Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Rostisrot » 12 srp 2009, 13:21

Zdravím všechny.Mám Peugeot Vivacity 50 a měnil jsem destičky v přední kotoučovce,ale nastal problem.Při výměně destiček mi vypadl ten valeček a vylila se kapalina...nasadil jsem jej zpět,nasadil nové destičky vše namontoval ale ono mi to nebrzdi.Brzdovou kapalinu jsem dolil, zkoušel jsem i odzdušnit ale pořád nic :( :( prostě vubec nebrzdi,nereaguje na pačku.Prosím poraďte někdo jsem zoufaly
Rostisrot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2009, 20:17
Skútr / moto: Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: žadné

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Polda » 12 srp 2009, 13:45

Tak to se ti povedlo. :) Musíš to odzdušnit pořádně. Tak pokud to děláš sám, tak si sežeň průhlednou hadičku na odzdušňovák a plechovku na brzdovku. Otevři si víčko na dolévání, ozdušňovák povol a mačkej páčku dokud ti nepůjde brzdovka do hadičky a nebude tam vzduch. Půjde to pomalu, protože ta pumpička je malá. Jak se ti ukáže už brzdovka v hadičce a bude to čisté, tak zavři odzdušňovák, sežeň někoho kdo ti napačká páčku a podrží a ty to ještě aspoň dvakrát odzdušni, aby si měl jistotu. Pak to pořádně utáhni, dolej a musí to brzdit. :lol:
Honda GoldWing 1500 SE "neznám nejde, zázraky do tří dnů, nemožné ihned" http://honda-goldwing.com/index.php http://sb650.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Polda

750+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 890
Registrován: 19 bře 2008, 17:07
Bydliště: Děčín
Skútr / moto: Honda GoldWing 1500 SE tel: 724443356

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Rostisrot » 12 srp 2009, 19:05

Díky moc ale marně,s touhle radou za mnou dneska přišel kamarád a zkoušely jsme.Přesně jak si popisoval...prostě nic.Valečky a destičky se prostě nepohnout,nebrzdi to.Asi tam chybí tlak nebo ja nevim.Trapil jsem se stím od rána a nic.Hodím to do peugeotu do Haviřova až to seřídi už na to nemám nervy :D i tak díky za snahu
Rostisrot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2009, 20:17
Skútr / moto: Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: žadné

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Polda » 12 srp 2009, 19:22

Válečky se nepohnou, protože tam není brzdoka. Tak je ještě jedna možnost, protože se to špatně odzdušňuje, tak by si potřeboval něco jako velkou injekci(šprycku) a tu brzdovku protlačit ze spoda nahoru.
Honda GoldWing 1500 SE "neznám nejde, zázraky do tří dnů, nemožné ihned" http://honda-goldwing.com/index.php http://sb650.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Polda

750+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 890
Registrován: 19 bře 2008, 17:07
Bydliště: Děčín
Skútr / moto: Honda GoldWing 1500 SE tel: 724443356

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Neos50 » 12 srp 2009, 20:16

když už se ti tohle povedlo..teda nechápu jak,ale budiž..tak to ještě jednou rozeber jestli se ti tam nějak nesekla ta těsnící gumička..jinak viz.co psal Polda :-D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Rostisrot » 12 srp 2009, 20:29

jojo na těsnici gumičku pod valečkem jsem se taky dival...jak řikam vyzkoušel jsem asi všecko možne,třeba dělám někde chybu ale už nevim co jineho zkusit.
Rostisrot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2009, 20:17
Skútr / moto: Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: žadné

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Horvy » 12 srp 2009, 20:47

tak nebrzdi to je nejlepší :D sry za blbé ot :-( :D
Uživatelský avatar
Horvy

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 140
Registrován: 05 čer 2009, 18:13
Bydliště: Jirkov
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125 r.v. 2004
Tuning / úpravy: žádné

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Curtiss » 12 srp 2009, 21:01

Rostisrot píše:.....třeba dělám někde chybu......
Asi jo, pokud se pokoušíš odvzdušnit brzdu s povoleným odvzdušňovákem, tak se Ti to nikdy nepovede. Odvzdušňovák MUSÍ BÝT UTAŽENÝ! Musíš postupným mačkáním páčky napumpovat z nádržky kapalinu do okruhu a okruh natlakovat a teprve potom povolit odvzdušňovák, odpustit vytvořený přetlak, odvzdušňovák utáhnout a opakovat až do úplného naplnění okruhu kapalinou. Vždy provést 5 -10 rychlých stisků páčky s pomalejším puštěním a s 2s prodlevou mezi dalším stiskem. Počítej s tím, že z počátku to půjde pomalu a zdánlivě se nic nebude dít, ale chce to vytrvat. A hlídat si hladinu v nádžce, abys v zápalu boje opět nezavzdušnil okruh, tentokrát vrchem.
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Rostisrot » 12 srp 2009, 21:27

Chce to vytrvalost?Seděl jsem v garaži od rána do 16hod odpoledne a nic...vím že mi chcete poradít a oceňuju to, ale já jsem všecky metody odzkoušel.Vím že se ma odzdušňovak utahnout,potom pumpovat a potom uvolnit a znova a znova.Jenže u mě bez výsledku.No ale ještě to zítra zkusim,neda mi to a když nic tak to v ponděli hodim do servisu v peugeotu to bude sice za balík ale bude od toho nějaky ten pátek zase pokoj když jsou destičky nové.Dikes
Rostisrot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2009, 20:17
Skútr / moto: Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: žadné

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Curtiss » 12 srp 2009, 22:04

Hmm, tak bude někde zrada, Já jsem tímhle způsobem propumpoval 3 nádržky brzdovky skrz okruh, než jsem vykouřil cigáro. Pravda, kouřím 100' :D
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod luky-luke » 12 srp 2009, 22:26

HLAVNĚ MUSÍŠ BÝT TRPLIVEJ .Že ti vypad váleček neřeš jestli jsi ho zatlačil je to OK max by si střihnul gumičku ,ale to by ti spíš tekla ven kapalina.někde jsem tu četl když to nejde horem půjde to 100 % spodem přes odvzdušňovák souhlas. mě třeba pomohlo i naklonit skůtr aby šel vzduch k odvzdušňováku.já při výměně destiček se nervoval s páčkou asi hodinu mačkání :oops:
luky-luke

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 15 črc 2008, 22:42
Bydliště: žatec
Skútr / moto: PEUGEOT ELYSEO 150

Re: Peugeot Vivacity 50 - kotoučová brzda

Příspěvekod Vlady » 12 srp 2009, 23:13

Vymontuj samotný brzdič a daj ho hore pokial dočiahne hadica odvzdušnovacím šroubom smerom hore a odvzdušnuj tak .... má na to odvzdušňovanie vplyv aj to ako je otočená nádržka a hlavne výstupná časť hadice smerom k brzde...či je to hore alebo dole ....
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron