[Vyřešeno, 01.05.2016] Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

[Vyřešeno, 01.05.2016] Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Příspěvekod s6rider » 18 dub 2016, 19:10

Zdravím přátelé a všechny ochotné rádce,

letos to bude sedmým rokem, co drandím toho mazlíka a poprvé mě po zimě zklamal. Vždycky stačilo dolít baterku destilkou, nabít, připojit, nakopnout, nechat chvíli rozchodit na volnoběh a jezdit. Dnes jsem ráno baterku zapojil, bezproblému na drc nastartoval (připomínám že je to Factory s elektrickým startérem, bez nakopávačky). Párkrát jsem potúroval, ať se probudí ze zimního spánku a po chvíli z volnoběhu chcípla. Fajn, druhý pokus, zvuk standardní, čistý, kultivovaný jako vždy. Dám se tedy do lehké projížďky.

Jedu asi 700-800 metrů a při silnějším přidání nezačal ani kuckat, ani cukat, ale znenadání klesly otáčky a začal zpomalovat, pričemž po dvou vteřinách se vrátil do normálu... Ujedu dalších 500 metrů a to samé... po optimálním zahřátí a silnějším přidání plynu opět, ztráta výkonu, zpomalení.. ubral jsem plyn, znovu přidal a jel zase v pohodě. Dojedu zpátky k baráku a po 10ti vteřinách volnoběhu opět chcípá.

Ptám se vás zkušených, čím to může být? Karbec žádný není, všechno je elektronika a vůbec se v tom nevyznám. Jen vím s jistotou, že vždycky přes zimu byla s polovinou nádrže a nikdy nebylo třeba na jaře měnit benzin. Po zapojení baterky byl v podstatě stroj připraven na sezonu, stačilo dofoukat kola. Co se týče zvuku, vše v pořádku, nikde nic nemlátí, jede čistě a na stojanu i při rozjezdu jde motor ochotně do otáček.
Jediná věc, co mě napadla je, že po tom co jsem asi 5000km ochotně do toho lil 98 oktanů, jsem začal lít klasickou 95 od benziny, je možné že se nějak zanesla palivová nádrž a při přidání plynu jde do vstřikování málo paliva? Zajímají mě ale vaše nápady a zkušenosti před tím, než to z tama vycucnu a naliju čerstvý, abych případně něco nezdrbal. Předpokládám, že nějakou nesrovnalostí v baterce by to být nemělo(?)

Díky všem za jakoukoliv pomoc a nápad
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Příspěvekod TUNER » 19 dub 2016, 06:22

Tak může to být první co uděláš. Vycucnout a nalejt nový benzín,případně pro dobrý pocit tam nalejt trochu aditiv na pročištění palivové cesty.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Příspěvekod alfonzo » 23 dub 2016, 11:36

Ahoj, taky bych zkusil nový benzín. Mě new Fly po zimě taky vytrestal. Měl jsem starý benzín 4 měsíce! Děkuji za bio složky... :-/ Nalil jsem 100 octanový benzín a pak jezdil v pohodě.
alfonzo

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2014, 18:10
Skútr / moto: Piaggio Fly 125 V3 black
Tuning / úpravy: -

Re: Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Příspěvekod s6rider » 01 kvě 2016, 20:20

Verva 100 problem solved :twisted:
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: Aprilia SR 50 Stříkačka - ztrácí výkon, občas chcípne

Příspěvekod stretavka » 01 kvě 2016, 22:10

Pišeš že to máš 6 nebo 7 let bez nejakeho extra servisu. Ten vstrikovaci system je u techto strojů podle mého poruchovej. Odcházejí tam ty gumový o-kroužky. Urcite bych zkusil neco na pročištění palivovy cesty a zejména vstrikovace, ale když to nepomůže tak na you tube jsou videa na vyčištění vstrikovace a na scootlandu ty o-kroužky koupíš, ale jejich výměna není zase žádná brnkacka. Není tady moc fachmanu pres vadny vstrikovace.....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron