Derbi Atlantis - divné chování motoru

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 12 lis 2006, 23:23

Jedu si tak 80 temer na plny kotlik a z niceho nic to prestane jet...zpomalilo to tak na 5-10km/h...Motor bezi,ale nevytoci se aby variator vice zabral.Kdyz to dam na vonobeh,tak to chcipe...musim drzet plyn...necham to 5-10 minut odpocinout a zase to jede jak z praku...po rovine jsem mel 90 na tachacu...ujedu 15 kilaku a zase...fakt divne

Ted nejake shrnuti...benzin,a olej tam je...z vyfuku se kouri (olej je v benzinu-OK),motor toci,ale nechce jit do otacek,po chvili jede motor na 100%,teplota asi 3-5°C a motor je studeny, posledni hodinku jizdy poprchavalo...

jo abych nezapomel...asi tak 20 kilaku predem to nechtelo moc zrychlovat do kopce (jakoby male skubani)ale pak se to uklidnilo...

Nenapada vas v cem muze byt problem?...Pucmeloun me strasil,ze to muze byt pridreny motor :(
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Marios » 12 lis 2006, 23:39

Přidřený motor to určitě není neboj B)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod WeCo » 13 lis 2006, 00:11

Nezajizdis nahodou novy valec 2T? me to delal novy nicasil 70. Roztahne se valec, pistni krouzek netesni, dochazi ke ztrate komprese. Aspon tak jsem to pochopil jako laik. Po schladnuti to zase jelo. No bylo mi receno, ze jsem to taky pridrel - v zabehu (najeto 50km). Ale pak jsem byl hodny a srovnalo se to(asi po 500km) . Ted uz se to nestava i kdyz tocim furt plny. Stavalo se to tenkrat po delsi ceste do kopce. Jak Tobe?
Derbi Atlantis 50 2T AC + black devil Gilera Runner 180 FXR 2T LC
historie: Keeway Hurricane 50@70ccm, Gilera Runner VXR 200, Suzuki BURGMAN 400 K8
Uživatelský avatar
WeCo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZLÍN
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR SP 2T LC

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 13 lis 2006, 00:48

Je to stale origos valec...motor ma najeto 11 tisic (je to 2T) Planuju to dat pres zimu do servisu na kontrolu,tak mu reknu, at sse koukne na pistni krouzky...hodny na to jsem. Celou tu vyjizdku jsem jel s Vlkem (Juki Rally)a to jsem jel tak na 1/4 plynu...tak lehce normalne nejezdim!!! Vubec jsem to nehnal..normalne jezdim tak 80 tachometrovych a na vyjizdce jsme jezdili tak mac 60 (krom kopcu). jinak bylo docela zima,tak jsem si rikal, ze prehrate to byt nemuze (udrzel jsem ruku na motere i vyfuku)
Mam jen strach abych to nejak nedonicil...
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:09, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod David_D » 13 lis 2006, 01:21

Nejsem 2T odbornik, ale jako vsichni tady jsem vyrustal na fichtlu. Nejsem si jistej jakym systemem pracuje oddelene mazani u modernich skutru, vim vsak ze mnozstvi oleje je castecne zavisle na otoceni plynovou rukojeti.:

Nemuze se stat, ze kdyz jsi jel ted neobvykle lehce, do benzinu slo pri stejnych otackach mene benzinu, tim padem i cerpadlo davkovalo mene oleje, a motor se zacal proste pridirat?

Zopakoval se problem i pri ostrejsi jizde, nebo jizde do kopce?
Naposledy upravil David_D dne 13 lis 2006, 01:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 13 lis 2006, 02:12

Jo..i kdyz jsem jel na plny kotlik tak to proste po 15 kilacich zvadlo....
Jeste bylo divne,ze pri jednom zastaveni jsem to stale drzel pod plynem,jel jsem cca 5km/hasi tak 500m,pak jsem to vypnul,behem minuty nastartoval a zas to jelo jak z praku...fakt nevim...jinak jak to nechtelo jet,tak sel z vyfuku dym (normalni co je u 2T,takze s olejem asi problem neni)

jo a bylo jedno,jestli jedu pomalu...
Sem si rikal...budu to setrit...jel jsem pomalu a ujel jsem mensi vzdalenost nez 15 kilaku (myslim ze i pod 10)a objevilo se to...pak me napadlo ze to zkusim tocit...tak jsem jel na plno a vydrzelo to tech 15 kilaku...
Kdyby se to pridiralo,tak bych prece jel do doby nez se to zadre a konec, finito ne? A ne ze ujedu docela velky usek,pak 5 minut pauza a zas v pohode (po te pauze to fakt jelo jak z praku-normalni stav)To mi na zadiraci motor moc nesedi...ale ja se v tom moc nevyznam:)
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:09, celkově upraveno 3
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Tomino75 » 13 lis 2006, 09:06

Můj názor je, že se Ti tam dostala někde vlhkost.....

Tom. B)
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 13 lis 2006, 10:29

v to taky doufam :( ale stve me to...koupil jsem si poradny skutr od ktereho jsem chtel at me nikde nenecha na holickach a on tohle!!! :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:09, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod KYBLOS » 13 lis 2006, 11:44

No novej stroj si nekupoval no :roll: . Tak to je vždycky trošku loterie. Jak může člověk vědět jak s tím jezdil majitel před ním a jak se o to staral? Teda pokud majitel nebyl někdo z tvé rodiny. Čéče já sice nevím čím to může být, ale zkus se třeba kouknout na svíčku, na karbec apod. :) Na svíčce třeba může být pecka, nebo karbec může bejt zahnojenej.
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:30, celkově upraveno 6
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 13 lis 2006, 14:26

Sice jsem to kupival stare,ale i tak to stalo 1,5 nove ciny!!! Predemnou ho mela jedna pani ktera se o to fakt starala...skutrik je v perfektnim stavu (az do nedele), nikde zadne skrabnuti...fakt mazel...

Jinak Vlkovi to delali na Juki Rally nevo podobneho pred 14 dny...jeli jsme v poradnem lijaku a on tam nemel zadni blinkr...rozdil byl v tom ze pak mu to jelo celou dobu strasne pomalu...jenze ten muj jede upne v poho,pak na 5 minut je tuhy a pak zase v poho...jinak stalo se to uz v noci a jeste prselo..takze jsem nemel moznost se na to podivat...ted jse v garazi...pkud to bylo vlhkosti,tak to doufam vyschne a o vikendu to projedu a kouknu zda uz je to v poradku
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:10, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod KYBLOS » 13 lis 2006, 14:35

Jo tak to by fakt mohlo bejt vlhkostí. Já když jsem jel v dost silným lijáku, tak mi taky scoot nejel nějak rychle. Jako sice se pohyboval, ale menší rychlostí. Nevím čím to je, ale nedělalo mi to to co tobě, že chvilku to jede v pohodě a po chvilce to jede na prd. No myslíš, že by ti to dělal ten scoot i v suchu?
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod sneegg » 13 lis 2006, 14:37

u 2T by to ještě mohl být ucpanej vejfuk. už to mám taky za sebou.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod KYBLOS » 13 lis 2006, 14:40

No tak tohle mě nenapadlo, páč mě se ještě nikdy neucpal :-)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod mrokar » 13 lis 2006, 14:55

Ked pouzijete tlacidlo CITOVAT, bude ta citacia vyzerat asi takto:
[quote=sneegg]u 2T by to ještě mohl být ucpanej vejfuk. už to mám taky za sebou. [/quote]
Vy to len skopirujete, a potom sa to da len velmi tazko citat!!! Skuste to tlacidlo pouzivat, prosim, ulahcite nam citanie... Dakujem!
Sorry za OT!

Vzduchovy filter ako vyzera, menil si ho? cistil si ho niekedy?
Naposledy upravil mrokar dne 13 lis 2006, 14:57, celkově upraveno 1
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Re: Derbi Atlantis - divné chování motoru

Příspěvekod Cpujky » 13 lis 2006, 15:34

KYBLOS:
Jo tak to nevim.Stalo se mi to v nedeli vecer.Az pzas prijedu dom a bude sucho,tak to protahnu a uvidim jak na tom je...

Nezda se mi ze by byl ucpany vyfuk. Z vyfuku sel v te kose docela dym (motor byl studeny) Nevypadal ze by byl nejak ucpany...spise motor nechtel do otacek...jeste me napadlo jetli neco nebylo se spojkou (mam najeto 11000 a je tam origos remen a valecky jsem 2000 kilaku nekonroloval a na pruziny ve spojce taky ne)
Na simsonu mi to do otacek nechtelo kdyz jsem mel ucpanej karbec..tam to slo poresit syticem (pomohlo to). u derbi mam manualni sytic ale nereagovalo to ,takze karbec asi v pohode
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 16:10, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] a 16 návštevníků