Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod RHON » 22 bře 2013, 16:34

Zdravím,
chtěl bych se zeptat někoho zasvěceného.
Koupil jsem v lednu skútr Piaggio - do práce cesta není daleká a tak jsem ujel cca 200 km, jenže odešlo ložisko na klikovce a s tím, že se skútr rozebral objevili se další potíže v podobě: ložisko na ojnici v háji, chybí jedna ze dvou podložek, urvaná příruba karburátoru, nefunkční přední tlumiče, kroužky na pístu v háji, píst má rýhu cca 1 - 2 mm, pouzdra uložení motoru rozsypaná. Opravář to tipuje na nájezd okolo 50000 km :roll: já to kupoval a na tachu je 16000 km, ve smlouvě celkový stav dobrý, ale dle mého názoru jsou to všechno skryté vady, které jsem nemohl při převzetí skútru vidět.

Máte někdo zkušenosti s reklamací ojetiny? Ja postupovat? Dotyčné jsem napsal, hodlám po ní požadovat,aby se účastnila placení opravy.

Držím se zákonu § 597
(1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.

Díky za tipy.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod Ekim » 22 bře 2013, 16:55

to je presne to nejhorsi, co se muze stat kdyz koupis vojetinu, a nastesti nemam zkusenost. Ono jde o smlouvu kterou jsi podepsal. Ja kdyz prodaval svy zeleza tak soucast smlouvy bylo definovano ,,kupujici je seznámen s technickym stavem vozidla a souhlasi s nim,, je asi mozny ze je zakon o prodeji nadrazen.
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod Vratas » 22 bře 2013, 18:02

Problém bude dotyčnému prodejci prokázat případný úmysl zamlčet tyto skryté vady. Jinak to, že za 16 let má skútr 16000Km je taky s podivem.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod foky » 22 bře 2013, 18:09

V ČR prakticky nemožné prodejci cokoliv dokázat a jakýkoliv úspěch z tvé strany bude pouze velkorysá ochota ze strany prodávající (takže nereálné).
Dvojnásob to platí, pokud si skútr už rozebral na atomy.

Není na tom nic směšného, ale popravdě řečeno mě pobavilo, že jste až s rozborkou motoru dodatečně zjistili nefunkční přední tlumiče.
To je fakt pecka.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod TUNER » 22 bře 2013, 21:23

Ono u 16 let starého 2T skútra se s investicema musí počítat. Sice to na svuj věk pojede asi slušně,ale myslim že kupovat dneska 125 ccm ve dvoutaktu je už nesmysl....hlavně ten věk už je celkem masakr a pokud se na skútru normálně jezdilo a nebyla provedena GO,tak je na ni kompletně zralej,protože jak sám píšeš,nebude mít najeto 16k,ale klidně 50-100k. 2T je taky oproti 4T kterej má olejovou náplň a při pravidelných výměnách maže celkem stejně,náchylnej na správný mazání motoru který hodně ovlivní jeho životnost..... pořád opakuju že neni důležitý co ukazuje tachometr,ty čísla nejsou vůbec podstatný,ať si to klidně každej dovozce stočí na co chce (samozřejmě bych mu za to hned sekal ruce) ale podstatnej je stav,kterej musel bejt už před 200 kilometrama kdy jsi to koupil zřejmej......v týhle situaci dál těžko radit. :roll:
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod RHON » 23 bře 2013, 00:34

Já ty přední tlumiče poznal až ve chvíli, kdy mě to začalo uskakovat na kruhovým objezdu, ale říkal jsem si, tak je vyměním, jenže problémy se skútrem se stupňovaly. Na kupní smlouvě uvedla, že je vše v dobrém stavu - bylo tam ohodnocení od 1 (nový) do 5 (určeno k repasi) dala všude 3-ku - ten skútr je v hajzlu, jenže motorově neměl problém zabrat ve dvou lidech, kdy jsem to zkoušel. Nebyla tam žádná promlka na plynu, táhlo to jako smyslu zbavený, tak jsem si říkal, že ten motor nebude až tolik oběhanej :( ale po rozebrání jsou všechny kluzný součástky v háji :( celkově ten skútr nevypadá špatně, podlaha je měněná asi, sedadlo přešitý, nebo měněný, ale to člověk pozná až časem, kdy sundá kupní růžové brýle :cry:
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod Simson » 23 bře 2013, 18:46

RHON: Tohle znám. Otázka je, za kolik jsi to koupil. Já Sferu koupil za 12 000,- což byla cena, pod kterou se dalo očekávat nějaké to zpravování. Opravy a mouchy (2x mě nechalo, řemen, pak polořemenice ukroucená,.. krk řízení jako rohlík vohlej, o vůlích zadní kyvky nemluvě) si vyžádaly cca 6000kč, a od té doby slouží spolehlivě a poctivě. Pokud jsi to ale koupil za cenu "dobré ojetiny", tak to samozřejmě "reklamuj" u prodávajícího!!

TUNER: Přesně jak píšeš, i stará JAWA 250 umí najet 100 000km bez jediné opravy a závady, a stejně tak se při špatném zacházení po prvních 5000km umí rozpadnout (i když u jawy spočívá její rozpad pouze v rachtání v motoru, jízdní vlastnosti to neomezí, pokud to nezadřeš :mrgreen: ). Pokud se o stroj člověk stará, tak vydrží fakt hodně, a furt je v kondici!
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod RHON » 26 bře 2013, 00:18

Kupoval jsem to v lednu za 13500,-kč já jsem s tím počítal, že to bude chtít trochu poopravit, jenže kdyby to byly jen ty přední tlumiče a třeba to lóžo, ale to je ojnice, příruba, kroužky na pístu, píst, pouzdra uložení motoru, těsnění motoru, přední brzdy - vše je tak v hajzlu, že to chce vyměnit. V inzerátu uvedeno: skútr je v celkově dobrém stavu - už jednou se mi to stalo s autem a nyní se ojebat nenechám, budu postupovat podle mých práv kupujícího podle zákona:

Občanský zákoník zákon č.40/1964sb.

§ 597
(1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit


takže počkám až co bude stát oprava, tu zaplatím a jí pošlu vyrozumění společně s fakturou a budu požadovat 50% příspěvek na náhradu nákladů, pokud nebude souhlasit, tak jí zašlu předžalobní upomínku na náhradu škody a pokud ani na to nepřistoupí, tak soud.

Vím, že jsem koupil starou ojetinu, jenže když se nebudu bránit a jí to projde, tak pak to takhle bude dělat každý prodejce a bude s potencionálnima zákazníkama vyjebávat pořád.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod tyjo » 26 bře 2013, 07:07

Myslím, že by tu mělo být zmíněno i jméno toho poctivého prodejce, který Ti v tom nejlepší úmyslu prodal tento šrot, protože když jsme si to přečetl myslím, že na tom minimálně 12 udělal a udělal a těch cca 50 éček co je navíc byly náklady, tak se prosím pochlub koho doporučit.

Pokud si nerkelamoval u prodejce ihned po projevení závady tak si myslím, že neuspěješ s ničím Poslat mu fakturu za opravu, nemá žádnou oporu, ale je to jen můj názor.
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod TUNER » 26 bře 2013, 07:09

Taky jsem zažil jednou podobnej případ,naštěstí to dopadlo pro kupujícího dobře a prodávající si skútr vzal nazpátek,protože se po koupi asi po 20 km hned ten den zadřel.....ale taky to bylo asi až po 14 dnech kdy se to začlo řešit s právničkou a poslal se mu zatim jenom emailem návrh žaloby aby věděl co ho čeká a nakonec že si teda skútra veme nazpátek,jinak ze začátku vše odmítal a nechtěl to vůbec řešit....

Takže bych se na tvém místě pokusil domluvit s prodávajícim ještě před opravou a třeba pro něj bude výhodnější/levnější skůtra vzít zpátky a prodat na díly nebo cokoliv jinýho než ho postavit před hotovou věc po opravě kdy nebude mít možnost výběru a ty po něm budeš chtít další peníze....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod sollik » 26 bře 2013, 08:34

Paní jsi psal, takže bych teď počkal jak se k tomu postaví. A pokud se bude cukat, postupoval bych jak radí Tuner. Zaskočit za právníkem a sepsat dopis, vek kterém bude vše "právnickou mluvou" sepsané a požadovat spoluúčast na opravě, tedy vrácení konkrétní částky. A uvidíš co ona na to. Do soudu bych nešel, bude to na dlouho, tebe to bude stát peníze (právník, odborný posudek závad, správní poplatky atd.), budete se dohadovat, navzájem si dokazovat vinu a výsledek je nejistý. Ale do toho dopisu od právníka bych investoval .............bráchovi to takhle kdysi pomohlo. Taky koupil motorku, pak se objevila závada, frajer se cukal, ale jak přišel dopis z právní kanceláře raději zaplatil .... :wink:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod foky » 26 bře 2013, 09:47

Pokud si skútra už rozebral na atomy a sám si ho opravuješ, nečekej úspěch v jakémkoliv soudním řízení.
Na takovou věc pak nelze udělat znaleckej posudek - samoopravou si jakoukoliv malinkatou naději zabil úplně.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod RHON » 26 bře 2013, 18:21

Mám to v servisu, já tomu nerozumím - tak benzín, olej, svíčky a baterka - toť vše. Napsal jsem jí, že jí budu pak posílat fakturu s celkovou cenou opravy včetně náhr. dílů. Už neodepsala, takže doufám, že pak odepíše. Za právníkem jsem byl, ten mi ukázal onen zákon a řekl: zákon hovoří jasně ve Váš prospěch, poštou nebo mailem jí navrhněte Váš postup a přejděte k samotné opravě motorky, poté jí požádejte o spoluúčast na náhradě nákladů za opravu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod darceorgil » 26 bře 2013, 18:56

ahoj znam te se skuku koukal jsem na foto to je hrozny jak jsi to mohl koupit :( vzdyd je to rezavy stary hnusny ta majitelka na tom vubec nejezdila :roll: myslim že ted lituješ že jsi prodal leada vid přeju ti aby ti to dobře dopadlo :D

ahoj byt tebou tak bych požadoval slevu skutra nejmene o 6 000kc :!: :!: :!: :!:
darceorgil

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 82
Registrován: 19 led 2013, 12:33
Skútr / moto: ps 125 honda

Re: Piaggio Typhoon 125 r. 97 - nefunkční

Příspěvekod crhy » 26 bře 2013, 19:26

Co jsi to koupil za paštiku - ta už měla být dávno roztavená v peci, to by jsem se ani do oprav nepouštěl - nic proti, ale úplně vyhozený peníze, holt se stane - to je potom jiná, zajít do salónu a převzít si skůtr neposkvrněný a voňavý a bez starostí jezdit.
Do takovýchto oprav by se Talián určitě nepouštěl. Je mi tě tak trochu líto, ale koupil jsi opravdu tot. vrak.
Naposledy upravil crhy dne 26 bře 2013, 20:56, celkově upraveno 1
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků