Yamaha Majesty 250 - vibrace

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod femio » 14 pro 2007, 21:32

Ahoj všichni,
Rád bych odstranil nepříjemnou vibraci při rozjezdu (než se hryzne spojka) a popotahování sktudeného skútru na volnoběh, kterou způsobujou ppd špatné pružinky - předchozí majitel pravil, že jedna praskla, tak jí vyměnil. Jen jednu!!! no a ty ostatní asi budou totál. Čili tu vibraci asi způsobujou různé pevnosti těch pružinek.
No každopádně jsem od Scootlandu koupil sadu Malosi pružinek. JENŽE zapomněli v e-shopu rozdělit Majesty do rv 1999 a nad rv 2000, a přišly mi špatné. (mám 2002)
No tak bych se chtěl optat, jestli nevíte, jestli budou pasovat. Se Scootlandem jsem domluvenej, že to mam vyzkoušet případně vrátit.
Dík za každou radu!
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 srp 2013, 20:13, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto do správné sekce
Uživatelský avatar
femio

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 14 pro 2007, 21:15
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 - 2000

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod kraken.99 » 14 pro 2007, 21:47

čau bud vydrž nebo napiš na messengera thewitchovi ten jí má a furt se v tom hrabe
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod TheWitch » 15 pro 2007, 16:28

femio:
Zdravim, taky se přikláním k tomu, že ty vibrace způsobujou různý pružinky... Ostatně prasklá spojková pružinka byla vůbec první závada, co jsem na Kačence řešil... Bohužel jsem je kupoval na rychlo v jednom zdejším motokšftě od kamoša, sice za kilo, ale vubec nevím na jakýho skůťu povodně byly... Prostě jsem je prubnul a žbluňkly tam,m takže jsem to dál neřešil... :p Jedinej problém je, že jsou o dost tvrdší (červený), což nedoporučuju, pokud se nechystáš kupovat i tvrdší kontrastní pružinu!! Spojka bere o poznání vejš! To je sice fajn, ale zatim tam mám obyč. kontrastku, takže než sepne spojka, tak už se začne měnit převod na varcu a v důsledku to je, jako když se v autě rozjíždíš na dvojku...:( (...a nechce se jí ani tolik na zadní... :p) No, nejjednodušší bude, když to místo dlouhýho přemýšlení vyzkoušíš a bude jasno... Akorát je celkem fuška je tam natáhnout... :D ;) Mimochodem, to budeš rozebírat sám??

Kraken.99: Vzkaz ve skladišti!
Naposledy upravil TheWitch dne 15 pro 2007, 16:30, celkově upraveno 1
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod femio » 16 pro 2007, 18:43

Díky díky,
tak já to tam nějak zkusím dostat. Akorát se mi v týhle kose do toho vůůůbec, ale vůůůbec nechce :) Budu to dělat sám, na scootlandu maj pěknej návod, tak uvidim, jak dopadnu. Kdybych se u něčeho zasek, tak to nechám profíkům, možná jim to dám stejně... :) Není čas, znáte to.
Jinak dík za radu, červený tam cpát nebudu. Dám tam žlutý.
Uživatelský avatar
femio

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 14 pro 2007, 21:15
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 - 2000

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod TheWitch » 17 pro 2007, 00:54

Což o to, pěknej návod tam mají, ale potřebuješ na to spešl vercajk... Já si taky musel od kamoša ze servisu pučovat štěknu (utahovačku bo jak se tomu... prostě tu potvoru, so s tim v pneuservisu povolujou kola, akorát elektrickou...), jinak bych s tim nehnul! Musíš povolit ten spojkovej zvon a ten se protáčí, takže ho buď musíš nějak zaaretovat, což je bez toho stahováku celkem problém, nebo použít tu štěknu. Další věc je, že tu spojku drží taková veličajzná nesympatická matice, na kterou jsem ani už neměl klíč, ale to vyřešilo opatrný upnutí za tu matku do svěráku a pořádnej záběr za řemenici... A opatrně vyšroubovat, páč ta kontrastka na dvěpade už má celkem sílu... Ovšem nejvíc jsem se zapotil při nasazování pružinek a musel jsem si na to upravit-zničit jeden šroubovák (zabrousit do špice a ohnout ji do obloučku) Pak už tam jen luply, mrchy červený... Mno a tak hodinku jsem si hrál s rozhýbáváním paken na spojce...

No každopádně i ty žlutý pružinky jsou o něce tvrdší, ne?? I tak si myslim, že s tim bude potíž... Vem si, že to je všechno (pružinky na spojce, kontrastní pružina, hmtnost válečků ve variátoru) dimenzovaný tak, aby to bylo všechno navzájem sladěný!! Takže když na jedný straně přidáš, nebo ubereš, tak to zákonitě musíš udělat i na druhý... Prostě všechno souvisí se vším...

Takže, jestli se do toho pustíš, tak přeju hodně zdaru a ať se to povede!! Držim palec... ;)
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 11:51, celkově upraveno 3
Důvod: Citace posledního příspěvku
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod femio » 18 pro 2007, 11:55

Máš pravdu, s těma protáčivejma potvorama bejvá problém, bude to rodeo. Ale několik potvor tohodle typu už jsem zdolal, snad se nechá i tahle. Dám na tvojí radu, a dám tam bílý pružinky. Alespoň bude menší spotřeba (vo fous) a klidnější jízda. Vždyť YP 250 je stroj do pohody v nízkých otáčkách, proč to hrotit, aby to řvalo jak nadmutá koza :)
Dík za radu a určitě písnu, jak jsem dopadl/nedopadl :)
Skútr forever B)
Uživatelský avatar
femio

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 14 pro 2007, 21:15
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 - 2000

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod TheWitch » 18 pro 2007, 16:13

Jo a tvrdší pružiny ve spojce mají ještě jeden pro mě dost nepříjemnej důsledek... Při zpomalování do hodně pomalejch zatáček (nebo kruháče atd.) spojka nepříjemně brzo vypíná a po přidání plynu zase nepříjemně sepne, takž buť skáčeš a balancuješ jako čtvrťák na kole nebo to prostě trapně projíždíš na volnoběh... Ono to sice krásně zabere, ale když to takhle škubne v zatáčce a bude tam trocha bordela, tak Ti uteče pr.. zadek a ležíš nebo přinejlepším utíkáš... :D :p ;) Prostě a jednoduše, já už bych se mohl na všchny tuningy a úpravy z vysoka vy..at... Prostě klídek a pohodlíčko...

:o :o Ježkovy woči!! Já už snad začínám stárnout a páprdovatět!!!! :o :o :o Tak teda aspoň vzducháč, výfuk a lepčí gumy!! :D :D :D ;) ...fuj to jsem si dal... :cyclops:
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 11:52, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Re: Yamaha Majesty 250 - vibrace

Příspěvekod jirka04 » 22 pro 2007, 19:24

Thewitch-Nic si z toho nedělej,já páprdovatím taky,to ssebou nese věk.Nejhorší na tom je,že už se mi to docela líbí.Ji nak má femio vcelku recht,skot není na broušení sliderů.J :)
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků