Gilera Runner 125 VX - zlobí tachometr

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Gilera Runner 125 VX - zlobí tachometr

Příspěvekod micik » 13 bře 2013, 00:56

Zdravim, mam Gileru Runner 125 VX a este minule leto mi zacal blbnut tachometer, zacalo to tak ze najprv skocila pri jazde nula ale ochvilu zas isiel normalne, potom sa tu uz len zhorsovalo, casto ukazoval cisla ako loteriu z 8 skocil na 75 a podobne, no myslim ze nikdy tie cisla neboli vysie ako priblizna skutocna rychlost, tak ma napadlo ze problem bude vo vedeni kabloch, spoje som prestiekal kontakt sprejom a tachometer vycistil. Chvilu sa zdalo ze to pomohlo, kazdopadne v jeseni som behal uz len podla otacok s 0 na tachometri. Viem ze na jednom fore mal presne tento prooblem jeden chalan na piaggio ngr ale nikto mu neodpisal riesenie, tu sa mozno najde viac skusenych skutristov:) Dakujem za rady.
Uživatelský avatar
micik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 05 bře 2011, 19:19
Skútr / moto: Gilera Runner 125vx, yamaha 50, babeta, pitbike110

Re: Gilera Runner 125 VX - zlobí tachometr

Příspěvekod Luthar » 13 bře 2013, 02:01

To je klasicky problem Runnerov a aj mojho Derbi GP1, ide o to ze ako pruzi vydlica na tych nasich uzasnych cestach, tak dochadza postupom casu k prelamaniu kabla pri senzore ako je snek na oske kolesa, tam hladaj pricinu ako ide ten cierny kabel do sneka, tak tam sa to prelame. idu tam 3 kable.
Najhorsie je na tom to ze sa to prelame tak tesne pri tom ze je to tazke opravit, ale da sa to ze odstranis tu izolaciu, ale treba sa z tym pohrat.
ja som to takto u seba opravil :-)
Uživatelský avatar
Luthar

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 117
Registrován: 07 srp 2012, 23:54
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: DERBI GP1 250i
Tuning / úpravy: Malossi multivar

Re: Gilera Runner 125 VX - zlobí tachometr

Příspěvekod micik » 13 bře 2013, 18:35

No, budem sa s tym musiet asi vyhrat. Najprv odskusam ten kabel pevne pripevnit eskapaskou blizko k tomu cidlu a ak to nezabere, bude to zlozitejsie:)
Uživatelský avatar
micik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 05 bře 2011, 19:19
Skútr / moto: Gilera Runner 125vx, yamaha 50, babeta, pitbike110


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron