Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod sendador » 26 bře 2010, 20:17

Dneska jsem chtel po zime oprasit skutra a nepodarilo se mi vubec nastartovat.
Baterku jsem zapojil a v te by problem byt nemel, starter normalne tocil. Ale motor vubec nechytal, neslo to ani noznim starterem. Pritom na podzim jsem normalne jezdil a nemel jsem nikdy problem. Jo je to 50ccm 2T Piaggio. Poradite co s tim? Diky
sendador

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 říj 2009, 13:01
Skútr / moto: Gilera Stalker 50

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod past92 » 26 bře 2010, 20:20

Je to 2T co se divíš. Benzín v karburátoru vytěkal, olej zůstal a zalepil co se dalo. Musí se to vypláchnout, buď bez demontáže tvou trpělivostí, nebo to budeš muset rozdělat. Mrknout na svíčku a protočit krátce bez ní by asi neškodilo.
kdyby něco tak kontakt: 602 631 350
Uživatelský avatar
past92

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 523
Registrován: 24 dub 2007, 15:59
Bydliště: Carlsbad
Skútr / moto: Kawasaki ZZR i GTR 1400 Ex: BURGMAN AN650

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod sendador » 26 bře 2010, 20:40

OK, dik za radu. Ted jde jen o to, jestli to zmaknu. Skutra jsem si koupil na podzim a nic o tom nevim :( Zitra na to kouknu, popr. budu muset pozvat kamarada motorkare.
sendador

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 říj 2009, 13:01
Skútr / moto: Gilera Stalker 50

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod sedli » 26 bře 2010, 20:58

Tím že si to sám rozděláš tak tím se nejvíc naučíš...já jsem začínal, ani jsem nevěděl co se jak jmenuje, funguje a postupně jsem se do toho dostal
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod Neos50 » 29 bře 2010, 08:03

past92 píše:Je to 2T co se divíš. Benzín v karburátoru vytěkal, olej zůstal a zalepil co se dalo. Musí se to vypláchnout, buď bez demontáže tvou trpělivostí, nebo to budeš muset rozdělat. Mrknout na svíčku a protočit krátce bez ní by asi neškodilo.

nerad bych psal ,že jsi napsla uplnou blbost,ale tohle neni fichtl ani babeta.Tyhle motory maj přimazávání z vlastní nádrže a olej se přímíchává v difuzoru a do plovákový komory se vůbec nedostane..tak to co jsi napsal zkus ještě přehodnotit.
to proč ti to nechytá tu bylo několiksetrát napsáno,ale já to zopakuji.Benzínový kohout je ovládán podtlakem od motoru tudíž se benzín do motoru dostane až v momentě kdy se motor točí..ať už starterem a nebo nakopávačkou..tak jako tak se připrav na to ,že to chvíli trvá..při nožním startu taky klidně kolem 5 minut.Pokud i po tý době to nechytne je na čase vyndat svíčku a kouknout jestli je mokrá...jestli je mokrá hodně je třeba jí pořádně usušit a startovat dál..další problém by jsi pak mohl mít se sytičem pokud má automatický..a na ten už si tady návod najdi.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod PROOF » 29 bře 2010, 16:48

Letos jsem odzkoušel novou metodu startování po zimě. Povolil jsem vypoušťák u karbecu , odpojil na něm hadičku podtlakového
ventilu a nasátím vytvořil podtlak až začal týct benzin pak jsem vypoušťák zavřel a ještě jednou nasál. Skůtr chytnul na první natočení.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Gilera Stalker 50 - po zimě nechytá

Příspěvekod Hasmann » 01 dub 2010, 10:33

I já jsem startoval po zimě(2T).Jak jsem někde četl tak bez klíčku nakopnout tak 10-20x,pak zapnout klíček,sytič(mám ruční) a dál nakopávat.Lehce jsem to zkusil el.startérem a pak zase nožním a chytila...chvilku dýmila a za chvilku byla tam kde na podzim...Pak pár kiláků lehce ji rozehřát a dofouknout kola po zimě. :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků