sunoucí kolonu v pravo, mimo situace vymezené vyhláškou je risk. Sice pravděpodobně nebudeš mít u silnice pomníček, ale škoda na majetku a odřená huba je možná.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Rady » 28 bře 2010, 13:04

Dovolim si jednu otazku, pokud kolona stoji tak se jedna o predjizdeni a nebo objizdeni? :) Podle mne se tady mota vsechno dohromady a to jedouci, stojici kolona, dalnice atd. a pak jsou tu zde zbytecne dohady. Pritom puvodni dotaz byl a i prvni odpovedi na objizdeni stojici kolony. Jinak ridic stojici v jizdnim pruhu musi sledovat provoz v obou zrcatkach uz jen k vuli cyklistum. Pokud stojici auto objizdim a je jedno z ktere strany krokem, tak nevidim krom pokuty zadne riziko.
Takze drzme se tematu a nebudou zde pak zadne hadky a vzajemne napadani.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Gek » 28 bře 2010, 13:17

O předjíždění kolony v pravém pruhu na dálnici, o tom se nemá smysl bavit vůbec. Tam by měli jezdit jen policajti, hasiči nebo záchranka. Vím, že to vypadá děsně moralisticky, ale v případě, že tím kdo potřebuje vpředu pomoc jsme my sami, potom bychom nadávali na blbce, co ucpal pravý volný pruh, když my potřebujeme pofoukat bebí.

Tím předjížděním dle zákona myslím třeba předjíždění zprava při předjíždění vozidla odbočujícího vlevo. Dále při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu lze předjíždět vpravo. Berte to jako můj vesnický pohled. Do velikého města jezdím málo.

Budeme tedy brát v úvahu stojící kolonu. Taky předjíždím kolony aut např. na semaforu když opravují most nebo něco jiného. Ale zprava bych je nikdy nepředjel. Toho se opravdu bojím a nerad bych se válel. Sice jak píše Rady je řidič povinen sledovat provoz v obou zrcátkách, ale proč by to dělal ve stojící koloně. A zrovna v tu chvíli si spolujezdkyně otevře dveře, protože jí je teplo, nebo si chce natáhnout nohy. Sice to může být hezký pohled, ale držku si při tom můžeme rozbít, nehledě k tomu, že když jí roztrhneme krajkové punčošky, rozbije nám držku řidič, co tu slečnu veze. Prostě si myslím, že předjížděs stojící kolonu zprava se nemá.

Jo a ještě jedna zásadní věc je v našich názorech rozdílná. Já se na to koukám z pohledu vesničana, který potká kolonu max u mostu, když se opravuje mezi vesnicema. Vy se na to koukáte z pohledu kolon ve městě na semaforech a tam já zas tak často nejezdím. Tak mám na to asi jiný názor.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod jarafari » 28 bře 2010, 14:41

Já jak kdy :idea: podle situace... stojící kolonu předjíždím pomalu z leva,když je to dvouproudá kolona,tak uprostřed, ale co si budem povídat,ty auta nestojej vždy rovnoměrně za sebou, takže kolikrát to musím prokličkovat i zprava nebo prostě jak se dá... Vždycky to dělám opatrně a počítám s tim, že mě řidič předjížděného auta nevidí... Dost často koukám do levého zrcátka předjížděného vozu,abych viděl kam řidič zrovna čumí......předvídavost je vždy na místě...
Předjíždět stojící kolonu v praze z prava by mi problémy nedělalo,jenže tam většinou neni vůbec místo ani pro toho cyklistu. (dneska je to v praze řešený vyhrazeným pruhem pro cyklistu,který občas na scootu taky použiju)..Mimo město už pak předjíždim jen zleva...Mimo by mě to zprava asi ani nenapadlo,i když kdo ví?!?! každá situace je jiná a člověk se pak musí rychle rozhodovat . Je fakt,že čim jsem starší, tak jsem jakoby klidnější a když opravdu nepospíchám,tak si i počkám a nikam se moc necpu...... i když styl jízdy alá messenger, mě někdy taky chytne.... :twisted:
Co se týče toho kam se zařadim, tak povětšinou až dopředu před první auto...když je méně místa tak jako druhej,nebo vedle auta, tak aby o mě řidič věděl ( :mrgreen: je zajmavé sledovat reakce řidičů :twisted: ,někteří jak jsou apsolutně v klidu a ještě se na tebe i usmějou a někteří,ti zaostalejší,jak zrudnou,pokřikujou, a snad by mně i chtěli srazit jak musej vystartovat dřív něž já :roll: :D ...no v tomhle případě je nechávám ujet a předjedu je se smíchem, až o pár metrů dál,kde oni už jsou nuceni brzdit kvůli další koloně plechovek.... :mrgreen:

Nejhorší jsou ty vyboulený bílý blbince podél tramvajového pásu.... kvuli nim se nevejde do pruhu nic kromě jednoho auta a člověk je nucen se plahočit v koloně...nebo teda ve spěchu,vjet na tram.pás a riskovat tim prudu od policie...
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Hasmann » 01 dub 2010, 13:02

Zdravím vespolek. Asi je to všechno o citu a časem i zvyku.U nás se tohle moc nenosí,ale nebudu až tak daleko od pravdy,když řeknu,že i u nás se časem řidičstvo naučí více si všímat motorek a hlavně skútrů ve městech.Hlavně je to o toleranci,bez které by v jižních státech v podstatě nemohli vůbec existovat a vůbec ne zdraví.
Před týdnem jsem byl na Kypru-Limassol a to co jsem tam viděl na cestách,to byl masakr(pro nás).Jezdí si tam každý jak chce a kde chce,ale neviděl jsem žádnou nehodu,žádné sirény sanitek,žádné policejní kontroly.Policie hlídá jen dálnice kde je 100km/h a tu si pohlídají,protože jde o vyšší rychlosti a to bolí.Ve městě si dělejte co chcete,stejně se tam nedá jet moc rychle na to aby se někdo zabil(výjimky mohou být).Naprosto běžné bylo ježdění bez přilby,mým odhadem jezdí s přilbou tak 10-15% lidí na moto a top včetně cestovek.Naprosto běžnou zábavou bývá se "projet kolonou na křižovatce až jako první a pak s baťůžkem za zády jet po zadním kole k další křižovatce...což byl mazec,na zpáteční cestě ten borec u toho měl ještě cigáru v koutku.Podotýkám,že ježdění městem tam i zpět je jak na moto tak auty zcela běžnou zábavou.Tankovat Natural za necelé Ěčko by se mi taky líbilo.
Závěrem,pokud všichni počítají se vším a není na cestě souboj jednostopých s dvoustopými,tak je něhoda opravdovou náhodou.Hlavně dojeďte tam kde chcete ve stejném stavu v jakém jste vyjeli. :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Jak předjíždět kolonu

Příspěvekod Rady » 01 dub 2010, 15:22

Vis ono je to predevsim o tom, ze v techle statech ma temer kazdy nejake jednostope vozidlo a tak tu ohleduplnost maji zazitou. Za to u nas je to porad boj mezi motorkari a zarytymi plechovkari. Za par let se ale doprava ve mestech natolik zahusti ze pokud nebudou chtit stat v nekonecnych kolonach, tak jim stejne nezbyde nic jineho nez si to jednostope vozidlo poridit :mrgreen: Teprve az pak se neco zmeni k lepsimu. Staci cist jen diskuze o dopravnich nehodach a clovek si obrazek udela sam.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Krava, Seznam.cz a 11 návštevníků