Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Daelimek » 11 čer 2009, 20:40

Pokud stojíš o mojí zkušenost, tak také přispěji. V roce 2005 jsem zakoupil krásný skútr Daelim NS 125 III s výkonem 9kW za cenu kolem 50.tis. Byl to skútr v záruce a lehce jetý, byla to šílená láska, která se od té doby nikde už nekonala, ani u mého XORu. Daelim byl stroj, který oproti Kentoye neznal únavu, přehřátí a já neznal bolesti zad a prťky. No někdy zjara 2006 (to už jsem měl na tacho cca 6.000 km) jsem se stavoval u kámoše, který dříve naznačoval, že by si taky chtěl někdy koupit podobný skútr. Papíry neměl a nevím, zda uměl jezdit. Stáli jsme před barákem, on, já jeho rodiče a tak jsem mu tedy řekl, tady máš klíče, jeď na konec ulice a obrať to. Říkám mu, hlavně opatrně, přední brzda je jedovatá. On byl zvyklý jen na auta, takže neměl vytrénované prsty. Otočil plyn a začal ujíždět, říkám si, snad to zvládne. Projel polovinu vesnice a jak jel po silnici nazpět chmátl za přední brzdu a přeletěl přes řidítka. Jel asi šedesát a najel do díry, což ho rozházelo a tak zpanikařil a chytl po přední brzdě. Jediné co jsem viděl, je letící skútr a za nim on. Skútr projel sám přes obrubník, díky kterému ulítlo přední kolo jako kdyby bylo z papíru. Skútr byl na šrot. Já měl hlavně nervy, aby nebylo nic jemu. Rodiče se zachovaly duchapřítomně a ihned čapli skútr a odvezli ho garáže. Mezitím jsme zavolali sanitku a hráli to na nehodu na kole. Dojeli policajti a já byl nervozní jak prase, jeho rodiče policajta znaly takže to dopadlo relativně dobře. Tedy tak, abych z toho neměl průser. Skútr zůstal u nic a já vyfasoval auto, abych se dopravil domů. Ten den jsem se stavil za ním do špitálu, měl škaredé odřeniny, ale kromě zlomené klíční kosti naštěstí nic. Děkoval jsem bohu, protože kdyby se mu něco stalo, asi bych si skočil. Neměl ani helmu, byť jsem mu jí nabízel. Bože, to byla tenkrát taková klika. Rodiče se zachovali fér a skútr ode mně odkoupili za pořizovací cenu. Čili padesátku jsem dostal zpět. A oni ho začali opravovat, nikdy jsem netušil jak jsou plasty drahé, jen přední dvojsvětlomet stál 11tis. atd.
Po opravě byl skútr chvíli u nás v bazaru ve městě a poté šel do bazaru do Brna myslím..

Tohle byla zkušenost za všechny prachy a každý kdo se o tom dozvěděl mi říkal, že jsem se zachoval jak deb...., jo je to pravda, jenže jsem po něm chtěl aby to ihned obrátil a nemachroval, sám říkal, že na skútrech jezdil. Od rodičů jsem se dozvěděl, že seděl na motorce poprvé a to na zrovna na té mojí..Byl to děs, ale už to jsu tři roky a dneska se tomu už smějeme. Pokaždé když jedu s XORem proti větru rychlostí podobnou lepším padesátkám si na Daelima vždy vzpomenu..to bylo panečku žihadlo..

Někdu už tu psal - nabourat --> odkoupit
I já se k tomu kloním, nevím, zda to ví jeho a tvojí rodiče, ale není to sranda a pokud není výdělečně činný, prachy ti nedá, měl bys to probrat s jeho rodiči, protože tohle není sranda a mít doma nepojízdný střep je k ničemu, on to udělal, ikdyby si v půjčovně kol, půjčíl kolo, který rozfláká, taky ho musí zaplatit. Tohle opravdu pořeš, protože sám to neopravíš..tyto opravy jsou moc do peněz..
Přesto přeju hodně štěstí...
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 08:59, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Rady » 11 čer 2009, 20:47

A ja se ridim tim co mi kdysi rikala babicka "holka a motorka se nepujcuje" 8)
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Daelimek » 11 čer 2009, 21:02

Přesně tak a myslím, že se k tomu ještě říkáválo i "fajfka" - na kouření, ne na svíčku :lol:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Mlha » 12 čer 2009, 18:21

Pokud vim tak originální přísloví bylo, že se nepůjčuje manželka, plnokrevník a pero (ingoustové). Od těch dob se mnohé změnilo, již píšeme propiskama (kterou nám nikdonerozskřípe) a místo kobyl jezdíme na skutrech :D jen ty ženský máme pořád :lol:

Daelimek: Každopádně jšechny ty příběhy jsou jakoby psané přes kopírák. Kamarád přijde. Tobě se nechce půjčit, ale nakonec tě ukecá, jako že si taky chce koupit skůtra, že pojede jen kousek, že jste předsi kámoši atd... Ty podlehneš. Kámoš nabourá. Ty máš problém.
Uživatelský avatar
Mlha

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 28 srp 2008, 13:54
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PS125
Tuning / úpravy: když to funguje, tak se v tom nešťourám

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Harry MF » 12 čer 2009, 19:03

Svého miláčka nepůjčím nikomu, manželce ani bráchovi 8)
Uživatelský avatar
Harry MF

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 25 kvě 2007, 07:00
Skútr / moto: Honda S-Wing 150 (2008)

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Trixx » 14 čer 2009, 16:38

Tak vidle jsou OK...jenom ty brýle sou teda pěkně ohlý...na internetu sem koukal a nejlevnější jsem našel za cca 500 Liber v GB...taže to jaksi taksi nepřipadá v uvahu....nyní jsem dal ty brýle ke známímu do jawi že to zkusí nějak pořešit tak uvidim... 8)
Uživatelský avatar
Trixx

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 01 kvě 2009, 00:20
Bydliště: Benešov City
Skútr / moto: Derbi Atlantis
Tuning / úpravy: N/A

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Neos50 » 15 čer 2009, 12:47

no pořeší o tak ,že udělaj novej krk :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 09:00, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Trixx » 24 črc 2009, 20:04

Tak někdo tu chtěl vědět jak jsem dopad...

Takže krk mi v Jawe udělali v podstatě novej z pořádně hrubý trubky, takže ted kdyby si něco podbnýho stalo tak to odnesou tlumiče :roll: . Tlumiče jako zázrakem vydrželi.
Pak jsem u jednoho dědy nechal dát do kupy plasty a láknul jsem to do barvy. Řídítka jsem sehnal od člověka z jiného skůtr fora mno a zrcátko :)

Takže nakonec jsem z toho vylelz celkem pěkně, protože komplet oprava i s plastama a zrcátkem mě vyšla na celkém krásnych 2300Kč z původních tipovaných 10 000 8)
Uživatelský avatar
Trixx

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 01 kvě 2009, 00:20
Bydliště: Benešov City
Skútr / moto: Derbi Atlantis
Tuning / úpravy: N/A

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod kraken.99 » 26 črc 2009, 20:14

a původce toho všeho ti to zaplatil nebo už tě nezná
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod Trixx » 27 črc 2009, 09:54

Nezná, ale tak aspon člověk ví s jakýma lidma je ve styku a jak si zachovat potom i k nim :|
Uživatelský avatar
Trixx

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 01 kvě 2009, 00:20
Bydliště: Benešov City
Skútr / moto: Derbi Atlantis
Tuning / úpravy: N/A

Re: Derbi Atlantis 50 - dojezdil

Příspěvekod kraken.99 » 27 črc 2009, 11:24

tak to aspon máš jako poučení které tě na konec nevyšlo až tak draho
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron