Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Příspěvekod kujonek » 04 srp 2013, 11:46

Ahoj přátelé,

měl bych na vás jeden techničtější dotaz. Vlastním Aprilii SR 50 LC a nepřed nedávnou dobou mi zdechla - při jízdě normálně chcípla, pokusy o nastartování končily na začátku buďto úplně nezdarem, nebo jen chvilkovým "pokuckáním". Prvně jsem myslel, že došel benzín, nicméně ani po natankování plné se situace nezměnila.

Takže jsem pátral dále, klasická výměna svíčky plus fajfky. Zjistil jsem, že nedává jiskru, takže zakopaný pes bude zřejmě v cívce. Nicméně při demontáži jsem objevil tuto záhadnou krabičku:

Obrázek Obrázek

Vypadá to jako nějakej neskutečnej bastl předchozího majitele, vůbec ale netuším co to má dělat. Umístěno je to přímo nad motorem, v tomto prostoru (vyznačeno červeně):

Obrázek

Měl by někdo z vás tušení oč jde, nebo co by ještě mohlo být příčinou toho, že skůtr nejede?

Díky za rady!
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 srp 2013, 12:47, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
kujonek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 srp 2013, 11:34
Skútr / moto: Aprilia SR50

Re: Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Příspěvekod Mr.Voza » 04 srp 2013, 12:27

Ještě napiš, co to má za motor - do SR se davali 3 různý motory, podle roku výroby - Minarelli, Morini a Piaggio. Jestli to nedává jiskru, tak to může bejt - svíčka, fajfka, kabel k fajfce, CDI, cívka, zapalko (cívka v zapalku, nebo snímač otáček), nebo někde vypadenej/zoxidovanej kontakt.

K tý krabičce - těžko říct co to je, ale možná by se to dalo vydedukovat podle toho, odkud k tomu vedou kabely.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Příspěvekod kujonek » 04 srp 2013, 13:29

Díky za odpověď.

Je to rok 2003 a s motorem si nejsem jistý, možná někdo pozná z fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek

Každopádně při rozdělávce jsme zjistili, že je ukroucenej jeden kablík, no a při jeho připájení moto opět dává jiskru jako za mlada ;) Takže jedna záhada vyřešena.

Díky!
kujonek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 srp 2013, 11:34
Skútr / moto: Aprilia SR50

Re: Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Příspěvekod Děčko » 04 srp 2013, 14:31

ahoj podle toho konektoru bych to tipoval na alarm
kdyz tu krabičku odpojis jde ti to nastartovat?
Uživatelský avatar
Děčko

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2013, 14:19
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Crogen RS
Tuning / úpravy: zatím nic, mám to na ježdění do práce

Re: Aprilia SR50 nejede + záhadná krabička

Příspěvekod kujonek » 04 srp 2013, 15:16

Alarm by to mohl být, ale zase je mi divné, že se to uchycuje pomocí gumové "objímky" přímo do takových dvou pacek na rámu, takže to vypadá, jakoby to bylo už z výroby.

Odpojit a nastartovat teď už bohužel nevyzkouším, už jsem to smontoval vše dohromady.
kujonek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 srp 2013, 11:34
Skútr / moto: Aprilia SR50


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků