Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod Sobik1996 » 11 čer 2022, 12:57

Zdravím. Momentálně řeším problém se startem skútru po 2 letech. Bral jsem si jej od rodinného známého. Nalil do starého benzínu nový a nakopl to bez problémů na druhý pokus. Chvíli jsme to nechali nastartované a poté ujel cca 50 metrů a skútr umřel a už nešel znova nastartovat. Vypustil jsem nádrž a dal nový benzín. Opět nic. Zjistil jsem, že si netahá benzín do karburátoru. Takže výměna podtlakového ventilu a nepomohlo to. Tak jsem tedy benzín do karbecu nacucnul sám. Problém ovšem je, že benzín nejde vůbec do motoru. Svíčka vyměněna za novou, ale je prostě suchá. Karburátor jsem nechal vyčistit a pokračoval ke klapkám v sání. Byly přilepené, hurá konečně vím kde je problém. Klapky se profoukly, karbec, jak nový a opět nic. Motor prostě nesaje ani z nádrže ani do válce. Dnes měřena komprese a je tam 8 atm, což by mělo být v pohodě. Už si s tím nevím rady. Má někdo nějaký tip, čím dalším by to mohlo být? Ještě mě napadl automatický sytič. Proud do něj jde, ale zdá se mi, že prostě nedělá nic. Díky za nápady.
Sobik1996

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 čer 2022, 12:43
Skútr / moto: Peugeot speedfight 2 206 wrc 50 CCM

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod LubošV » 12 čer 2022, 11:46

A máš správně připojené hadičky karbec- nádrž-podtlak? Jestli jsi je omykem neprohodil?
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod Sobik1996 » 12 čer 2022, 13:44

100% jsou správně. Motor rozebírat nebudu, netroufnu si. Tak zjišťuji, jestli to nemůže být nějaká další prkotina, kterou bych zvládl vyřešit sám.
Sobik1996

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 čer 2022, 12:43
Skútr / moto: Peugeot speedfight 2 206 wrc 50 CCM

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod LubošV » 12 čer 2022, 14:14

Pokud ti nejde benzin do válce a svíčka je suchá, tak problém je mezi nádrží a klapkami.

0. Vyzkoušej jestli motor běží při naliti benzínu pod svíčku nebo fouknutim startovaciho spreje do sání ?
1.to že máš nový podtlakový ventil, ještě neznamená že je funkční...
2.vyzkoušej jeho funkčnost sáním (ne foukáním) hubou v potlakové hadičce a pokud je OK, měl by vytékat druhou hadičkou benzín(tedy za předpokladu 100% správnosti osazení hadicek) Pokud neteče, koupit nový...
3. vyměň podtlakovou hadicku, pokud zpuchřelá nebo je v ní díra, kýžený podtlak neudělá
4.pokud tě tam benzínový filtr mezi nádrží a karburátorem, vyzkoušej jeho průchodnost a správnost nasazení, případně vyměň nebo odstraň, stejně je filtr na podtlakovym ventilu
5. Zkontroluj jestli není ucpaný podtlakovy otvor na přírubě
6.znovu KOMPLETNĚ rozeber karburátor a vyper v ultrazvuku.
7. Znovu kontrola případně výměna klapek.

Pokud všechno tohle uděláš SPRÁVNĚ, musí běžet.....pokud nepobezi, tak jsi buď udělal někde chybu, nebo to je prevlečenej číňan, kterej si dělá co chce a budeš to muset dát do servisu.....

Zkus napsat ke každému bodů 0-7 PŘESNÝ POSTUP TVÉ PRÁCE A VÝSLEDEK KONTROLY....?!
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod Sobik1996 » 12 čer 2022, 17:15

0- po nalití benzínu pod svíčku má snahu chytit ale nechytne. Při stříknutí spreje do sání někdy na chvíli bublá na cca 5 vteřin.
1- Ventil je funkční
2- jak jsem psal když vyvinu podtlak přes potlakovou hadičku, benzín normálně teče.
3- hadička by měla být v pořádku, zpuchřelá není, dirku jsem nikde nenašel. Můžu zkusit koupit novou.
4- Benzínový filtr tam není. Filtr na podtlakovém ventilu je v pořádku.
5- podtlakový otvor na přírubě je normálně průchozí.
6- karbec byl na čištění a kontrolu v servisu (nevím jestli ultrazvukově čištěný)
7- klapky nepatrně odstávají (nevím jestli to je v pořádku)
Sobik1996

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 čer 2022, 12:43
Skútr / moto: Peugeot speedfight 2 206 wrc 50 CCM

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod HANZTD » 12 čer 2022, 17:50

nemáš tam ten podtlakovej , nebo nakej zpětnej ventil OPAČNĚ do protisměru ......

PAK JE TO ZÁHADA a servise tady máš ..... ČARUJ
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod JardaB » 12 čer 2022, 18:02

Musí se chlapec zamyslit a zapnout svoji hlavu - to že "neteče" benzín má zcela určitě jednoduchou příčinu. Ono těch možností moc není

Pokud je pravda co říká - tak je chyba na konci cesty v karburátoru. Kouk bych:

- se sundaným víčkem karburátoru zda teče
- zcela zmateně sestavená (seřízená) plováková komora - plovák nic nepustí - seřídit
- vyčištěný karburátor vyčištěný není (trysky - kanálky)
- pořád něco "nevidí" nebo nám kecá :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod Sobik1996 » 12 čer 2022, 18:40

Při startování vůbec neteče benzín do karburátoru. Zkoušel jsem i bez klíčku 20-30x našlápnout a nejde tam ani kapka benzínu. Když pak "nasaji" benzín do karburátoru hubou, benzín stejně nejde do válce. Trysky jsem teď znova profoukl a protáhl vláknem z drátěného kartáče. Do plováku jsem vůbec nerýpal, takže předpokládám, že to v servisu složili správně. Stejný výsledek.
Sobik1996

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 čer 2022, 12:43
Skútr / moto: Peugeot speedfight 2 206 wrc 50 CCM

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod HANZTD » 12 čer 2022, 18:44

UCPANEJ VÝSTUP Z NÁDRŽE ..... vevnitř v nádrži .... nebo - a pak zase jen KOUZLA ....
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod LubošV » 12 čer 2022, 21:58

Sobik1996 píše:Při startování vůbec neteče benzín do karburátoru. Zkoušel jsem i bez klíčku 20-30x našlápnout a nejde tam ani kapka benzínu. Když pak "nasaji" benzín do karburátoru hubou, benzín stejně nejde do válce. Trysky jsem teď znova profoukl a protáhl vláknem z drátěného kartáče. Do plováku jsem vůbec nerýpal, takže předpokládám, že to v servisu složili správně. Stejný výsledek.


Muj poslední příspěvek v tomto vlakně, protože jinak je to házení hrachu wo zeď.....a to nemluvím o tom, že sotva někdo něco napíše tak je během pár minut hotová oprava, resp.vyloucena závada.....

TAKŽE, POKUD SI TADY Z NÁS NEDĚLÁŠ PR*EL, TAK MÁŠ ZA*RANÝ KARBURÁTOR, třeba jen smitko který ucpalo jehlu v plovákové komoře (ale to jistě na 100% vyloučíš). Ty si všechno demontujes během chvilky zase složíš, ale karburátor odneses do pochybnýho servisu kde ani nevíš co tam na něm dělají a zda ho vyčistí ultrazvukem......

Z TOHOHLE VLÁKNA ZAČÍNÁ PÁCHNOUT KOČIČINA
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod Sobik1996 » 13 čer 2022, 07:53

Můžeš mi říct jeden jediný důvod proč bych si měl dělat prdel? Karburátor může za to, že při startování neteče z nádrže ani kapka benzínu? Podtlaková hadička vede z příruby od klapek do potlakového ventilu. Když tu hadičku z příruby odpojim a vytvořím podtlak sám, tak ten benzín normálně teče. To znamená, že při startování se to chová, jako by tam žádný podtlak nebyl. To tady celou dobu řeším a zatím si tady čtu jen nějaké arogantní komentáře. Věř, že bych tohle radši neřešil a jezdil....
Sobik1996

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 čer 2022, 12:43
Skútr / moto: Peugeot speedfight 2 206 wrc 50 CCM

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod keto » 13 čer 2022, 11:49

Podtlak vytváří píst, tlaky říkáš, že máš OK, takže berme, že vytváří, když vytvoříš podtlak sám, tak benzín teče, z toho mi vyplývá, že se ten podtlak mezi pístem a ventilem někde ztrácí, takže někde netěsnost nebo prasklina, kudy si píst přisává vzduch bokem, nic jiného mne nenapadá pokud je vše složené jak má.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod kerim7 » 13 čer 2022, 12:34

Logiku to má, ale prasklinkou se za ten zlomek vteřiny nasaje vzduchu nula nula nic. To by musela být díra jako... No prostě veliká.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod LubošV » 13 čer 2022, 13:22

keto píše:Podtlak vytváří píst, tlaky říkáš, že máš OK, takže berme, že vytváří, když vytvoříš podtlak sám, tak benzín teče, z toho mi vyplývá, že se ten podtlak mezi pístem a ventilem někde ztrácí, takže někde netěsnost nebo prasklina, kudy si píst přisává vzduch bokem, nic jiného mne nenapadá pokud je vše složené jak má.


Není nic jednoduššího, než odpojit přívodní hadičku od karburátoru a prošlapávat nebo točit starterem a pokud benál vytéká, tak je problém zřejmě v zaneseném karburátoru.

Pokud neteče tak:
1.prohozené hadičky (to na 100% vylučuje)
2.vadné hadičky (ty na 100% kontroloval)
3.vadný podtlakový ventil ( ten na 100% funguje-zkousel ho)
4.ucpaný podtlakový otvor na přírubě(ten na 100% ucpaný neni- kontroloval ho)
5. pak jedině podfouknutý gufera na klice, ale to by zase neměl tu jim uvedenou kompresi 8 Bar.

....ono se tady nedá moc nového vymyslet, proto se mi to celé nezdá.....

@ Sobik 1996 kdybys ten skútr nechtěl, koupím ho od tebe
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Peugeot speedfight 2 206 wrc nestartuje

Příspěvekod keto » 13 čer 2022, 13:58

Nejhůř se hledají ty neběžné kuriózní závady, někdy takovou hledáme i několik dní a až ji najdeme, tak to teprve začne dávat smysl a logiku a nepomůže ani 40 letá praxe :wink: pravda je to na něco složitějším přibližovadle, než je skútr, ale v principu se to může stát na jakémkoli zařízení.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků