Čtyřkolka

Diskuze o čemkoli.

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Brloznik » 07 bře 2009, 19:10

Máme skútra i 4kolu. Užitkáče - CF Moto 500, u nás prodávané pod značkou Journeyman Gladiator. Struktura lidí je všude stejná. Neboli - mezi motorkářema, skútrařema a 4kolkářema jsou a budou nějací blbečci vždycky. Se skútrem se na silnici tý paseky moc nenadělá, se 4kolou v přírodě ano. I na 4kole se dá používat mozek :idea: :D My ji máme především do lesa na práci, používáme za ní přívěsný vozík. Práce už si odmakala hodně. Občas vyrazíme na nějaký výletík. Vysloveně v bahnech se nerochníme, tomu jsme zatím na chuť nepřišli, jako mnozí další.

http://www.quadmania.cz/moto-uzivatel/?muid=27092
Uživatelský avatar
Brloznik

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 02 črc 2008, 17:44
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Kiwi » 07 bře 2009, 23:00

Kámoš (blázen) jel na Kingquadovi Rumunsko, Ukrajinu :) s tím rochněním máš pravdu, viděl jsem nějaký videa, jak se chlapíci rochní v bahně po pás, kolem byl sníh, no ble..taky bych prožil nějakej výlet na několik dní..
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Brloznik » 08 bře 2009, 09:44

Ukrajina a Rumunsko jsou populární destinace pro 4koly mimo republiku. Jsou to rozlehlý země, krásná příroda a v určitejch oblastech dost rozvolněná hustota obyvatel, což 4kolky k "nerušenýmu" ježdění potřebujou :) Z těch videí na netu mám jednoznačně pocit, že mnozí to pojímají: "Čím víc bláta, čím víc to utopím v humusu, tím jsem větší borec." Určitě to řadu lidí skutečně baví a jistě je taky řada přitroublíků, který to až tolik nemusí, ale napodobují, aby jen zapadli do party :roll:
Uživatelský avatar
Brloznik

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 02 črc 2008, 17:44
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Kiwi » 08 bře 2009, 09:50

Byl jsem v Rumunsku na Fagaraši. Nepotkal jsem týden ani nohu. Je fakt, že zatím se tam dá jezdit po horách klidně s Tatrou, neboť místní neznají pojmy ochrana přírody, nedejbože ekologie :lol: maj hoňku aby se vůbec uživili. Ale je tam nádherně...
No a ti co to fakt baví možná nemaj tolik času točit videa a onanaovat na youtube :D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Brloznik » 08 bře 2009, 10:06

Je to tak, jak píšeš :wink: Každopádně 4kola na silnici není. Původně jsem si to myslel :cry: Ale je to skoro jako jet traktorem na delší výlet :D Nám kolka pracuje v lese a na zahradě a sveze nás na výletík po okolí po polních a lesních cestách a trochu po silnici. Na výlety 4kola skútr nikdy nenahradí. Ale perfektně se to vzájemně doplňuje, jsme spokojení :wink: Pokud bys chtěl naši 4kolu zkusit, dej klidně vědět a stav se :wink: Nemám problém :)
Uživatelský avatar
Brloznik

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 02 črc 2008, 17:44
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Myschan » 08 bře 2009, 11:50

Neříkám, že bych se na tom nesvez, ale určitě bych si to nekoupil. Kde s tím jezdit? Soukromé pole, lesy, lány nemám, jezdit na výlet po silnici teda nevím a stát v koloně ve městě jako s plechovkou?
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod slapky » 08 bře 2009, 11:59

Kamarád, stejně starý trouba jako já, si ji pro radost koupil také :| . Neplánoval s ní jezdit někde blátem a loužemi. Jsem o to více překvapen, že si to koupil MÍSTO MOTOCYKLU na jízdu po silnici :shock: ! Však, když jsem s ním v létě mluvil, měl za TŘI MĚSÍCE najeto 500 KM :? !
Říkal, že na silnici je to hrozná dřina, všechno držet v zatáčkách rukama. Divím se těm borcům, které potkávám na silnici při jejich výletech. Není to ani auto, ani motorka. Pokud bych to neměl na práci, je mi to na h...o 8) .
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Kiwi » 08 bře 2009, 12:03

No v Brně to člověk moc nevyužije, tím chci potvrdit příspěvky g.mana a Franty. Pro opravdový cvoky zapálený se daj koupit i gumy na silnici,ale to už postrádá smysl úplně. Ten magor kámoš dojel na offroad gumách až do toho Rumunska a Ukrajinu po vlastní ose. Prostě magor :mrgreen: samozřejmě ty špalky zhulil do mrtě.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod radata » 08 bře 2009, 14:38

no já si zas myslim že čtyřkolka je ještě na provoz docela nenáročná měly sme jednu sice čína ale rok vydržela bez invectic a pak šla z baráku a koupilo se taky už zmiňovaný enduro konkretně husaberg 400 a to to pak teprve začalo lítat s investicema po 2 měsících go motoru 55tisic se známosti bez papíru a to byl jen zažátek výměna oleje po 10moto hod to je v poho výměla ložiskové sady po 50moto hodinách stojí cca 20tis a každých 100 hodin opět go motoru a s tim že se pruměrně jezdí 2 hodky demě tak to docela leze do peněz zlatá čtyřkolka a ty hodiny jsou udávaný servisem ale vydrží to vic ale zas se ryskujou mnohem dražší díly jo a proč se prodala čtyřkola po brachově dvojitom saltu vpřed a 10mitutam v bezvědomí v jednom tejdnu a to jezdí v plný zbroji
a slyším na jméno RADEK
mejl: radata@seznam.cz
Uživatelský avatar
radata

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 410
Registrován: 09 lis 2008, 15:21
Bydliště: Tábor, tel.:608/156 505
Skútr / moto: Yamaha YZF 1000R Thunderace
Tuning / úpravy: 608/156 505

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Brloznik » 08 bře 2009, 16:50

My máme lesy na třech místech v okolí naší vesnice. Všechny jsou v děsnejch krpálech :x Před nákupem 4koly byla práce v lese otročina, vše ruční práce. Se 4kolou se dostaneme téměř všude až na místo. Pro nás je to stroj k nezaplacení :) Ze zkušennosti mohu jen doporučit - nekupovat 4kolu emotivně (pokud by se někdo natolik nadchnul), ale rozumem. Člověk si musí uvědomit, proč 4kolu kupuje, k čemu mu bude sloužit, jakou koupí a za kolik, kde s ní bude jezdit atd. V opačném případě si člověk opravdu může přivodit solidní rozčarování, jelikož nebude mít kde jezdit, v lese mu budou lidi hrozit a nadávat, volat na něj policajty, po silnici to není ono, vzorek gumy mizí před očima atd. Takže, kdo do toho půjdete, nejdřív uvažujte! :wink: :)
Uživatelský avatar
Brloznik

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 02 črc 2008, 17:44
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod dantejk » 08 bře 2009, 19:34

To je fakt super věc na svezení ale máte pravdu chce to víc lidí a je super zábava a jinak to chce i ten terén a pozor na lidi kteří tomu fandí tak že na vás volají poliše.Jinak bydlet na vesnici určitě bych si to pořídil.
dantejk

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 14 črc 2007, 01:57
Bydliště: ŽATEC-LOUNY
Skútr / moto: PEUGEOT SPEEDFIGHT- II 100

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Richijan » 08 bře 2009, 20:17

Ciao. Podle jsou 4kola u veřejnosti čím dál víc v neoblibě. To dávádění v přírodě té přírodě vesměs nesvědčí, a když s tím blátem křižujou silnici je někdy dost problém nejen pro turisty, ale i pro nás.
4-kolky respektuju buď na práci - tam je nezastupitelná, nebo na soukromých farmách. Když už si někdo není schopen vydělat jako zemědec, tak založit si motodrom pro 4-kolky mu může možná pomost přežít byť za cenu devastace pozemků.
Osobně se mi mnohem víc líbí elektro-endura - viz http://www.quantya.cz/cs/uvod. Svez jsem se na ní jen krátce, ale je to hlína. Přímý převod silného krouťáku bez jakéhokoliv rámusu. Jediné co při jízdě slyšíte je zvuk gum po terénu. Neplašíte zvířata, Nesmrdí to. Paráda. Mít na ní, šel bych do toho.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod lamblamb » 13 bře 2009, 00:53

Přítel má čtyřkolku...moc se v tom nevyznám..tuším že Jumbo 300, ale bude prodávat a kupovat náhon na čtyři. Jako holka musím říct, že na čtyřkolce se cítím tisíckrát líp než na skůtru...bezpečněji a člověk se na tom fakt vyblbne...vřele doporučuju a pokud máš nějakej peníz navíc, tak hlavně nechoď do číny, nebo se ti to rozpadne pod zadkem :wink:
hlavně se nerozbít o ten betonovej plot bože:-D
Uživatelský avatar
lamblamb

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2009, 00:43
Bydliště: UL
Skútr / moto: Yamaha neos (oldschool version:-))

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod Gullwing » 13 bře 2009, 14:02

Včera jsem koukal na výstavě, že měli jako příslušenství ke čtyřkolce malej nakladač vpředu a bagr vzadu. To by bylo. Nejdřív práci a po práci legraci :-)
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Čtyřkolka

Příspěvekod rick » 13 bře 2009, 19:44

Taky sem to švárovi nafotil a ten koukal jak pitomec :D Špatnej nápad to neni.
Já mám tu japonku prostě rááád.t.602163350
Uživatelský avatar
rick

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 352
Registrován: 08 srp 2008, 06:29
Bydliště: Soběslav
Skútr / moto: Suz.Bandit 650

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků