Kymco Yager 200i - svištění, chrčení z prostoru variátoru

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Kymco Yager 200i - svištění, chrčení z prostoru variátoru

Příspěvekod Tom80 » 24 kvě 2021, 19:13

Ahoj,
při jízdě jde slyšet z prostoru variátoru takový svištění, částečně zachrčení, zachrčení spíš když pustím plyn (viz. videa). Měl jsem za to, že to jde z prostoru variátoru někde od spojky, ostředivou spojku sem vyměnil, nepomohlo. Ze začátku to bylo spíš to chrčení, dal jsem ho do servisu, tam měli taky, že to jde z prostoru někde od spojky, zřejmě prej nějaký ložisko. Rozebrali zadek i převodovku, ale tam nic špatnýho nenašlo, vyměněny pro jistotu ložiska, vše co šlo. Říkali, že už neví, čím by to mohlo být, že to může být i něco v motoru, ikdyž sme se shodli, že zvuk jde spíš ze zadního prostoru variátoru, ale může se to přenášet a kdo ví. Zvuk nepřestal. Ujel jsem cca 150km, navíc přidalo se takový svištění, možná bylo už předtím, ale ne tak hlasitý. Vyměnil jsem čep variátoru, nepomohlo. Už mě nic nenapadá, co by to mohlo být. Leda zkusit vyměnit variátor a řemenici variátoru, už jsou částečně ojetý a je na nich v horním místě, kam dosáhne max. řemen, po přejetí prstem znalený hrbolek. Skutr jinak jede dobře, nájezd 27.000km. Díky za pomoc.


Tom80

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2020, 10:40
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: Kymco Yager 200i

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků