Jak jste se učili na řidičák?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Gandalf » 10 kvě 2012, 20:59

Každému vyhovuje jiný systém učení, ale protože jsem musel dělat každoročně přezkoušení (a nechtěl podvádět) , tak se mi za ta léta už od první autoškoly osvědčilo:
Několikrát si projít všechny testové otázky, !ALE! číst si vždy jen otázku a správnou odpověď, kterou jsem si zaškrtl. Vím, že je to malinko podfuk na mozek a zákony jsem samozřejmě znal taky. Ale na samotný test bylo tohle nejlepší, protože člověk pak četl otázku a ta odpověď už z těch nabízených sama "vykukovala". Stačilo si 3x-4x projít otázky a jen správné odpovědi.
Fungovalo to i v době, kdy v testu správně bylo dvě i více možných odpovědí. Ale teď, když už je správná zase jen jedna, je to fakt pohoda :) Držím palce :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod lukinek96 » 10 kvě 2012, 21:08

roxman píše:Ano. Testy a jízda. Nevím, jakou kontrolu myslíš, nic takového jsem ještě neslyšel. Akorát si nastav zrcátka.


Slyšel jsem, že se má kontrolovat motocykl před jízdou s komisařem.(brzdy, světla, klakson, kontrola paliv, pneumatik..)

Gandalf píše:Každému vyhovuje jiný systém učení, ale protože jsem musel dělat každoročně přezkoušení (a nechtěl podvádět) , tak se mi za ta léta už od první autoškoly osvědčilo:
Několikrát si projít všechny testové otázky, !ALE! číst si vždy jen otázku a správnou odpověď, kterou jsem si zaškrtl. Vím, že je to malinko podfuk na mozek a zákony jsem samozřejmě znal taky. Ale na samotný test bylo tohle nejlepší, protože člověk pak četl otázku a ta odpověď už z těch nabízených sama "vykukovala". Stačilo si 3x-4x projít otázky a jen správné odpovědi.
Fungovalo to i v době, kdy v testu správně bylo dvě i více možných odpovědí. Ale teď, když už je správná zase jen jedna, je to fakt pohoda :) Držím palce :wink:


Děkuji.:-) Takhle nějak to asi udělám, ale zatím si budu dělat jen testy.
lukinek96

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 201
Registrován: 02 kvě 2012, 18:06
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2 2008
Tuning / úpravy: Výfuk Gianelli Smile, Malossi multivar

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Voki » 10 kvě 2012, 21:28

A vtloukni si do hlavy, že řemínek od helmy musí být prověšený tak, aby jsi mezi bradu a řemínek strčil jen 2 prsty, nic víc a nezapomenout si zasvaknout plexisklo u helmy.. Já kdybych neznal komisařa tak to dělám znova :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Voki

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 178
Registrován: 07 srp 2011, 15:43
Bydliště: Ivančice u Brna
Skútr / moto: Kymco Agility 50 4t
Tuning / úpravy: Kosmetické, CDI, 70ccm - kit, LEDs, Naraku HS

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod mickielli15 » 10 kvě 2012, 21:48

dnes jsem udělal řidičák na mašinu :) :) . Učil jsem se na mdcr-tečka-cézet a opakoval furt dokola testy, včera jsem strávil 5 hodin sjetím všech asi 800-mi set otázek a pak šel na to... vyšlo to, tak už jen pár papírů a příští týden frrrnk! :mrgreen:
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod lukinek96 » 11 kvě 2012, 06:17

Voki píše:A vtloukni si do hlavy, že řemínek od helmy musí být prověšený tak, aby jsi mezi bradu a řemínek strčil jen 2 prsty, nic víc a nezapomenout si zasvaknout plexisklo u helmy.. Já kdybych neznal komisařa tak to dělám znova :D


Proč by jsi to dělal znova?
lukinek96

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 201
Registrován: 02 kvě 2012, 18:06
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2 2008
Tuning / úpravy: Výfuk Gianelli Smile, Malossi multivar

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod nedory » 11 kvě 2012, 06:41

každý to má jinak, někomu to stačí jednou přečíst a může jít, někdo se musí drtit měsíc.
Osobně mi vyhovuje týden před a začít tím, že si to pořádně přečtu, potom si napíšu seznam otázek a odpovídám na ně a tím si vyloučím to, co umím bez učení (a bude toho dost). A postupně to budeš redukovat až na ty opravdu zákeřné otázky, které je třeba se opravdu nadrtit.
Autoškolu si už nepamatuji, je to drahně let, ale před 7 lety jsem se takhle učil na zbroják a trvalo mi to tímhle stylem týden po večerech, z toho byly 3 večery opravdu intenzívní.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Voki » 11 kvě 2012, 07:19

lukinek96 píše:
Voki píše:A vtloukni si do hlavy, že řemínek od helmy musí být prověšený tak, aby jsi mezi bradu a řemínek strčil jen 2 prsty, nic víc a nezapomenout si zasvaknout plexisklo u helmy.. Já kdybych neznal komisařa tak to dělám znova :D


Proč by jsi to dělal znova?
Za to prý okamžitě vyhazujou od jízd.

Podle toho, co komu v tom učení vyhovuje. :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Voki

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 178
Registrován: 07 srp 2011, 15:43
Bydliště: Ivančice u Brna
Skútr / moto: Kymco Agility 50 4t
Tuning / úpravy: Kosmetické, CDI, 70ccm - kit, LEDs, Naraku HS

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod lukinek96 » 11 kvě 2012, 07:25

Jako za to, že helma není "řádně nasazena a upevněna na hlavě" ? :D
lukinek96

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 201
Registrován: 02 kvě 2012, 18:06
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2 2008
Tuning / úpravy: Výfuk Gianelli Smile, Malossi multivar

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod KYBLOS » 11 kvě 2012, 07:25

Voki: To bych toho učitele posadil na motorku v zimě a řekl mu: Zavři si plexi a jeď. :roll: Zajímalo by mě kam by s tím zamlženým plexi dojel :mrgreen:
Chtěl bych vidět zákon, předpis, pravidlo silničního provozu, kde je napsáno, že plexi na helmě musí být uzavřené :roll:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 kvě 2012, 07:50, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod fleet.admiral » 11 kvě 2012, 07:27

lukinek96 > Nejlépe uděláš, když se přímo ve své autoškole zeptáš, jaká praxe u vás při zkouškách funguje. Tím, že si obejdeš před jízdou motorku a provdeš kontrolu, nic nezkažíš - správně bys to totiž měl dělat i v běžném provozu. Maximálně ti komisař řekne, že motorka už jela, a tak ji není třeba kontrolovat znova.

Tím, že se naučíš i něco z techniky, taky o nic nepřijdeš - pokud si chceš dělat časem rozšíření na A1, budeš se to muset stejně naučit, no a kdyby se tě komisař na něco z toho "náhodou" zeptal, i když to vědět nemusíš, získáš plusové body - uvidí, že máš zájem a nejsi jouda.

A hlavně si uvědom, že se neučíš na zkoušky, ale pro provoz. Tu takzvanou vyhlášku, neboli zákon o provozu na pozemních komunikacích, prostě musíš znát - jinak jsi nebezpečný sám sobě i všem ostatním na silnicích. Až budeš cestovat sám, nemůžeš zastavit v křižovatce a přemýšlet 5 minut, jak ji projet, nebo to prostě zkusit a doufat, že se s nikým nepotkáš.

Na test se opravdu nejlépe připravíš neustálým cvičením těch na internetu, ale zákon by sis tak jako tak měl přečíst.

A k té helmě - pokud ji nemáš napevno, tak ti při nehodě odletí, čili jako bys ji vůbec neměl. A to se nediv, že by tě za to vyhodili.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod lukinek96 » 11 kvě 2012, 07:31

Já se nedivím, jen mi to přišlo zvláštní, no uvidíme, docela z toho mám strach.:)
lukinek96

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 201
Registrován: 02 kvě 2012, 18:06
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2 2008
Tuning / úpravy: Výfuk Gianelli Smile, Malossi multivar

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Voki » 11 kvě 2012, 14:11

KYBLOS píše:Voki: To bych toho učitele posadil na motorku v zimě a řekl mu: Zavři si plexi a jeď. :roll: Zajímalo by mě kam by s tím zamlženým plexi dojel :mrgreen:
Chtěl bych vidět zákon, předpis, pravidlo silničního provozu, kde je napsáno, že plexi na helmě musí být uzavřené :roll:

Joo prej to někde je.. Psal jsem tady někdy dřív, jak mě baba nahodila vodou do odstřikovaču, dostal jsem to do očí, a taky plivali, že je ve vyhlášce: za jízdy si musíš chránit zrak brýlemi nebo štítem na přilbě. Tak nevím :roll:

PS: Málem jsem tu babu za to sejmul.. :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Voki

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 178
Registrován: 07 srp 2011, 15:43
Bydliště: Ivančice u Brna
Skútr / moto: Kymco Agility 50 4t
Tuning / úpravy: Kosmetické, CDI, 70ccm - kit, LEDs, Naraku HS

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Voki » 11 kvě 2012, 14:13

A s tím řemínkem mě ještě stačil sprcnout učitel..
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Voki

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 178
Registrován: 07 srp 2011, 15:43
Bydliště: Ivančice u Brna
Skútr / moto: Kymco Agility 50 4t
Tuning / úpravy: Kosmetické, CDI, 70ccm - kit, LEDs, Naraku HS

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod HonzaR » 11 kvě 2012, 16:04

Najdi si na internetu testy (stránky min.dopr.), a ty dělej dokola, pořád, 10x za den. Do tý doby, než je budeš dělat konzistentně na plný počet bodů. A připrav se na chytáky při jízdě s komisařem - helma, zrcátka, blinkry, jednosměrky. Projeď si oblast, kde se bude závěrečná jízda konat.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Jak jste se učili na řidičák?

Příspěvekod Mr. X » 11 kvě 2012, 17:10

Zákon o provozu na pozemních komunikacích
Povinnosti řidiče motorového vozidla
§ 6
(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen
...
h) mít za jízdy na motocyklu nebo na mopedu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přílbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a chránit si za jízdy zrak vhodným způsobem, například brýlemi nebo štítem, pokud tím není snížena bezpečnost jízdy, například za deště nebo sněžení.

Když já dělal závěrečky, kluka přede mnou za zvednutý plexi vyhodil a musel jízdu opakovat v dalším termínu.

Helmy co se vejdou pod sedlo PCX
Části servisního manuálu PCX
Hodinky na PCX
Plexi na PCX
Blastery (chrániče rukou) na PCX
Uživatelský avatar
Mr. X

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 25 kvě 2011, 21:04
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX125

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků