Peugeot Citystar Kontrolka motora

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod TomášP » 05 kvě 2022, 21:07

Dobrý deň
Tento týždeň som kúpil skútrik peugeot citystar 125. Skúter ide parádne a nevynecháva. Problémom je kontrolka motora ktorá raz svieti a inokedy nie. Napríklad včera som sa bol previezť zhruba 40 kilometrov bez toho aby kontrolka vôbec zablikla. Dnes naopak som ho naštartoval, jemne pridal plyn a kontrolka sa rozsvietila a svietila kým som nedošiel domov cca 25 km. Skúter nejde v núdzovom režime, beží bez problémov rovnako ako deň predtým. Zatiaľ som nebol na diagnostike a ani neviem čo od nej čakať.

Mal niekto podobný problém ?
TomášP

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 05 kvě 2022, 20:58
Skútr / moto: Peugeot Citystar 125i

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod kerim7 » 06 kvě 2022, 10:27

Tak když je to týden po pořízení, rozhodně bych nejdřív zavolal a vyzpovídal prodávajícího. Nevím, jestli je to nové, pak dealera, nebo z druhé ruky, čili předchozího majitele. Tady ti tak akorát můžeme potvrdit, že to dobře není a to u jakéhokoliv stroje.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod TomášP » 06 kvě 2022, 15:33

No kupoval som skúter od jedného týpka z Rimavskej Soboty ktorý skútre dováža. Dealeri Peugeot v okolitých mestách vraj diagnostiky skútrov nerobia. V okolí je iba jedna diagnostika čo má prepojku čiže budúci týždeň budem volať a budem musieť zohnať termín.

Dnes sme skúter rozobrali, opravili plavák v nádrži lebo mal ohnutú tyčku, okrem toho sme pozreli vzduchový filter a bol plný oleja. Neviem prečo sme si to nevšimli pri prehliadke a následnej kontrole oleja ale aj oleja bolo asi o pol litra viac ako malo byť tak sme ho vytiahli (už máme kúpeny olej aj filter ale nemali sme ho pri sebe dnes). Skúter sme potom naštartovali a kontrolka motora nesvietila, tak sme sa boli previezť. Po zhruba hodine som šiel opäť na skútri do susednej dediny a vtedy kontrolka opäť svietila. Vyzerá to ako by bol niekde zlý kontakt ale istý si niesme.
TomášP

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 05 kvě 2022, 20:58
Skútr / moto: Peugeot Citystar 125i

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod kerim7 » 06 kvě 2022, 16:21

Proč tam bylo oleje víc? Nelil to tam někdo konví, protože skútr olej žere? Teď tam olej je, je ho pořád dost? To jen takový nápad. Jinak doufám, že jsi to koupil tak levně, aby to stálo za ty komplikace. Nic ve zlém, ale já bych do toho nešel. Držím palce...
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod TomášP » 09 kvě 2022, 09:52

Vďaka... No neviem či to bolo lacno. Je lacnejší ako skútre v tej kubatúre a s tým ročníkom. Čo sa týka oleja mám pocit že nežere. Skôr by som to tipol na to, že týpek to prelial a nechcelo sa mu olej vylievať. Reálne ho tam bolo toľko, že to skúter spomaľovalo a zaťažovalo. Vo štvrtok idem na diagnostiku a mal by som sa dozvedieť viac...
TomášP

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 05 kvě 2022, 20:58
Skútr / moto: Peugeot Citystar 125i

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod kerim7 » 09 kvě 2022, 10:25

Snad tě to posune správným směrem. Držím palce, pak napiš :-)
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Peugeot Citystar Kontrolka motora

Příspěvekod TomášP » 12 kvě 2022, 11:37

Tak dnes na diagnostike zistili že to je stará zapísaná chyba P000F. To by znamenalo že má vyšši tlak čerpadlo ako riadiaca jednotka očakáva. Neviem čo si o tom mám myslieť ale tvárim sa že to je v pohode pretože po vymazaní chyby kontrolka už nezasvietila. :)
TomášP

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 05 kvě 2022, 20:58
Skútr / moto: Peugeot Citystar 125i


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron