Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod skopi » 21 úno 2007, 12:36

Ahoj vsem,
minule leto jsem si nadelal 3 diry do nadrze, kdyz jsem prisroubovaval kapotaz pouzitim delsich sroubku.
Zalepil sem to takovou tou stangli "modeliny" ktera ti vytvrdne. Bohuzel, ta se po delsi dobe stejne nejak "vytratila" a i tak propoustely diry trocha benzinu.
Nadrz sem vyndal a diry na me koukaj zase.

Poradte jak ty diry plne a dlouhodobe zalepit? Co treba kdybych doma vzal zehlicku na pradlo a normalne ty diry"vyzehlil" jako treba kalhoty? je to blbost?

Mam v dilne z drivejska nejaky "tmel", je to nadobka s cernou serepetickou a k ni je jeste mensi se svetlejsi serepetickou. Ma to nejake povedome jmeno, uz tady na diskusich behalo....Pomuze mi tohle "lepidlo/tmel"??

Diky za rady!

Cest Skopi
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod MP » 21 úno 2007, 17:24

Vem to k někomu kdo svařuje plasty . Koukne co je to za plast - je to značený třeba PA , PE nebo tak nějak podobně - vezme pistoli , tyčinky a zalepí ti to ... a máš klid .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod petrzet » 21 úno 2007, 17:29

nechci malovat certa na zed ale svarit to asi nepujde,nadrze sou z tak ci.ateho plastu ze nejdou povarit,skus nejake dvouslozkove lepidlo na plasty nebo lamino,vysledek bude asi lepsi,posvarovat to asi fakt nepude :(
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod Pilot » 23 úno 2007, 10:42

To co máš doma ja asi něco jako lepox metal, taky to mám doma, v jedné pixle je černý prášek a v lahvičce je taková růžová s....jda, nebo je obojí povahy tekuté? Metalem jsem lepil KOVOVOU nádrž a drží to dodnes. S plastama je to horší. Kamarád ve Velimi plasty vaří a velmi kvalitně, ale má na to spešl pistoli. Těma tyčinkama bych to asi neriskoval, benzin je agresivní a nemyslím si, že by to udržel. Spíš bych asi koupil epoxid.
Daelim NS II, výfuk Don Chrochtallo, filtr Green, karburátor Keihin, odlehčená klika, Garfield na nosiči :-)
Uživatelský avatar
Pilot

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Daelim NS 125 II

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod MP » 24 úno 2007, 00:46

Ty tyčinky jsou právě jako přídavnej materiál pro to svařování ( třeba jako když vaříč elektrikou tak máš elektrodu ) . A ty tyčinky se dělaj , tak jako třeba elektrody , z různejch materiálů . Na plastovejch výrobcích máš vždy vyznačeno co je to za plast - třeba to PA , PE ... víc toho neznám , jsem jen laik - a podle toho jakej plast vaříš tak takovou tyčinku použiješ . Ještě lepší je ale sehnat stejnej výrobek a z něj si nařezat tyčinky ( když jsem kdysi ocrashoval Felicii , tak mě kamoš něco vařil , tak jsem posháněl stejný rozbitý díly z kterejch se udělali tyčinky a pak se pospravovalo to moje ) . Jak jsem se ptal , tak i nádrž jde svařit , jsou však i z takových plastů který nejdou svařit . Ale chce to ji vyndat , podívat se z čeho je , a případně to k někomu kdo vaří zanést .... Nebo to zaplácej nějakým lepidlem jak ti tady radí , udělej kolem té malinké dírky - když je jenom od samořezky , tak asi není velká - pořádnej "koláč" z toho lepidla a to musí taky držet .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod roman.mara » 24 úno 2007, 08:32

a když ne, trochu ti stoupne spotřeba :D :D :D :D
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod tom.boy » 25 úno 2007, 23:24

jestli jsou ty dírky malinký, sežeň stejný typ plastu jako je nádrž a zkus to zavařit pájkou na pájení. Já to udělal u popraskanejch plastů na skůtru a drželo to jako čert. Pokoud jsou ty dírky hodně malinký a nádrž z tlustýho plastu, možná ani ten náhradní plast nepotřebuješ. NEZAPOMEŇ PŘELÍT BENZÍN!!!
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod skopi » 26 úno 2007, 12:58

Diky za rady! Zkusim si udelat o vikendu...Cest! S.
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod radko » 26 úno 2007, 20:31

Zavařit,nebo samořezný šroubek s gumovým těsněním a pro jistotu přelepit(těsnění odolné benzinu)Mohu popř. koupit a poslat.
radko

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2007, 23:55
Bydliště: Velvary
Skútr / moto: Malaguti ciak 150

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod skopi » 26 úno 2007, 22:13

Tos mi Radko, nemel rikat! Mame ho doma! Ted sem si na nej automaticky vzpomnel! To neva, to vyzkousim take ;) az jako "jistou" variantu.

ale co myslite, pomuze to i zakapat pryskyrici??
Mel sem ji zakapane ulomene uchyty prednich svetel a drzelo to jako pribyty. V tahu to drzelo doost! A este to pokapat voskem? (co mi zbylo ve svickach z poradani satanistickejch vecirku) Nevim, jestli pryskr.i vosk zadrzi benzin...vyzkousime.

Plasty jsou 2 typy: Jeden se da zatepla tvarovat, muzes ho ohrivat donekonecna, nezmeni ti strukturu, objem. Zato druhy jakmile jednou vytvrdne tak slus. konec. jakmile ho zahrejes, ztrati strukturu a po zahrati se treba roztece, ochladne, nabobntna jak popcorn a vodskace jako zajic v poli.
Kouknu se po nakym tom znaku typu plastu vyrazenym na nadrzi a dyz tak to zkusim zakapat plastem/pryskyrice (ta na me zapusobila).

Nevim, jestli to nebude prosakovat - napada mi, abych se k tomu dostal zevnitr abych to joo zalepil - poradne! - tak to abych si nahore uriz hrdlo, aby byla jistota, ze ty dirky budu mit dobre zalepeny, cheche.

Tak si davam odpocitavani. Do 25.3.budu jezdit a basta! Jestli ne, budu zklamanej ale nepopravim se kvuli tomu. Takze jeste 27 dni. Tiktaktiktak.... *S* Dik vsem za rady, byly inspirativni!!
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 14:14, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Re: Benelli Velvet 150 - jak zalepit nádrž?

Příspěvekod Vlady » 17 kvě 2007, 16:22

Podla mna niekto kto zvára plasty to zavarí lebo na nádrže sa používa buď PP alebo PE a tie idú zvárať v pohode. možno by stačilo aj tou tavnou pištolou ale ide oto že ja čo som skúšal tak to lepidlo ide dole C6000kou alebo acetónom...a čo spraví benzín po dlhodobom pôsobení netuším...A k tým ostatným lepidlám ...na PP a PE nič normálne dlhodobo nedrží..takže skúšať tam nejaké 2zložkové epoxi tekuté kovy a pod je strata času A tou pájkovačkou by som to nerobil pretože tieto plasty ak sa prehrejú tak sa poruší ich štruktúra...a pájkovačka hreje cez 300°c určite a to je už vela na zváranie...
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Garrett, Sctokk a 7 návštevníků