Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 20 zář 2015, 10:02

Zdravim.vlastnim peugeot satelis 125 RS.je to modelova rada 2009 pred kupou mal najazdenych 17 000 .ja som na nom spravil zhruba 4500 tisic km bez akych kolvek problemov .pred nedavnom som zacal stracat vykon na kopci a potom uz aj na rovine.motor drzi pri zatazi 8000 ot a viac ma nepusti ale ked dam skuter na centralny stojan motor roztoci max ot .skuter je po vymene oleja repsol plna syn ,nova pruzina malosi, novy remen,nove valceky mallosi,a spojkove pruzinky taktiez malosi.po vymene vsetkych dielcv na variriat sa problem nezmenil.motor toci 8 tis pri zatazi.Pri rychlom zopnuti plynu sa motor nechce roztocit a striela z vyfuku .niekedy sa stalo ze pri jazde a rychlom zastaveni sa motor vobec nechcel roztocit a len striela z vyfuku .volnobeh otacok je normalny zhruba 2 tis ot takze tok je ok..som v koncoch keby ste vedeli nejaku radu ozvite sa .Ak ne tak servivis v Brne ale tomu sa chcem vyhnut.dakujem vopred tom.
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod BacaNR » 20 zář 2015, 12:05

to je uz verzia so vstrekovanim?
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 20 zář 2015, 15:43

teraz neviem ale ano karburator tam nie je takze je to vstrek.vela ludi na slovensku aj v servisoch original na skutre mi to nechceli zobrat pretoze je to vstrek.moze byt moznost ze motor ide len 8tis pri zatazi kvoly dodavke paliva alebo nieco zo vstrekom?lebo akceleracia je super motorka dokoncca hrabe ale ked sa rozbehnem okamzite ma zacne nieco brzdit a motor nema taku silu.Ten skuter chodil 130 a to bol bez uprav...a zrazu z nicoho nic nema silu...nedrzi rovnomerne otacky striela z vyfuku a nechce zabrat.este som chcel pozriet sviecku ale spiny francuzke tam spravili vec na ktoru potrebujem original svieckovy kluc.olej nemizne pred vymenou nalievane 1,2 najazdenych 2500 a chyba cca 1dcl,.jednoducho motor ma silu ale straca ju.poradte lebo to rozzbijem kladivom:D
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod BacaNR » 21 zář 2015, 22:30

hm tazko povedat, ak je to vstrek tak idealne zmerat tlak paliva na rampe, rozobrat vycistit klapku , omerat senzor natocenia , pozret vsetky konektory , vycistit vstrekovac v ultrazvuku. Pretoze podla toho co pises to ma malo paliva :| a este by bolo dobre ako uplne prvy ukon zmerat kompresiu ci je motor mechanicky OK :wink:
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 22 zář 2015, 15:31

diky ale toto uz su veci s ktorymi si doma ozaj neporadim.takze posledna moznost zaviest to do brna na pc a tam nech sa hraju a ja nech platim.necakl som z to ten satelis spravi motor aj vsetko bolo uplne ok ziadny problem.a zrazu toto .asi pojde prec odo mna jak to spravim a kupim si skuter a ne franzucku bagetu zo slimakmi.
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod BacaNR » 23 zář 2015, 00:02

len pre zaujimavost to aka sviecka tam je ? na 14ku kluc? Neber to tak tragicky je to len stroj , a kazdy sa raz pokazi aj hociaky znackovy . Aku to ma diagnosticku zasuvku - skus ju odfoti a poslat sem ? Skus este odpojit lambda sondu a ist sa tak previest co to bude robit. Ved je to jednoduchy motor ako v hociktorom inom benzinovom aute to by nemal byt taky problem najst chybu :wink:
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 23 zář 2015, 16:01

no sviecka je tam normalna pre skutre zo vstekovanim NGKcko a nejaky oznacenim neviem .akurat sa k nej nemozem dostat mam asi 4 svieckove kluce a s ani jednym sa k nej nedostanem.ta lambda ma napadla taktiez ze moze robit nieco s vykonom akurat som do nej nechcel rypat..chcel som ju vytiahnut a trocha ocistit v technickom benzine .lenze to co sa deje s tym skutrom mi nepride ako ze by to b rzdila sonda .skor to bude nieco jak ssi napisal prvy krat s tym vstrekovanim.lebo asi tyzden pred poruchou som siel zo skutrom v dazdi v dost velkom.odstavil som skuter a po par hodinach mi zacalo po zopnuti klucika vsetko preblikovat a nechcelo mi to ani zopnut prvu polohu..nehal som to vysusit v teple na druhy den motorka isla super ziadny problem a potom o tyzden toto..moze byt aj to ze je RJ v nejakom rezime neviem.s tou pripojkou je to o nicom volal som asi do vsetkych servisov na slovnesk co robia skutre,volal som vacsinu servisov peugeot na slovensku a nikto mi s tym nevedel pomoct a napojit to na PC a diagnostikovat chybu.v trnave ma odporucil chlapik do scooters peugeot cz a tam ma prijali a povedali ze im to mozem doniest.vravim ak to bude nieco zo vstrekovanim tak doma s kladivom a srobovakom si kmoc neporadim..a ty robis skutre alebo vidis do toho lepsie ,?
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod BacaNR » 23 zář 2015, 20:58

lambdu urcite nevytahuj von , max tak skusit ju odpojit konektor a ist vyskusat ale pri plnej akceleracii aj tak je otvorena slucna a lambda vtedy nezasahuje do motora ale za pokus by to stalo. A tu diag. zasuvku vies odfotit? je to OBD2 koncovka ? odkial vlastne si?
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 24 zář 2015, 14:55

ved prave to ze lambda s tym asi moc mat nebude lebo skuter nedymi ani nic ale odpojit ju odpojim,co sa tyka tej zasuvky tak to odfotim ak sa mi ju podari najst pozriem manual .a som z banoviec nad bebravou .vedel by si s tym pohnut keby to vidis alebo mi blizsie diagnostikovat chybu pred tym nez by som to ozaj zaniesol do toho brna .najhorsie na tom je to ze toto je moj prvy maxi skuter a s niecim takymto som sa nestretol..motor je jednoduchy o to pokoj ale je ine ked clovek vie co a ako ide a ine ked nema ani sajn co to vlastne je a co som kupil.to co si mi poradil tak to vsetko napadlo aj mna ale s vacsinou si aj tak doma neporadim.ale stve ma to chcem sa vozit este kym sa da:)
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod Dědek64 » 26 zář 2015, 22:01

Začal bych základem, vyměnit svíčku.Když to bude OK tak vypujčit od kámoše CDI stejný typ a znovu zkusit.Dle toho co jsi psal tak to vypydá na CDI a nebo ještě snímač otáček.CHce to vše dobře odzkoušet a hodnoty pozapisovat i se zkouškou komprese.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod BacaNR » 27 zář 2015, 18:03

no len aby to nemalo imobilizer spolocny s CDi, ako na malych speedfightoch , potom to nebude len tak prehodit. Ale osobne si nemyslim ze to bude elektrikou - piše ze na stojane mu to ide do otackok v pohode , keby je problem snimac alebo cdi to by neslo do otacok ani na stojane. Idealne je to vidiet takto cez forum este nikto nikdy nic neopravil :)
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod Dědek64 » 27 zář 2015, 22:07

Reakce byla ,že mu to střílí do výfuku při zatížení skutru.Na stojanu se to lépe chová protože motor není zatížen a jde lehce točit,ale jiné to je se zatížením.Opravit může i přes forum,ale musí to alespoň trochu znát jinak nemá šanci.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod lakyno » 08 říj 2015, 15:10

chalani takto.dedek aj ty baca mate pravdu..aspon v tom ze ten skuter vobec nepoznam a nikdy som sa v niecom taktomto nerypal.cely zivot mam dieslove auta benzin mi je totalne cudzi:D.ale.hladal som pripojku na pc a cdi a nemozem to najst.este to skusim v riaditkach posledna moznost.
dalsia vec zistil som ze ked je ten skuter na stojane a mam urcity pocet otacok ja neviem napr 3 tis tak bez toho aby som hybal plynom zacnu otacky preskakovat a nedrzi ich v rovnakej polohe.moze to byt nieco s klapkou alebo s tou elektrikou ked to zmoklo neviem.kompresiiiu motor urcite ma pretoze okamzite reaguje dokonca to hrabe po vymene pruziny a noveho remena.lenze jak mile sa rozbehnem tak zhruba pri 40 km rychlosti citim jak motor nieco dusi a leniv sa rozbieha dok 8 tisic a to je vsetko dalejma nepusti.najlepsie by bolo keby to ozaj niekto vidi a prevezie sa na tom som ochotny normalne fellacky zaplatit za to lebo ma to serie je to fajn skuter .teda bol:D
lakyno

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2015, 09:46
Skútr / moto: Peugeot satelis 125 RS black.
Tuning / úpravy: MALOSsI valceky,pruzina,pruzinky-multivar .

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod saslin » 28 pro 2022, 12:31

Zdravím,tak jak to nakonec dopadlo?-Mám podobný problém.

-- 28. 12. 2022 15:30 --

Zdravím,,chci se zeptat,jestli někdo nemá návod -nebo video,jak seřídit vůli ventilů u Peugeot Satelis 125 rs 2009?Pokud to není k tématu,kde je místo na podobné otázky? Nikde ho tu nevidím.Dík.
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

Re: Peugeot Satelis 125 RS - ztrata vykonu

Příspěvekod saslin » 26 bře 2023, 14:33

Zdravím,chci se tady na foru zeptat,jestli někdo neví,jak zkontrolovat hladinu chladící kapaliny-Jedná se o Peugot Satelis 125 RS r.v. 2009?A pokud možno,jaké válečky se do něj dávají.
Dík za odpověd.
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 8 návštevníků