Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod dr.dzusik » 29 bře 2011, 09:31

Zdravým všechny.Mám problém a nejsem asi sám že mám v předních vidlich u nrgéčka pěknou vůli.Neexistuje tedy nějaká opravná sada jak to opravit?Něbo nějaké zkušenosti?Děkuji vám všem za pomoc.
dr.dzusik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2010, 09:28
Skútr / moto: Piaggio NRG

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod Ekim » 29 bře 2011, 11:03

taky taky, je mozna repase ale v servisu mi narovinu rekly ze jsou to vyhozeny prachy, pokud se nebojis zainvestovat tak se da koupit vidlice tusim z gilery ktera tam pasuje a ta prej vydrzi.
Jinak zakladat tohle tema mi prijde zbytecny kdyz je uz davno rozjeta diskuze nrg
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod dr.dzusik » 29 bře 2011, 12:29

Založené téma na přední vidlice jsem nikde nenašel.Tak to všichni co máte nrgčka tak to neřešíte?je to dost nepříjemný na nerovnostech teda.
dr.dzusik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2010, 09:28
Skútr / moto: Piaggio NRG

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod Ekim » 29 bře 2011, 13:14

nojo, sorac,tak to teda nevim na kery diskuzi,webu jsem to cetl, samozdrejme mam ten samej problem a mel sem moznost videt i novou vidly a voni to ti cvoci uz s tema vaklama vyrabej ! zkus googlit nebo jeste projit Scooter-tuning.cz
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod foky » 29 bře 2011, 13:26

Není vůbec problém zrepasovat.

Je to i problém Runnerů aj. s USD vidlicí. Problém je v pouzdrech kluzáků, které jsou, tuším, z plastu a brzo se vymačkají. Dají se vyměnit v aut. servise, ale dají ti tam znova z plastu a za 3000km si tam, kde si byl před výměnou.

Jsou firmy, které si s tím vyhrají a pouzdra kluzáků udělají na míru ze silentblokové gumy -> výdrž několikanásobně větší a bez vůlí.

Zkus kontaktovat člena s nickem Pan.Smith - tuším, že ten si to nechával na svoje Runnerko dělat.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod dr.dzusik » 29 bře 2011, 13:42

To teda nechápu že za celou dobu co to dělaj a vědí že to nefunguje neprodávaj ty kluzáky který něco vydržej.To je veliký mínus teda
dr.dzusik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2010, 09:28
Skútr / moto: Piaggio NRG

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod pan.smith » 29 bře 2011, 21:54

dr.dzusik píše:Zdravým všechny.Mám problém a nejsem asi sám že mám v předních vidlich u nrgéčka pěknou vůli.Neexistuje tedy nějaká opravná sada jak to opravit?Něbo nějaké zkušenosti?Děkuji vám všem za pomoc.

Mají s tím problém jak NRGčka, tak i Gilery - schválně jsem to otestoval u novejch modelů v motoprestige. Já si nechal udělat za cca. 2 tisíce Kč. repas ve Scootlandu. Ano, je to trochu na hlavu, dělat repas vidlice v 1000 km, ale využil jsem zimy a hodil jsem jim to tam, když jsem nejezdil. Trvá to tak 14 dní. Posílají to do Brna, ale udělají ti k tomu silikonový pouzdra přímo na míru, takže to sedí a je to fakt rozdíl. Nová vidle se nevyplatí.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod dr.dzusik » 29 bře 2011, 22:42

Takže oni nechají někde vytočit na soustruhu pouzdra ze silikonu který se tedy nevymačkávají? sezona začína :-)
dr.dzusik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2010, 09:28
Skútr / moto: Piaggio NRG

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod pan.smith » 29 bře 2011, 22:50

nějak tak:-D
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod dr.dzusik » 31 bře 2011, 14:48

nevíte někdo náhodou jaké mazivo je v předních tlumičích?Slyšel jsemm, že tam není olej ale nějaká specialní vazelína.Případně kde se dá sehnat
dr.dzusik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2010, 09:28
Skútr / moto: Piaggio NRG

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod pan.smith » 02 dub 2011, 23:17

Já jenom našel, že v zadním náboji kola by měl být SAE 80W/90 API GL3.

Zavolej do motoprestige na servis.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod jesik » 01 úno 2012, 23:57

dr.dzusik píše:Zdravým všechny.Mám problém a nejsem asi sám že mám v předních vidlich u nrgéčka pěknou vůli.Neexistuje tedy nějaká opravná sada jak to opravit?Něbo nějaké zkušenosti?Děkuji vám všem za pomoc.

Zdar všici po změně stroje z JMSTARU na GILERU RUNNER 50 SP se potýkám ze stejným problémem,co se týče vůle v předních vidlicich,Moje prozatimni zjištění: Scootland- výměna pouzder za ty stejný a ze stejnýho materialu,a ne jak tu někdo psal o tom že to dělají z nějakýho tvrdšího silikonu,podle mě blbost,cena- vymontuješ li si vidlici sám -2000kč,nevymontuješ li si vidlici a dovezeš celou motorku do brna-2500kč,podle mě investice krátkodobého trvání.Tak mě napadlo že obejdu nějaký známý co tomu rozumí a mám 2 nabídky.první nabídka je že mi šikovnej soustružník vyrobí futra ze samomaznýho bronzu,ale nevím co to udělá s chromovou povrchovkou na vidlicich,měl by to být tvrdochrom takže asi nic,Druhá varianta-vysoustružení těch samejch futer u jednoho známýho mechanika který se zabývá veteránama z nějakýho matrošu,ale už nevím název ,vypadá to jako pertinax se dřevem,a je to lehounký,říkal že by to neměl být problém.U přímně se přiznávám že se mi do experimentů moc nechce,ale asi mi nic jinýho nezbyde,je tu varianta č3 to je použít vidlice z 200 čtyřtaktu,ale to je velká finanční investice,protože je potřeba pořídit k novým vidlicím i brzdovej kotouč, brzdič novej ráfek i pneumatiku!!!!!cca 17 000kč!!!!!! Takže zatím váhám ale jak se rozhodnu tak sem hned dávám výsledek,a ještě prosba kdyby někdo už měl tento problém vyřešenej jiným spusobem budu vděčnej za každý info,dík všem,jesik :)
jesik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 14 led 2008, 00:04
Bydliště: Brno
Skútr / moto: GILERA RUNNER 70 SP RST
Tuning / úpravy: Výfuk Stage6 Pro Replica chrom carbon,variator Mallosi,Karbonové lístky Malossi,Příruba sání 21mm - Piaggio 2T,Kontrastní pružina Malossi +106% modrá,Podložka pod pružinu Malossi - Piaggio,Spojka Polini 3G for Race - Piaggio 50 ccm,Válečky variátoru Malos

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod TUNER » 02 úno 2012, 00:24

To co se tady popisuje,nebude zřejmě silikon,ale silon. Dělají se do vidlice silonová futra který by měli něco vydržet. Další materiál,kterej se může vyzkoušet je teflon,je to podobnej materiál jako silon,jen má lepší kluzný vlastnosti....a je o dost dražší.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Piaggio NRG MC3 - přední vidlice

Příspěvekod pan.smith » 02 úno 2012, 01:23

jesik:
Ahoj, mě to dělali přes zimu ve Scootlandu a najezdil jsem potom před prodejem 50 a koupě 200 ještě dalších cca. 5000 km a všechno bylo naprosto v pohodě a už žádná vůle nebyla.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků