suzuki Burgman 650 - nestartuje

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod david0013 » 13 črc 2016, 21:45

Nazdar kamarati - motorkari,

potreboval by som pomoc. stala sa mi taka vec, ze skuter nestartuje. prejavuje sa to tak, ze proste ked otocim klucikom na startovanie, nic sa nedeje. na palubovke ale stale blika ten cerveny klucik, svetlo pod sedadlom svieti, cize predpokladam, ze baterka to nebude. stalo sa mi to uz parkrat, ale vzdy sa to dalo nejako doporiadku, a to tak, ze som sa trocha musel "hrat" s klucikom v zapaovani, iba s nim trocha pohybal, alebo som nie uplne otocil, ale ked uz chvilu bezal, vypol som hoa znova nastartoval, uz mu bolo jedno, v akej polohe sa klucik nachadzal a potom som mal od toho zasa pokoj, az do dnes. dneska som siel normalne na motorke do roboty, bola sice velka burka a motorka urcite zmokla, ale pochybujem, ze by to s tym malo nieco, aj inokedy sa mi stalo, ze ma chtila burka, vsetko bolo mokre a napriek tomu vsetko slapalo ako malo, ale predsa, dneska bola burka znova a motorka nestartuje. problem dalsi je, ze ked by som to aj chcel rozmontovat, zrkadla su zaklopene a tym padom neviem dat ten plast z palubovky dole...neviem cim to bude, predpokladam, ze to bude zrejme nejaky kontakt alebo cela spinacia skrinka zla. ma s takymto niecim niekto skusenosti? alebo niekto nejake napady, ako sa pokusit to vyriesit nejako "na mieste" bez opravara? dakujem vopred za vase postrehy, skusenosti ci napady.

S pozdravom,


David
david0013

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 16 črc 2012, 19:22

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod fmzqxf2 » 14 črc 2016, 08:36

Rozobrat spínačku, a pri konektore je spálený kontakt
Uživatelský avatar
fmzqxf2

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 29
Registrován: 20 črc 2010, 09:15
Bydliště: Púchov
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 EXE K8

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod p@t » 14 črc 2016, 18:55

S tím konektorem na konci toho čora spínačky jsem měl také problém, ale projevovalo se to tím, že při sepnutí klíče zapalování do polohy "ON" se mi nerozsvítila ani přístrojovka, respektivě blikala při " zakvrdlání", nicméně je to "Pro tebe" nejbližši nenásilná cesta ke kontrole. K demontáži tubusu spínací skříňky jsou potřeba specialní Torxi nástavce, tuším T20, T21, a možná T22, vše s dírou. Po demontování a lehkém přebroušení kontaktů vše OK, je tam maličko disfunkce kontaktů.
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod david0013 » 15 črc 2016, 10:56

ahoj,

dakujem za radu. to by som aj skusil, akurat dalsi problem je, ze mam zaklopene zrkadla a tym padom neviem rozmontovat tu palubovku, ten plast. nemas nejaky napad, ako by sa dali nejako vyklopit tie zrdakla, aby som sa vedle k tomu dostat?
david0013

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 16 črc 2012, 19:22

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod p@t » 15 črc 2016, 18:29

Jak to úplně dobře udělat nevím, co mě napadá, tak sundat plasty z řidítek a nějak přemostit ten spínač na zrcátka, asi tam budou konektory.
Ale vařím z vody, to je jen nápad.
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod david0013 » 22 črc 2016, 18:00

Ahoj lidicky.. Ten konektor ked chcem odpojit, je tam nejaka specialna poistka alebo to mam jednoducho stiahnut? Lebo nejako to neide a neviem, ci to bude tym, ze to tam je nejako roztopene a preto alebo ci tam je nejaka specialna poistka. Dalej dalsia vec, vie mi niekto poradit, ze ked kupim spinaciu skrinku z 2005 rocnika, bude mi to pasovat na 2006 rocnik? Ci sa musim riadit vyslovene 206 rocnikom? Zatial sa mi to stale nepodarilo opravit,zijem v Berline a tu dava od toho kazdy ruky prec, takze hocijak si budem musiet nejak poradit sam, skor ci neskor... Avsak zatial sa mi nepodarilo a burgos len stoji pred robotou :( dik kazdemu za pomoc.. S pozdravom, David
david0013

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 16 črc 2012, 19:22

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod p@t » 22 črc 2016, 18:27

Ahoj, právě, že je tam pojistka, ale jde to strašně špatně uvolnit a stejně se potom k tomu nedostaneš. Takže je lepší demontovat ten tubus spínací skříňky, jsou tam ty tři torxi + dva vepředu na kontakty, ( už nevím..) Vytáhneš to a potom odpojíš ten konektor a demontuješ ten spínací segment.
Enjoy!
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod david0013 » 28 zář 2016, 22:18

Ahoj motorkari, tak az teraz som sa dostal k tomu, aby som sa poriadnejsie pozrel na toho mojho pacienta , ktory nestartoval. Rozobral som konektor na starteri a tam bola chyba, trocha spalene a stecene kontakty. Podarilo sa mi to ako-tak precistit a na prvy pohlad sa mi zda kontakt o mnoooho lepsi, avsak este stale nie dokonaly. No predsa uz je to podstatny pokrok, akurat vyskocila mi teaz druha vec. Akonalhle po rozobrati a precisteni som to poskladal a pospajal, na palubovke mi vyskocilo F1 , ta horsia varianta, kedy len starter toci a toci, avsak nenecha naskocit. Moja otazka znie. Je mozne, ze som nieco na starteri zle pozapajal, poskladal a preto mi to vyskocilo alebo proste to len naslo tu chybu a treba to len nejsko "vynulovat/odstranit" tu chybu? Ked len odstranit, ako sa mi to podari? Diki vopred za vase postrehy a rady. S pozdravom, David
david0013

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 16 črc 2012, 19:22

Re: suzuki Burgman 650 - nestartuje

Příspěvekod Miroslav@1975 » 16 črc 2020, 19:13

Ahoj podarilo sa ti nejak vyriešiť tvoj problém? Mám podobný, nahodil som nové kontakty miesto spálených viď obr a ani to nepipne...
Miroslav@1975

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2020, 19:08
Skútr / moto: Suzuki AN650
Tuning / úpravy: Origo


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků