Porucha pcx

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Porucha pcx

Příspěvekod matessokol » 17 říj 2021, 09:41

Čauky lidí, mám novou Hondu PCX 125 najeto 1800 km, stále se rozsvěcují kontrolky trakce, teplota, vstřikování. V servisu: závada se neprojevila. Vše funguje, ale je to barevná hudba. Jak studený tak ohřátý motor. Co dál? Dík za radu
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr

Re: Poruch pcx

Příspěvekod keto » 17 říj 2021, 10:13

Natočil bych závadu a video dal spolu se skútrem do servisu, je to v záruce, tak ani není vhodné se vtom moc rýpat. Příčinou může být konektor, špatný nebo studený spoj, skříply kabel nebo porucha řídící jednotky, tohle hledat je běh na dlouhou trať, servis má alespoň možnost diagnostiky. Hlavně nenechat se odbýt s tím, že se to neprojevilo.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Poruch pcx

Příspěvekod matessokol » 17 říj 2021, 10:44

Dík za odpověď, jojo jde do servisu. Při tom posledním servisu a garančce, to na diagnostice smazali a znovu se to bjevilo až teď.
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr

Re: Poruchy pcx

Příspěvekod matessokol » 21 říj 2021, 14:33

Skútr po pěti měsících opět v servisu, pořád stejná závada,displej jako vánoční stromeček.snad se jim to povede. Autorizovaný ser. Hondy v Pardubicích. Spíš jen prodavači, než mechanici. Tak uvidíme.
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr

Re: Porucha pcx

Příspěvekod janzyfanzy » 10 lis 2021, 21:07

Nezistil si ho vapkou?
janzyfanzy

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 01 čer 2021, 14:38
Skútr / moto: skuter
Tuning / úpravy: bez

Re: Porucha pcx

Příspěvekod matessokol » 10 lis 2021, 21:20

Tak mě volali ze servisu, závada na řídící jednotce, závada v čidle teploty. Nevím v čem je problém, objednat nové díly? Oprava se prodlužuje nad 30 dní v záruce. Prej to musí objednat. Já to našel na netu, k dodání teď hned. Tak už tomu nerozumím. Hold jsem smolař, snad to dopadne. Skútr je moje srdcovka, jezdit na pohodu.
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr

Re: Porucha pcx

Příspěvekod keto » 10 lis 2021, 21:41

Ono na netu je spousta věcí s dodáním teď hned a pak se čeká a čeká a někdy to nedodají vůbec. Taková je dnes doba. :cry:
Jinak obchodní zákoník hovoří jasnou řečí, záruka by měla být vyřízená do 30 dní, jinak má kupující právo odstoupit od smlouvy, jen u těch motorových vozidel to bývá horší, jelikož je tam myslím možnost účtovat něco za používání a to nebývá zrovna malá částka, ale nevím to přesně, tak tuhle informaci berte s rezervou. Také je možnost odstoupit od smlouvy pokud se v záruční době stejná závada opakuje 3x.
Osobně bych doufal, že to vyřeší a bude to už pak makat jak má, na druhou stranu by mne to hodně štvalo, prostě situace tak jako tak nezáviděníhodná.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Porucha pcx

Příspěvekod kerim7 » 12 lis 2021, 09:49

Já koupil CTEK MXC 5 Polar, byla na ni na SP recenze. Je dobrá a hlavně má silné silikonové kabely, takže netvrdnou v zimě a nemají tendenci se lámat. A má program pro nabíjení v nízkých teplotách. Maximální spokojenost, i když byla o trochu dražší.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Porucha pcx

Příspěvekod Britt » 12 lis 2021, 11:02

Já jsem už před lety koupil CTEK MXS 5.0 Test and Charge a nedám na ní dopustit.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Porucha pcx

Příspěvekod matessokol » 16 lis 2021, 08:43

keto píše:Ono na netu je spousta věcí s dodáním teď hned a pak se čeká a čeká a někdy to nedodají vůbec. Taková je dnes doba. :cry:
Jinak obchodní zákoník hovoří jasnou řečí, záruka by měla být vyřízená do 30 dní, jinak má kupující právo odstoupit od smlouvy, jen u těch motorových vozidel to bývá horší, jelikož je tam myslím možnost účtovat něco za používání a to nebývá zrovna malá částka, ale nevím to přesně, tak tuhle informaci berte s rezervou. Také je možnost odstoupit od smlouvy pokud se v záruční době stejná závada opakuje 3x.
Osobně bych doufal, že to vyřeší a bude to už pak makat jak má, na druhou stranu by mne to hodně štvalo, prostě situace tak jako tak nezáviděníhodná.

Zdravím kamaráde, já vím teď to není o technice, děkuji za rady, čekám každou chvilku že mě zavolají že je to opravený. Udělal jsem si k šedesátinám radost a koupil si skůtr, nechtěl jsem čínu, a takhle mě to vypeklo. No, smůla na špatný kus. Ale snad se to povede opravit. Uplně jsem tomu propadl, jedu třeba 150km, tam zastavím, pokúřím, tam dám kafe a jedu dál. Prdel bolí, ale je to relax. Prostě relax. Až mě ho vrátí, asi si ho dám na zimu do děcáku, aby byl v teplíčku. Už i manželka mě říká, ty jsi fakt magor. No tak takhle to mám. Mates
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr

Re: Porucha pcx

Příspěvekod keto » 16 lis 2021, 15:51

Tak to jsme ty skútry kupovali stejně, já si po motorce v šedesáti koupil F350 a jak říkáš pohodička a relax, na motorce mě to lákalo za to vzít, ale skútr přímo ke kochání vybízí svým pojetím a tím, že se neřadí a taky na mě tak nefouká, což mé staré tělo kvituje :D
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Porucha pcx

Příspěvekod kareel1 » 21 pro 2021, 16:52

Mám stejný problém, nová PCX po 2500km rozsvěcování kontrolek. Byl jsem s tím v servisu Hondy a nic nezjistili, po vyzvednutí třetí den to samé, ale tentokrát už mi kontrolky svítily pořád takže znovu servis a tam už se měli čeho chytnout. Čekám na díl z Japonska už měsíc, prý vadné čidlo. Naštěstí je motorka ještě v záruce takže nebudu platit nic. Pak to prý otestují a dají mi vědět. Už aby to bylo :-)
kareel1

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 14 říj 2021, 11:18
Bydliště: Praha
Skútr / moto: honda pcx 2021

Re: Porucha pcx

Příspěvekod keto » 21 pro 2021, 20:05

Na každý pád by ti měli prodloužit záruku o ten čas, co skútr stál v servisu a ty jsi ho nemohl užívat.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Porucha pcx

Příspěvekod matessokol » 22 pro 2021, 08:40

kareel1 píše:Mám stejný problém, nová PCX po 2500km rozsvěcování kontrolek. Byl jsem s tím v servisu Hondy a nic nezjistili, po vyzvednutí třetí den to samé, ale tentokrát už mi kontrolky svítily pořád takže znovu servis a tam už se měli čeho chytnout. Čekám na díl z Japonska už měsíc, prý vadné čidlo. Naštěstí je motorka ještě v záruce takže nebudu platit nic. Pak to prý otestují a dají mi vědět. Už aby to bylo :-)


Ahoj kolego, rád ti předám svoji zkušenost. Ty stejné problémy u nové hondy PCX . Koupil jsem v Pardubicích, už 3x ta samá poruch, kontrolky teploty , trakce a v konečném důsledku kontr. motoru. Celá závada spočívala ve vadném snímači ECT. Děsný peripetie s náhradním dílem. Došla mě trpělivost, sepsal jsem papír pro odstopení od kupní slouvy a bylo najednou opraveno během dvou dnů. Honda bere díly z Belgie, nebyl by až tak velký problém, jen kdyby se jim chtělo. Tři měsíce mě tahali za nos.
moje číslo je 732782145. klidně pošlu prřes watsap více info. nebo volej. Přeji hodně štěstí. Já si snad smůlu už vybral ??? Mates
matessokol

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2021, 09:27
Bydliště: Řetová
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Kufr


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků