honda ps 125i start (horký start / teplý start)

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

honda ps 125i start (horký start / teplý start)

Příspěvekod ..._... » 19 črc 2022, 16:31

čau, mám takovej “zajímavej" problém

Honda pes 125, vstřikování
standardní stav:
studenej skútr naprosto perfektní starty za jekéhokoliv počasí, jakékoliv teploty.
volnoběh a výkon v pořádku.
pokud popojíždím po městě, všechno bezva.

ale

při teplotě vzduchu řekněme cca 28+ se starty postupně horší až nakonec nenastartuju. řekněme tak 4-5 start začne bejt slabší a pak se to horší dál až je to vyloženě problematický.

jak se to chová:
startér funguje bezvadně, okamžitě to chytne, ale spadnou otáčky a jen tak tak se to drží při životě. to trva 3-5 vteřin, načež se okamžitě během zlomku vteřiny všechno vrátí do normálu, volnoběh následně perfektní a nikdy nechcípne za jízdy ani při zastavení, nevynechává, perfektní chod. nepřehřívá se.
žádná varovná signalizace.

problémem je okamžik 3-5s po startu a to pouze při vyšších teplotách vzduchu.
cca 3-4 starty po první manifestaci je cca 90% šance že už nenastartuju.
pokud po startu přidám plyn, zhorším to.

když ho nechám chvilku bejt tak po 10 minutách nastartuje špatně, po 20 minutách nastartuje perfektně.

co sem zatím udělal:
byl na čase základní servis, tak sem udělal vizuální kontrolu, zkontroloval a změřil baterku, vyměnil svíčku (stara cca ok), vyměnil vzduchovej filtr, změřil ventily. všechno se zdá bejt ok.
dneska mi přišla zapalovací cívka i s fajfkou, tak jí vyměním, původní už něco pamatuje.
tady na foru sem našel jeden příspevek o vodě a korozi u startovacího relé, tam skutečně dost teče, zkontroluju.
zkusil sem jestli na to bude mít vliv lambda. nemá.
v týdnu zkusím vyměnit baterii a proměřím úplně všechno.

vzhledem k tomu jak se to chová půjdu po elektrice.

mezitím
máte někdo s něčím podobným zkušenost?

blbě se mi to diagnostikuje, protože se to neprojevuje hned/v chladnějším počasí.

dík moc, mějte se
..._...

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2022, 11:43

Re: honda ps 125i start (horký start / teplý start)

Příspěvekod jozefdzavoronok » 12 zář 2022, 16:44

ahoj, mne robi toto iste co tebe. akurat mi vyhodilo tvoj prispevok ked som zalozil podobnu temu. nova sviecka nova baterka stale to iste. v honde mi vymenili uz 2 krat benzinovu pumpu lebo ze to je v tom a stale to iste. keby si sa pohol dalej tak mi napis. ja budem tiez dalej patrat. dik
Uživatelský avatar
jozefdzavoronok

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 zář 2022, 16:28
Skútr / moto: Honda PCX 125


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků