Gilera Runner ST200 špatné studené starty

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Gilera Runner ST200 špatné studené starty

Příspěvekod paegas123 » 26 srp 2021, 16:45

Ahoj lidi. Potřeboval bych poradit. Koupil jsem Runnera 200cc rok 2009 najeto cca 15t km původ je ČR takže kilometry sedí. Mám ale trochu problém se studenýma startama. Respektive když jsem ho koupil tak byly špatný starty teplý i studený. To jsem ale řešil a vyřešil. Byl vadný automatický sytič který jsem koupil nový a teď jsou teplý starty v poho , chytne na drc. Studený starty ale furt nic moc. V podstatě když ráno přijdu ke skutru tak musím točit tak 5 -7 vteřin než chytne ,pak chytne a motor jede jak pila. Když se ohřeje tak jak jsem psal chytá na drc. Řešil jsem toto i s fa.Scootland ale ty mi odpověděli že je to normální. To se mi ale nechce líbit že by jeden z nejlepších skutrovejch motorů Piaggio Leader nechtěl za studena startovat na jedno dvě otočení. Je taky zajímavé že když studený motor chytne tak má tak +- stejný otáčky jak když je motor ohřátý. Ještě jsem taky zjistil ,když jsem měnil aut.sytič ,že když jsem tam vůbec sytič neměl a zkusil jsem nastartovat studený motor tak chytl úplně krásně na drc respektive asi tak jak by to mělo být. A ještě jedno zjištění ,když startuju studený motor tak zhruba s 1/5- 1/3 odevřeného plynu tak chytne taky v podstatě na otočení. Ale toto by měl přeci dělat všechno aut.sytič a motor by se měl startovat zmáčknutím tlačítka a chytit hned, nebo je to fakt vlastnost motoru?
Známí má číňana 125cc a ten při studeným startu zavadí o start tlačítko a motor hned naskočí a tak přece musí fungovat i Piaggio?
Nevíte někdo co bych ještě mohl zkusit?
paegas123

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2020, 17:02

Re: Gilera Runner ST200 špatné studené starty

Příspěvekod Jawasystem » 07 zář 2021, 08:38

Ahoj, mám chvilku Runner VXR 200, rv2003 a chová se stejně. V návodu dokonce píšou, že se má startovat s pootevřeným plynem. Bez plynu startuje studený poměrně dlouho. Zahřátý na drc. Zatím jsem nepřišel na to, čím to je.
Jawasystem

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2021, 20:03
Skútr / moto: Gilera Runner 200 VXR

Re: Gilera Runner ST200 špatné studené starty

Příspěvekod keto » 07 zář 2021, 09:31

U karburátoru, pokud ten studený start není dobrý, tak by mohlo pomoci před startem pár krát prudce přidat a ubrat plyn, takzvaně napumpovat a až pak startovat. To že pomůže dát mírně plyn ukazuje, že tam nejde dost benzínu a tím napumpováním tam něco stříkne akcelerační pumpička.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron