Aprilia Leonardo 125 - kontrolka, teplota

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 125 - kontrolka, teplota

Příspěvekod Jiřin85 » 18 kvě 2014, 16:48

zdarec, mam čerstvě aprili leonardo 125. Nesvítí mě kontrolka benzínu ale ručička ukazuje, žarovka je ok.... nevite čím by to mohlo byt ?? eventuelně v jakých místech najdu plovák nádrže, musi aspi plasty dolů že ?

Problém číslo 2. neukazuje mě ručička teploty, jen se nepatrně odlepí od dorazu ale to je vše, asi bude patrně teplotní čidlo že ? a to bude nejspíš na chladiči ?

díky
Jiřin85

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2014, 16:44

Re: Aprilia Leonardo 125 - kontrolka, teplota

Příspěvekod denisbiker » 18 kvě 2014, 21:05

Ahoj mám sice leonarda 250 a taky jsem se lekl že mi nesvítí kontrolka benzinu,ale mě svítí až když je ručička uplně na minimum takže se vůbec nehne .Tak si vem do petky benzin a jezdi dokud se ti buď nerozsvítí konrolka nebo ti nedojde benzin.Jestli jde o to čidlo tak ho zkus odmontovat a změřit na něm odpor.Takhle jsem to proměřoval v autě abych zjistil jestli je vadný čidlo nebo krokový motorek na palubce.

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci.
Naposledy upravil KYBLOS dne 18 kvě 2014, 21:09, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
denisbiker

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 123
Registrován: 07 úno 2012, 17:22
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Leonardo 250,Sr50 Stealth , Suzuki GSX-R 1000

Re: Aprilia Leonardo 125 - kontrolka, teplota

Příspěvekod Mr.Voza » 18 kvě 2014, 21:37

stejne jako denisbiker - taky mam Leose 250 a taky jsem myslel, ze nesviti hladovy oko - jezdil jsem s petkou benzinu pod sedlem, dokud se nerosvitilo - a rosvitilo se hodne dlouho, spis uz jsem cekal ze dojde benzin, nez ze se rozsviti. najdi si tady tema Leonardo 250, tam jsem to resil.

K ty teplote motoru - taky muze bejt spatnej termostat, ze otevira moc brzo, nebo je furt otevrenej a motor se tak malo ohreje. zkus motor normalne zahrat jizdou a pak nech motor bezet par minut na stojanu, aby nesel pres chladic vzduch a nechladilo to - jestli rucicka poleze vejs. jestli jo, bude to asi termostatem. jinak cidlo teploty bejva v hlave motoru. na chladici bejva cidlo, ktery spina vetrak na chladici. Leose 125 ale neznam, takze na 100% nereknu.

sorry za chyby, pisu z mobilu.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Aprilia Leonardo 125 - kontrolka, teplota

Příspěvekod Jiřin85 » 19 kvě 2014, 20:18

tak sem to projel a pak nechal na stojanu prohřát a doopravdy ručička povylezla...takže patrně termostat ....
Jiřin85

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2014, 16:44


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 9 návštevníků