Přívod paliva - Scarabeo 150

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Přívod paliva - Scarabeo 150

Příspěvekod Ollie » 26 srp 2022, 15:39

Ahoj, jsem úplný laik, tak se asi nebudu vyjadřovat úplně odborně..
Při jízdě mi někdy zhasne motor. Nejprve třeba rány do výfuku a pak zhasne.
Myslel jsem, že je zavzdušněná nádrž a palivo neteče do karburátoru. Takže jsem vždy otevřel nádrž a po chvíli zase jel. Teď mi ale příjde, že to tím není a že důvod nedostatku paliva tekoucího do motoru bude jinde.
Nějaké nápady a tipy?
Popřípadě tip na nějakého šikovného mechanika (Hradec Králové a okolí).
Moc díky!
Ollie

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2022, 21:24

Re: Přívod paliva - Scarabeo 150

Příspěvekod JardaB » 26 srp 2022, 17:25

Na tipy není potřeba šikovný mechanik, ale zvídavost tazatele. Chudá směs (se střílením do výfuku ) bývá zaviněna chudou směsí:

- ucpaná hlavní tryska
- přisávání vzduchu u těsnění karburátoru

Řešení ho tohoto rébusu je jen na tobě ... zkus si najít něco na webu (chytrý mobil, chytrá síť a strýček Google) a až pohoříš a sdělíš co všechno už jsi zkusil ... pak i na toto fórum
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Přívod paliva - Scarabeo 150

Příspěvekod cappu13 » 29 dub 2023, 20:20

Ahojte, rád bych oživil tento dotaz.
Mám Scarabeo 125 rotax motor. Skútr startuje na drc, bez problémů, ale nedrží volnoběh. Dokud jede se sytičem, není problém, ale v momentě kdy se vypne automatický sytič, tak při ubrání plynu za jízdy (úplném) a snížení otáček, tak s výstřely do výfuku a návratem do volnoběžných otáček volnoběh neudrží. Pokud už teda volnoběh drží, tak jakmile na něj člověk sedne, nebo zatlačí na sedlo, tak začnou otáčky padat až zdechne…
Svíčka je nová, čistá, spaluje správně. Na otočení vzdušníku nereaguje, teda pokud jdu půl otáčky doleva, tak okamžitě zdechne, když jdu doprava, stejně se nestane nic…
Původně jsem si myslel, že je problém ve spojce, tlačil dopředu na volnoběh, ale to jsem odstranil a pořád mi po uvolnění plynu zdechá…
Nemá někdo prosím zkušenost co s tím?
Díky za rady.
cappu13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2017, 05:17

Re: Přívod paliva - Scarabeo 150

Příspěvekod JardaB » 30 dub 2023, 09:16

0 - Podle tvého popisu je chudší směs.
1 - první bych karburátor nechal vyčistit ultrazvukem - jiná metoda na degradační slizy biolsožek není
2 - podle návodů běžně dostupných na internetu zkontrolovat a seřídit karburátor (m.j. i hladinu v plovákové komoře, jehlu, netěsnosti v sání, .... )
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Přívod paliva - Scarabeo 150

Příspěvekod cappu13 » 06 kvě 2023, 14:57

Ahojte,
Díky za odpověď, ale chyba byla ještě v přírubě mezi karburátorem a válcem (?) byla steřelá.
Vyměněno, mrknul jsem i na karburátor, trysky profouknuty, vizuálně vše Ok, aspoň ze začátku, zkušební jízda Ok, žádné střílení do výfuku, motor bez plynu držel volnoběžné otáčky.
Tak jsem skútr seskládal a znova na cestu…to už ale bylo horší, protože na volnoběh začal zdechat. V otáčkách je vše Ok, ale jak při jízdě zdechne na volnoběh, nechce se mu startovat…jakoby tam nebyl benzin, i palivový filtr byl prázdný…nakonec naskocil, ale volnoběh pořád není jeho silná stránka…
Bohužel nejde připojit video, ale kdyby někdo věděl jak, nebo ho chtěl poslat, rád pošlu…

-- 06 kvě 2023, 14:00 --

Video zde…
https://www.rajce.net/v1587747188
cappu13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2017, 05:17


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků