Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Tony » 21 črc 2009, 11:07

Zdravím všechny převelice,

koupil jsem si chladící kapalinu, že ji vyměním svému miláčkovi. Ovšem ouha, není to tak jednoduché. :shock:
Manuál mám uživatelský k B650 a tam toho věru moc není. Dále jsem si sehnal i servisní k B400 ovšem tam je to zase jazykem, který neovládám. No děs.

1) bylo třeba najít něco, kama by se mohlo vypustit to, co tam zbylo. Zbylo - od té doby, co jezdí tam byla kapalina vyměněna jen dvakrát. Já ji ještě neměnil. Pravda je, že co jsem ho koupil, najel jsem asi 2500 km. Mám jej asi rok. :) No nevím, jestli se mi to podařilo.
Demontoval jsem všechny plasty, co tak nějak šly sundat. Chladič jsem objevil :lol:

Nádobku, která zeje prázdnotou taky. Ovšem zarazilo mě hrdýlko s uzávěrem jako od chladiče, kde je napsáno něco jako varing a cosi o radiátoru. No topení to asi nemá....

Měl bych tedy takovou dosti velkou prosbu.

Dokázal by mi někdo poradit, jak tuto kapalinu vyměnit? Rychle, bez trablů a s úsměvem na líci??

Kapalinu jsem namíchal 1:1 či 50:50 s destilkou, jak bylo kdesi psáno. Jen abych vypusti správnou hadičku a pak to nalél do správné ďůrky. :D l

Zatím to mám rozdělané (od neděle).

Předem všem velmi děkuji a přeji mnoho šťastně ujetých kilometrů...
Tony
Uživatelský avatar
Tony

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 03 lis 2008, 20:24
Bydliště: okres Hodonín a Břeclav
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod R1 Max » 21 črc 2009, 11:52

V této věci ti skutečně profesionálně poradí mistři svého řemesla a to POLDA nebo MIKY.MIKY. Najdi si je v seznamu členů a oslov je soukromou zprávou. Myslím to vážně. 8) :wink:
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Polda » 21 črc 2009, 13:30

Tony napsal jsem ti postup do SZ, tak když ti nebude něco jasné, zavolej. :)
Honda GoldWing 1500 SE "neznám nejde, zázraky do tří dnů, nemožné ihned" http://honda-goldwing.com/index.php http://sb650.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Polda

750+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 890
Registrován: 19 bře 2008, 17:07
Bydliště: Děčín
Skútr / moto: Honda GoldWing 1500 SE tel: 724443356

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Tony » 21 črc 2009, 15:33

Díííky už se na tom pracuje... :wink:
Uživatelský avatar
Tony

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 03 lis 2008, 20:24
Bydliště: okres Hodonín a Břeclav
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod marttinsk » 15 srp 2009, 15:45

to Tony: nemohol by si prostim ta, hodit tu sukromnu spravu aj sem, nech aj ostatni vieme, ako na to ;-) (teda ak to nebude vadit Poldovi :oops: )
marttinsk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2008, 21:25

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Tony » 15 srp 2009, 23:14

Jasné,
domnívám se, že to snad vadit nebude, ba naopak, prospěje to dobré věci.
Tož tady to je:
Prosím tě, to co si našel s tím varováním, tak to je chladič. Pokud chceš vypustit všechnu kapalinu, tak budeš muset vysadit hadici v nejnižším bodě, to znamená, co nejníže napojenou hadici od chladiče. Až to všechno vyteče, tak jí nasaď, utáhni a tím hrdlem chladiče budeš nalívat novou kapalinu až po vrch chladiče. Tu nádobku, která byla teď prázdná, tak tu naliješ na měrku na nádobce. Motor natočíš a necháš ohřát. Nezapomeň obě nádobky vždy zavřít, ať to má podtlak. Hlídej teplotu, může se stát, že tam bude bublina a mohlo by se to začít hřát. Dolívat budeš vždy chladič, z té nádobky se to nedoplní. Pokud bude motor ohřátý a bude držet normální teplotu, tak máš vyhráno. Po vychladnutí ještě jednou zkontroluj nalitý chladíč a vyrovnávací nádobku a můžeš milého scota zaplastovat.

Jinak tedy:
Vše jsem udělal podle výše uvedeného návodu a večer bylo zalíčeno...
Jen mě nešlo do hlavy (a stále nejde, ale to nebudeme řešit) to, že když jsem otočil víčkem u chladiče, začala mě vytékat chladící kapalina. Dobře tak deci. Vzhledem k tomu, že v nádobce, jejíž dno je pod úrovní vyústění hrdla chladiče nic nebylo - jsem buď natvrdlý, nebo se zde popírají zákony fyziky.
V každém případě jsem obě nádobky odzátkoval, (po našem odštuploval) a hadici u chladiče jsem odpojil. jakmile to všechno vyteklo, tak jsem se skůtrem ještě zakýval na hlavním stojanu, aby to vyběhlo pokud možno všechno.
Chladící k. jsem naředil, jak je psáno, a po utažení hadice jsem ji naléval přes chladič. mačkal jsem přitom hadici, která vede u motoru, aby se to tam pěkně vpasovalo. Jakmile se mi podařilo chladič naplnit až po okraj, Zavřel jsem víčko a dolél mezi rysky na nádobce hladinu. Pak jsem nechal zahřát motor a když se s teplotou nic nedělo, vyjel jsem. Po 20 km jsem se vrátil, zkontroloval těsnost hadice, doplnil nádobku ze spodní rysky na střed a zakapotoval.
Tož tak Vám přeju, aby Vám to taky šlo tak hladce. Enom jsem zlomil jeden čudlík plastový. Takový ten s tím bitem uprostřed.
Nyní se chystám na svíčku.... asi to bude obdobný porod. Hlavně s tou kapotáží.
Uživatelský avatar
Tony

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 03 lis 2008, 20:24
Bydliště: okres Hodonín a Břeclav
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Mojda » 16 srp 2009, 02:57

To nemá chybu, jen tak dál !!! Tyhle informace se mnoha lidem hodí.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod Polda » 16 srp 2009, 07:39

JJ, to se mi taky hodí. :) Hlavně, že to šlo dobře. :wink:
Honda GoldWing 1500 SE "neznám nejde, zázraky do tří dnů, nemožné ihned" http://honda-goldwing.com/index.php http://sb650.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Polda

750+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 890
Registrován: 19 bře 2008, 17:07
Bydliště: Děčín
Skútr / moto: Honda GoldWing 1500 SE tel: 724443356

Re: Suzuki Burgman 400 - chladící kapalina

Příspěvekod marttinsk » 16 srp 2009, 11:23

super navod, dakujem(e) :) chcel by som ju menit na konci sezony, tento navod sa mi urcite hodi :wink:
marttinsk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2008, 21:25


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků