Daelim S Five - tuning

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Daelim S Five - tuning

Příspěvekod Rico89 » 29 bře 2012, 22:03

Ahoj, po dlouhé době uvažování a shánění jsem si koupil Korejce Daelim s five, původně jsem chtěl suzuki katana, ale bohužel v TP má konstrukční rychlost 50km/h a na to mi béčko nestačí. Číňana jsem nechtěl a tak jsem se rozhodl pro zaběhlou značku Dealim. Chci se zeptat jak je to s tuningem, co udělat pro zvýšení výkonu, je akorát továrně otevřená a jezdí cca 70km/h, na youtube jsem viděl tento model a tachometr se mu protočil za 80 až k 0 :D to ani nepotřebuji, ale trošku svižnosti by mu neuškodilo, akcelerace je okamžitá a rychlá, poté už je to pomalejší. Děkuji za info :)
Rico89

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2012, 21:56
Skútr / moto: Daelim s-five 50
Tuning / úpravy: žádné (zatím)

Re: Daelim s five tuning

Příspěvekod TUNER » 30 bře 2012, 06:14

Ono při bordelu jakej v tom je,tak si nejspíš narazil na skútra co v TP měl 50 km/h (myslim tu katanu) ale jsou i takový co tam mají 45 km/h. Zrovna tak jako když mrkneš na netu na Daelim a tam je uvedená max rychlost 50,ale ty máš zřejmě v TP zapsáno 45.....prostě bordel.
Ohledně skútrů,tak ani jeden neni moc vhodnej na další tuning,ale Katana byla určitě vhodnější díky vodnímu chlazení. Ale motor Morini kterej používá neni zrovna extra výkonej,v porovnání s Minarelli a nebo Piaggio motorama. Daelim má pouze vzduchové chlazení a výkon bude vždycky nižší,pokud budeš dál cokoliv upravovat. Alespoň že jsi vybral 2T a ne 4T....to by byla teprve konečná ;-)

http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Daelim s five tuning

Příspěvekod Rico89 » 30 bře 2012, 06:22

No opravdu v tom je bordel, nechápu proč lidi, kteří mají béčko do roku 2000 mají 50ccm neomezeně a my ji máme omezenou... A ty katany jsem měl 2 a obě měli napsáno 50. :(
Rico89

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2012, 21:56
Skútr / moto: Daelim s-five 50
Tuning / úpravy: žádné (zatím)

Re: Daelim s five tuning

Příspěvekod Rico89 » 30 bře 2012, 19:06

http://www.youtube.com/watch?v=aYKYD41hFSQ

takhle kdyby mi to jelo :D čím začít při zvyšování výkonu? Asi výfuk co? I válečky by asi pomohly, že? A ještě se chci zeptat takhle na výměnu pružinek a válečků mi bude stačit obyč vercajk, nebo něco speciálního? :)
Rico89

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2012, 21:56
Skútr / moto: Daelim s-five 50
Tuning / úpravy: žádné (zatím)


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků