Malaguti F10 - přestal jet

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Malaguti F10 - přestal jet

Příspěvekod Rejdik1 » 29 črc 2013, 11:59

Ahoj, Prosím o nějakou radu. Známý má Malaguti F10 50ccm dvoutakt. Jezdí s ním v létě v zimě do práce. Před týdnem najednou přestal jet. Po zastavení ještě nastartoval asi 5s motor jel a chcípnul a už nejede. Myslel jsem jen, že bude třeba pecka na svíčce, ale svíčka sice silně zakarbonovaná ale hází. pro jistotu jsem ji vyměnil a hází bez problému, Karburátor jsem vyčistil a pořád nic. co je divný že jsem zkoušel třeba pod svíčku stříknout benzín a ono to ani neštěkne neblafne nestřelé prostě úplně nic. Má někdo nějakou radu? myslel jsem si, že u dvoutaktu když hází jiskru a jde benzín musí jet třeba blbě ale tady mlčí....

Dík
Rejdik1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 05 pro 2010, 10:22
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: X9 500 SL, Evo, B650, BMW C 650 GT, ADV 350

Re: Malaguti F10 - přestal jet

Příspěvekod Mr.Voza » 29 črc 2013, 13:52

Napadaj me gufera na klice, jestli to tam tudy neprisava, ale to by asi aspon skytlo, kdyz striknes pod svicku. Pak me napada, jestli se to nepridrelo. Olej tam sel? Je to chlazeny vzduchem nebo vodou? Kdyztak sundat hlavu a mrknout jak to vypada uvnitr valce. Pak me jako min pravdepodoby, ale ne nemozny napada CDI, civka, zapalko. Ono to jiskru hazet muze, ale v nespravnej cas - i s tim jsem se setkal.

edit: kontroloval jsi, jestli tam jde benzin? Podtlakovej ventil nadrze a podtlak k nemu, plovakovej ventil v karbecu?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Malaguti F10 - přestal jet

Příspěvekod Rejdik1 » 29 črc 2013, 16:06

je to vzduch, karburator jsem vycistil cely, podtlak ventil prekontroloval vse funkcni. kdyby byla zavada jen na karburaci skytlo by to s benzinem pod svickou. tipuju to na to mozne pridreni ono to oddelene mazani... jak je tady resený bod zážehu? je tam nějaký čidlo na polohu kliky nebo nějaký kroužek na klikovce nebo?
Rejdik1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 05 pro 2010, 10:22
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: X9 500 SL, Evo, B650, BMW C 650 GT, ADV 350

Re: Malaguti F10 - přestal jet

Příspěvekod Mr.Voza » 29 črc 2013, 16:46

Je tam snimac otacek - snimac polohy kliky. Minarellky meli dve ruzny zapalka - s vnejsim a s vnitrnim snimacem. Poznas to na prvni pohled po sundani krytu zapalka. Vnitrni snimac je az pod rotorem zapalovani spolecne s ostatnima civkama a vnejsi snimac je na vnejsku zapalka a na vnejsim obvodu rotoru je prouzek, kterej to snima. Jinak poloha rotoru na klice je zajistena klinkem a stator je uchycenej na karteru v pevny poloze - predstih nelze stelovat - nebo lze ale po uprave statoru :wink:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků