Skutr nejede

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Skutr nejede

Příspěvekod xkamil » 15 srp 2023, 16:20

Mam Aprilii SR 50 LC s valcem S6 70ccm. Syn na ni jel a zhasla mu za jizdy. Po rozebrani valce byl pridreny pist, lehce poskozeny valec. Vymenil jsem za novou sadu S6 Pro Sport a motor nejede. Starter toci uplne lehce, motor nema kompresi. Krom valce, pistu, krouzku vymeneny gufera na klice, klapka sani. Motor porad chodi bez komprese. Pred poruchou byla komprese takova, ze starter motorem ani neotocí, startovalo se nakopavackou.
Nejaky napad, cim by to mohlo byt?
Aprilia SR50, Válec Stage6 Sport PRO 70ccm, Variátor Hebo Next generation, Karburátor DellOrto PHBN 17,5mm
xkamil

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2019, 14:56
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: SR50 LC - 99
Tuning / úpravy: 70cc Stage 6, Dellorto PHVA 17.5

Re: Skutr nejede

Příspěvekod moto.joker » 15 srp 2023, 18:57

Není komprese?
Tak to by mělo být jednoduchý. Rozhodit a znova správně sesadit. Když není komprese, tak je něco špatně. Těsnění pod hlavou, fouká to kolem svíčky, blbě nasazený kroužky, ...
Ojnice zůstala? Má správnou délku?
Je to v podstatě triviální věc. Klidně se ale může stát, že to rozhodíš, na nic nepřijdeš, poskládáš to zpátky stejně a bude to OK. :D To se občas prostě stane.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Skutr nejede

Příspěvekod LubošV » 15 srp 2023, 21:18

Jak píše moto.joker, nemohl jsem poladit na Piaggio x9 bohatost směsi, 3x šel karbec ven, a na počtvrté to jelo.....

Ještě mně napadá, dal jsi píst správně? Tzn. Šipkou dolů(směrem k výfukovému kanálu)?...páč jediný, proč není komprese už je snad to, že má píst o dost menší průměr než je průměr válce, tedy pokud jsou správný gufera na klice a nepodfukují
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků