iPhone a Windows Mobile - skusenosti, rady a doporucenia

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod petrzet » 13 zář 2008, 08:45

iPhone mi pripada jako pokus amerikanizace evropy,proc v nem neni klasicky WM,staci ze nokia prudi se svym symbianem,myslim si ze za iPhone to sou vyhozene penize,ja si nedavno koupil Asuse P750 a sem plne spokojeny,sice se obcas sekne,ale to dela vetsina komunikatoru s WM.Ten kaiser je opravdu bes a hruza,nehodi se ani jako podlozka pod kolo auta.Novy Diamond vypada velmi good ale cas proveri zda se neseka jako kaiser.Kazdopadne bych dnes uz asi klasicky foun nebral,kdyz si jednou zvyknes na pda tak uz nic jineho nechces.
Vyhoda WM je ze na nej existuje spoustu programu,navigaci a her.Pokud budes chtit neco na iPhone tak se s toho zblaznis,na WM je vse a jeste vetsinou uz i v cestine.
Osobne iPhone nedoporucuju.Jen me vodafouna nasr.... s tim datovym tarifem,hodil by se mi,ale ne ten foun.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod novaka » 13 zář 2008, 10:41

[quote=petrzet]iPhone mi pripada jako pokus amerikanizace evropy,proc v nem neni klasicky WM,staci ze nokia prudi se svym symbianem,myslim si ze za iPhone to sou vyhozene penize,ja si nedavno koupil Asuse P750 a sem plne spokojeny,sice se obcas sekne,ale to dela vetsina komunikatoru s WM.Ten kaiser je opravdu bes a hruza,nehodi se ani jako podlozka pod kolo auta.Novy Diamond vypada velmi good ale cas proveri zda se neseka jako kaiser.Kazdopadne bych dnes uz asi klasicky foun nebral,kdyz si jednou zvyknes na pda tak uz nic jineho nechces.
Vyhoda WM je ze na nej existuje spoustu programu,navigaci a her.Pokud budes chtit neco na iPhone tak se s toho zblaznis,na WM je vse a jeste vetsinou uz i v cestine.
Osobne iPhone nedoporucuju.Jen me vodafouna nasr.... s tim datovym tarifem,hodil by se mi,ale ne ten foun.[/quote]
-----------------------
Trochu mi tahle cela debata pripomina hadky z detstvi co je lepsi jestli PC nebo Amiga...tak se take pripojim :-)

Kazdopadne kdo chce neco styloveho. Pekneho na pohled. Jednoducheho na ovladani a neni mu lito penez za MP3 atd., tak si klidne IPhone koupi. Vzdy zalezi na ucelu. Kazdy preci nechce mega foun kde bude porad neco resit. Kazdy nechce na founu mega fotak a GPS, kdyz ma treba GPS v aute zabudovanou. Pokud nekdo chce telefon a net, tak je Iphone dobra volba. A kdo si plati mp3, tak proc ne.

K pousmani je ale ta zminka o Symbianu Nokia prudi haha Symbian tady byl davno pred Iphone nebo WM. Navic Symbiany jsou dva UIQ to treba pouziva SE u svych komunikatoru s dotykovym displejem a Symbian jako takovy je pro chytre telefony bez dotykoveho displeje. Symbian bude navic uverejnen jako opensource. Ma daleko nizsi pozadavky na Mhz procesoru. Je jednoduchy na ovladani. Navic moderni founy od Nokie maji 3D chip, pohybove cidlo, TV out atd. Nektere WM komunikatory to uz maji take. Muj foun to mel pred rokem. Nokia je na spici s inovacemi. Da se o tom diskutovat, ale je to tak. Moje Nokia N82 funguje OK a mohu ji doporucit. Zakladni mapy v cene atd. atd. Nouzove take funguje jako solidni fotak s norm bleskem atd. atd.

Jinak treba Motorola "prudi" s Linuxem :-) Vesmes se to ale ovlada vsechno stejne. A aby fungoval moderni komunikator s WM, tak potrebujes 600 MHz procesor a stejne je to proti Symbianu nebo treba Palmu porad pomale. Proste kazde WM je pomale a sprichodem modernich Aqua skinu v GUI OS to je jeste horsi.

Takze vse je relativni. Treba ja jsem se dostal od Palmu, pres WM k Symbianu a je to v klidu. Prave od dotykoveho displeje jsem utekl. A pokud nekdo pouzivanouzove foun pro psani delsich mailu, tak stejne jedine neco s alespon mensi klavesnickou.

Pak si ma nekdo vybrat.
Naposledy upravil novaka dne 13 zář 2008, 10:44, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod TK » 13 zář 2008, 13:11

Používám Nokia E90 a jsem naprosto spokojenej. Ten communicator má vše co potřebuju jak k práci tak i na nějakou tu zábavu. Nevýhodou je jeho velikost ale je to zase daň za špičkovej vnitřní displej v rozlišení 800x352 který nemá konkurenci. Tím ale nechci hanit iPhone kterej si vezmu za 1,- jako druhej mobil...
Nejen silné stroje mají své kouzlo... Další info na adrese: www.kouril.cz tel: 603480873
Uživatelský avatar
TK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Vamberk, Pardubice
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Factory - Najeto 33000 Km.
Tuning / úpravy: Malossi Multivar 2000, GPS, GPS Logger, VHF/UHF transceiver Yaesu, Alarm, Xena, Neon a pár nepodstatných kravinek...

Příspěvekod petrzet » 13 zář 2008, 13:44

novaka: mas recht,kazdy si musi vybrat co mu vyhovuje.Pokud ti staci obycejny foun tak je to jedno,akorat se mi zda,ze stim iphonem delaj moc velky humbuk.
Je trochu skoda,ze se do ruznych znacek cpou ruzne systemy viz nokia a sonyericsson,jako by nemohli zustat u jednoho systemu,tak na sonaka nic jeste neni atd.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod TK » 15 zář 2008, 17:56

[quote=petrzet]novaka: mas recht,kazdy si musi vybrat co mu vyhovuje.Pokud ti staci obycejny foun tak je to jedno,akorat se mi zda,ze stim iphonem delaj moc velky humbuk.
Je trochu skoda,ze se do ruznych znacek cpou ruzne systemy viz nokia a sonyericsson,jako by nemohli zustat u jednoho systemu,tak na sonaka nic jeste neni atd.[/quote]

Když jsi nakousl ten Sonyericsson... cca 2 roky jsem používal p990i. Byl to špičkovej mobil ale měl jednu šílenou vadu na kráse a to opravdu žalostnou RAMku. Pokud jsi se ale naučil s ní hospodařit ( občas zavírat aplikace na pozadí ) dalo se to přežít. Před 2 měsíci jsem ho dal pryč a hledal co za něj.Jenže... Sonyericsson nemá prostě v této kategorii co nabídnout :-( P1 jsem nechtěl - protože jsem chtěl něco víc a P1 je v podstatě P990i s větší RAM pamětí. Situace s Xperia je všem fandům mob.technologií známá. Prostě mi připadá že Sonyericssonu ujíždí vlak a v této kategorii zaspal dobu a v podstatě je na pokraji vývoje. Což se taky projevilo v jeho prodejnosti. Nakonec mi nezbylo než jít do té E90 a jsem zatím spokojen. HTC není taky špatná volba ale já zase nemusím Windows Mobile. Prostě výběr je, mimo Sony Ericssonu. Tam není v této kategorii nic :-(
Nejen silné stroje mají své kouzlo... Další info na adrese: www.kouril.cz tel: 603480873
Uživatelský avatar
TK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Vamberk, Pardubice
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Factory - Najeto 33000 Km.
Tuning / úpravy: Malossi Multivar 2000, GPS, GPS Logger, VHF/UHF transceiver Yaesu, Alarm, Xena, Neon a pár nepodstatných kravinek...

Příspěvekod novaka » 16 zář 2008, 15:32

Me v posledni dobe stve jedna vec a to snaha vyrobcu o co mozna nejvyssi rozliseni. V kombinaci s malym displejem founu/komunikatoru to zaklada na vysoke pozadavky na vykon procesoru a tim i na vydrz baterky. Je to asi jako neco kdyz se vyrobci fotaku pretlacuji kolik mega pixelu bude mit novy fotak a pritom jsou i jine parametry na zlepsovani.

Sestra ma ted predobjednavku na HTC Touch Pro CZ, tak jsem zvedavej. Pouzivam v posledni dobe hlavne symbian.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod TK » 16 zář 2008, 16:20

[quote=novaka]Me v posledni dobe stve jedna vec a to snaha vyrobcu o co mozna nejvyssi rozliseni. V kombinaci s malym displejem founu/komunikatoru to zaklada na vysoke pozadavky na vykon procesoru a tim i na vydrz baterky. Je to asi jako neco kdyz se vyrobci fotaku pretlacuji kolik mega pixelu bude mit novy fotak a pritom jsou i jine parametry na zlepsovani.

Sestra ma ted predobjednavku na HTC Touch Pro CZ, tak jsem zvedavej. Pouzivam v posledni dobe hlavne symbian.[/quote]

To máš pravdu. Ale těch 800x352 na vnitřním displeji E90 je prostě úžasný. Když si vezmu jak jsem jezdil stylusem na p990i sem a tam po displeji, abych přečetl blbou stránku se zprávama na iDnes... Tohle se nedá srovnat. Tady je pěkně stránka celá na šířku tak jak má vypadat. Mimochodem na Mobil***ia je nové HTC. Akorát mi u toho moc nesedí že se všichni vrhli po vzoru iPhone na dotykáč s minimem hardw. tlačítek. Nic proti, ale věčně upatlanej displej nemusím :-(
Nejen silné stroje mají své kouzlo... Další info na adrese: www.kouril.cz tel: 603480873
Uživatelský avatar
TK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Vamberk, Pardubice
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Factory - Najeto 33000 Km.
Tuning / úpravy: Malossi Multivar 2000, GPS, GPS Logger, VHF/UHF transceiver Yaesu, Alarm, Xena, Neon a pár nepodstatných kravinek...

Příspěvekod novaka » 16 zář 2008, 19:14

[quote=TK][quote=novaka]Me v posledni dobe stve jedna vec a to snaha vyrobcu o co mozna nejvyssi rozliseni. V kombinaci s malym displejem founu/komunikatoru to zaklada na vysoke pozadavky na vykon procesoru a tim i na vydrz baterky. Je to asi jako neco kdyz se vyrobci fotaku pretlacuji kolik mega pixelu bude mit novy fotak a pritom jsou i jine parametry na zlepsovani.

Sestra ma ted predobjednavku na HTC Touch Pro CZ, tak jsem zvedavej. Pouzivam v posledni dobe hlavne symbian.[/quote]

To máš pravdu. Ale těch 800x352 na vnitřním displeji E90 je prostě úžasný. Když si vezmu jak jsem jezdil stylusem na p990i sem a tam po displeji, abych přečetl blbou stránku se zprávama na iDnes... Tohle se nedá srovnat. Tady je pěkně stránka celá na šířku tak jak má vypadat. Mimochodem na Mobil***ia je nové HTC. Akorát mi u toho moc nesedí že se všichni vrhli po vzoru iPhone na dotykáč s minimem hardw. tlačítek. Nic proti, ale věčně upatlanej displej nemusím :-([/quote]

Presne upatlany displej a zadna tlacitka. Jinak displej do sirky je velka vyhoda, ale to rozliseni je podle me moc vysoky. E90 je super stroj. Pripomina mi Psion a tam ze byla klavesnice. Kdyz si ale vezmu, ze rozliseni 800x600 jsem jeste pred par lety pozival na 15 monitoru a mzoural jsem na to. Asi se musi nastavit vetsi font. Nevim na vlastni oci jsem to nevidel.

Jen si vzpominam, ze kolegyne v praci si koupila pred nejakou dobou PDA s VGA rozlisenim a pismo mela mensi nez druha kolegyne s PDAckem s rozlisenim 320x240. Velikost pisma moc nastavovat nesla. Navic slaboucky procesor a nic moc. Ja jsem spis pro nizsi rozliseni s vyhlazenim pisma. Tezko rict.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Luca_69 » 17 zář 2008, 12:50

Já su vysloveně spokojený s MDA Compact IV alias HTC Diamond, jen výdrž baterky by mohla být větší ...
Obrázek
Honda Deuaville 700V (2008)
Průměrná spotřeba je zatím 5,1 l/100 km
Uživatelský avatar
Luca_69

1500+
 
Reputace: 149
Příspěvky: 2145
Registrován: 02 zář 2007, 01:02
Bydliště: Dolní Počernice (Praha)
Skútr / moto: Honda Deauville (2008)
Tuning / úpravy: jezdím

Příspěvekod Daelimek » 17 zář 2008, 13:36

Není nad starý dobrý BlackBerry 7290..stojí pětikilo a umí toho taky hodně...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod mrokar » 20 zář 2008, 18:38

Preco by ste si mali vybrat iPhone? Odpoved je na obrazku :cyclops:

Obrázek
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Příspěvekod Martin85 » 22 zář 2008, 09:17

TO Daelimek: Souhlasím s tebou, chci si kupovat jedině HTC...Diamond i Raphael jsou dobré kusy a za rok, až si budu něco kupovat já, budou zase nové.... Iphone je podle mě hrůza....Je to jen americký trend....neumí to spoustu věcí, bez blbé aplikace to neumí ani odesílat mms, možnost připojit pouze BT headset, nepodporuje připojení, přenos souborů, párování s jinými zařízeními apod, Přes BT headset nelze poslouchat hudbu, pouze telefonovat, Nenačte se email s velkou přílohou (zkoušeno 4MB a víc - centrum, seznam), Zařízení nepodporuje HW modem, Nepodporuje Flash, iPhone doplňuje anglická slova, musí se při psaní SMS, emailu, poznámky apod. každé slovo manuálně rušit, iPhone nepodporuje doručenky SMS
Nelze smazat jednotlivou SMS, ale pouze celou komunikaci s daným kontaktem, Nelze editovat Office dokumenty, pouze prohlížet, nelze ze zařízení dostat stažené dokumenty, obrázky, hudbu do jiného zařízení, Stažení aplikace větší než 10MB z AppStore přímo do zařízení lze pouze přes Wi-Fi, K You Tube se nelze připojit přes GPRS....

jistě, je spousta opravenek a aplikací na opravu, ale děkuji....nechci. Je to jen další imagovka a nic víc....Člověk co potřebuje pracovní telefon si tohle rozhodně nekoupí....
Martin85

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 67
Registrován: 14 črc 2008, 21:37
Bydliště: Otrokovice
Skútr / moto: BMC 50QT-10

Příspěvekod petrzet » 22 zář 2008, 11:27

Konecne to nekdo patricne popsal :cyclops: jinak se to da vyjadrit ctyrmi slovy: stoji to za hovno :D
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod Martin85 » 22 zář 2008, 12:32

to nemuzes rict takhle, kazdy telefon je urcen pro jiny segment lidi, stejne jako ostatni produkty a sluzby....Dodelavam vysku obor marketing a delal jsem v O2, tudiz o tom neco trosicku malo vim

Na hovno neni, je to imagovka pro mlade....se spoustou nedostatku, protoze je to homologovano pro USA trh, ale jak jsem psal, delaji se na to aplikace....
Martin85

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 67
Registrován: 14 črc 2008, 21:37
Bydliště: Otrokovice
Skútr / moto: BMC 50QT-10

Příspěvekod petrzet » 22 zář 2008, 14:26

dyk sem to uz psal,ze je to dalsi pokus amerikanizace evropy B)
jinak urcite si najde svoje zakazniky,jako vsechno ostatni
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků