Doporučení vydané Červeným křížem

Diskuze o čemkoli.

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod wictor » 06 říj 2010, 21:49

Součástí balení UTAG je i "klasická"psí známka, kde si můžeš nechat napsat (vyrýt, vytlačit) co uznáš zavhodné. V UTAGu ve formě USB pak můžeš doplnit jakékoliv další informace, které uznáš za vhodné :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod _Tom_ » 07 říj 2010, 16:08

ztráta UTAG znamená ale zvěřejnění toho co by člověk dát z rukou moc nechtěl
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod wictor » 07 říj 2010, 16:21

To sice určitě ano, ale to je u všeho a je jedno jestli jsou tyto informace na obyčejné psí známce, UTAGU nebo třeba v kapsičce našité na bundě. Netvrdím, že UTAG je tím pravým řešením, ale něco do sebe to má. Jak jsem už psal, tak jako nejideálnější řešení vydím ty kapsičky na bundě.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod ajfel » 07 říj 2010, 19:28

Záchranáři opravdu kontakt na příbuzného nepotřebují, to spíš havrani... :mrgreen: Samozřejmě, že pro toho, kdo o sobě nechce nic zveřejňovat, je UTAG zbytečný. Ale při poruchách vědomí může být taková informace cenná, takže by to měli zvážit hlavně alergici všeho druhu, epileptici, diabetici, vysokotlakaři, srdcaři . Staly se již případy, kdy okolí považovalo takového člověka za opilce a nezajistilo pomoc... :roll: Jestli je to psí známka nebo nějaká kartička je vcelku jedno. Fleška má tu nevýhodu, že je pro první pomoc obtížně čitelná, ve špitále u compu si ale počtou... :)
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod 1975ak » 07 říj 2010, 19:36

Ono taky se to dá nalepit na řidičák, na občanku,,, No resuscitacion!!!!
Já mám na skůtru nalepenou krevní skupinu.
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod Bobika72 » 07 říj 2010, 21:55

Ahoj všichni, co se týče vyznačení krevních skupin a dalších informací na bundách, skútrech, různých kartičkách a podobně, tak k tomuto mám vlastní názor. Vyznačení krevní skupiny má význam např. u závodníků, ale rozhodně ne u normálních řidičů. Jednak žádná záchranná služba sebou nevozí nikdy žádnou krev. Takže v případě nehody vám dají maximálně fyziologický roztok nebo speciální gely, které na sebe vážou krev. Až po příjezdu do nemocnice můžete dostat krev, ale nejdřív je nutno zjistit krevní skupinu. Pokud hrozí opravdu nebezpečí z prodlení, může být dána POUZE krev 0 negativní. Žádný záchranář si nelajzne dát někomu určitou skupinu krve jen podle nějakého označení na bundě nebo na motorce. Lékař nemůže poznat, jestli řidič má na sobě svou nebo půjčenou bundu a to samé o motorce, psích známkách na krku a podobně. A čas to zjišťovat, určitě není. Navíc, pokud by lékař dal zraněnému krev jiné krevní skupiny (vyjma té 0 negativní), tak ho tím pravděpodobně zabije. PS: Pokud se v některých drobnostech pletu, nechytejte mě prosím za slovo, už tu práci pár let nedělám. Jinak všem přeju, ať takovou pomoc nikdy nepotřebují.
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod wictor » 07 říj 2010, 22:04

S tím nejde nesouhlasit. :wink:

Chápu, že podle vylepené krevní skupiny na motorce, bundě, helmě, nebo ji napsané na známce se asi žádný záchranář nebude řídit. Na druhou stranu si furt říkám, že k něčemu to může být dobré ........a, že třeba informace o alergiích můžou pomoc. Sám, ale doufám, že k použití známky lékařem nebo záchranářem nikdy nedojde :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod Morx » 07 říj 2010, 22:13

V jednom obchodě psali krevní skupiny i na helmu. Řeknu Vám, není to nic platný, i kdybyste u sebe měli potvrzení od doktora, se svou krevní skupinu, stejně si ji každý doktor, než dá transfuzi ověří sám a nedovolí si ji udělat bez toho. Leda snad v nějakém válečném stavu
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod 1975ak » 07 říj 2010, 22:26

Pokud si pamatuju ze špitálu, TZV křížák na potvrzení skupiny před operací trval cca 2 minuty.. kdysi se to káplo na papírek a ten podle skupiny se obarvil. Ono anii to že máš v mobilu help číslo není na nic. prvně tě zastabilizují a pak zjištují jméno .
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod ScooterMarty » 08 říj 2010, 00:40

S těma krevníma skupinama máte pravdu, ale jen napůl. Sice se na to nespolehnou, ale křížový test budou dělat nejdříve na tu skupinu, která je tam napsaná. Takže se ušetří trochu času... A já mám v dokladech navíc průkazku dárce krve a na krevní skupinu tam uvedenou už se spolehnout mohou...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod patrik.j » 04 lis 2010, 18:46

Ohledně telefonního seznamu v mobilu, ať už budete mít své blízké označné jakkoli, tak ať je to jasné. Stalo se mi stalo, že zraněný řidič fečel do nemocnice a v mobilu byly jenom křestní jména: Janička, Mirka, Vlaďka - hm a která bude asi manželka. Detaily příběhu nejsou podstatné, podstatné je to mít v mobilu jasně.
Obrázek
Uživatelský avatar
patrik.j

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2010, 21:02
Bydliště: Kyjov
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod patrik.j » 09 pro 2010, 17:15

Oficiální stanovisko Českého červeného kříže zde.
Citace:

Veronika 8.12.2010 v 08:01
Dobrý den, došel ke mně z docela solidního zdroje email s touto výzvou : ........................................ Důležité upozornění, vydané Červeným křížem a záchrannými organizacemi: Záchranáři a řidiči ambulance si všimli, že u dopravních nehod má většina zraněných u sebe mobilní telefon. U zraněných osob, se kterými nelze komunikovat, zásahové síly neví, koho by měli z dlouhého seznamu adres kontaktovat. Řidiči a lékaři záchranné služby tedy navrhli, aby každý zadal do svého adresáře v mobilu osobu, kterou je třeba kontaktovat v nouzovém případě, pod tu samou zkratku. Mezinárodně uznávaná zkratka je: ICE = In Case of Emergency.(pro případ záchrany) Pod touto zkratkou zaznamenejte telefonní číslo osoby, která bude v případě nouze kontaktována policií, hasiči či první pomocí. Pokud chcete kontaktovat více osob, potřebujete ICE1,ICE2,ICE3 atd. Pošlete prosím toto hlášení všem kamarádům a známým, aby tato zkratka nalezla celosvětové uplatnění. ................................................ Je pravdivé?????????

Redakce stránek info@cervenykriz.eu 8.12.2010 v 09:37
Vážená Veroniko, s uvedeným prohlášením nemá Červený kříž nic společného. Uvedená zpráva je hodnocena jako tzv. hoax. Děkujeme za zájem o problematiku první pomoci.
S pozdravem
Redakce

Takže se na nějaké ICE vyprdněte, záchranáři to stejně hledat nebudou a pokud se Vám, nedejbože, něco stane, tak příbuzné vyrozumí Policie ČR osobně.
Obrázek
Uživatelský avatar
patrik.j

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2010, 21:02
Bydliště: Kyjov
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod _Tom_ » 10 pro 2010, 16:06

od _Tom_ » 05 říj 2010, 19:43
trocha pochyb nad ICE

http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice- ... emergency/

myšlenku mít "něco" u sebe podporuji, ale ne vše je dogma
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod matty46 » 11 pro 2010, 10:17

na psích známkách má být i méno nezka v době kompjůtrů není problém během několika vteřin zjistit celkovou anamnézu a může to udělat klidně hajzl bába když doktoři budou mít plný ruce práce .... já třeba vozím peněženku v kufru kterej vědčina neznalých neotavře když je ovládanej ze zpínačky -myslim teda policii když já bych byl už na cestě do nemocnice
já třeba používám izip neboli zdravotní kartu na netu ,
podle mě tto nikomu neužkodí a nezkomplikuje práci záchranářům bud to budou ignorovat nebo ne :D
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Doporučení vydané Červeným křížem

Příspěvekod RHON » 08 kvě 2011, 01:32

Já mám na helmě (A1Rh+/alergie 0) a pro případ, že by se mi oddělila hlava od těla mám v peněžence u dokladů Legitimaci dobrovolného dárce krve vydanou transfuzní stanicí.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků