Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Technické problémy s čínskými skútry

Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod Happy-Gilmore » 17 dub 2018, 17:38

Zdravím Vás, nejsem žádný mechanik, ale snažím se všechno dělat sám. Bohužel jsem už zoufalý a nevím jak dál.
Po zimě jsem chtěl nastartovat skutr. Nechtěl vůbec chytnou. Zjistil jsem, že v palivovém filtru není benzín. Když jsem skutr začal točit, tak palivovoý filtr se zaplnil benzínem. Pak jsem zkoušel dál točit a stále nic. Sundal jsem teda svíčku a svíčka jiskru vydává. Když jsem sundal karburátor, tak jsem zjistil, že je úplně suchý. Nevíte co s tím může být?
Na internetu jsem někde četl, že zkusit stříkačkou střiknout benzín do válců a je možné, že skutr naskočí a chytne se. Tohle jsem taky zkoušel, ale nenaskočil. Teďka mám strach, že je tzv. přeplněný benzínem.
Nevím jak dál. Karburátor se mi nechce rozebírat, ale asi nemám jinou možnost.
Prosím poraďte mi, jestli náhodou není nějaká jiná metoda jak skutr rozjet.
Předem dík za odpovědi
Happy-Gilmore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 dub 2014, 12:50
Skútr / moto: Clea LJ50QT-L

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod srnka1010 » 17 dub 2018, 19:24

Keď máš suchý karburátor,tak hľadaj chybu tam.Benzín ti do filtra dáva,takže prívod do karburátoru je niekde ucpaný. Skús prefúknuť vzducom.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod Happy-Gilmore » 17 dub 2018, 20:56

Dák, zkusím, ale nemůže být někde jinde chyba, když jsem benzín nastříkal do válcu a stejně skutr nechytl?
Happy-Gilmore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 dub 2014, 12:50
Skútr / moto: Clea LJ50QT-L

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod skompa » 18 dub 2018, 00:09

Jeste posledni pokus - striknul bych benzin primo do valce a pri startovani strikal nejaky horlavy sprej do sani! :)
skompa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 25 čer 2012, 22:03

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod scarabeo500 » 18 dub 2018, 05:24

I kdyby ten motor na ten benzin stříknutý do válce chytil, co bude dál? Karburátor se tímhle nevyčistí! Jedině rozebrat karburátor a vyčistit nebo nechat vyčistit.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod stretavka » 18 dub 2018, 05:51

Jenže rozebírat karburator se mu nechce, takže tady už pomůže jen ABRAKA-DABRA

skompa ti poradil dobře. Jen se vykašli na lití benzínu pod svíčku. Nejdříve svíčku vyndej a vyčisti (pořádně) a zkontroluj odtrh, případně dej novou. Sundej kryt airboxu a vyndej pěnový filtr (a vyčisti preventivně), pak nastříkej ani moc ani málo do sání hořlavý spej (ideální čistič na brzdy) a startuj. Měl by naskočit. Pokud naskočí - pak prostě budeš muset rozebrat karburátor. Pokud nenastartuje - je problém jinde (slabá komprese, vůle ventilů, špatná svíčka, kabel ke svíčce, cdi, zapalování....je to čína, ta si žije svým životem - to už ti napsali před čtyřma rukama když jsi se ptal poprvé
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod Happy-Gilmore » 18 dub 2018, 08:24

Díky, vyzkouším a uvidíme :-)
Happy-Gilmore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 24 dub 2014, 12:50
Skútr / moto: Clea LJ50QT-L

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod scarabeo500 » 18 dub 2018, 10:26

Stretavka, on hned v prvním příspěvku píše, že je karburátor suchý. Čili začínat opravu vstřikováním nějakých intimsprejů do sání nikam nevede. Motor bez benzinu v karburátoru fungovat nebude!!! Když nenaskočí na nějaké pičifuky je lepší řešit kompresi, rozebírat motor měnit píst nebo nevím co a nebo vyčistit ten karburátor hned?
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod kerim7 » 18 dub 2018, 10:38

No, já bych začal ještě výš. Když do karbece nedoteče benzín, je problém:

- v prázdné nádrži
- když není prázdná, může být ucpaný odtok, čili profouknout, odkalit
- pokud je tam nějaký ventil, prověřit, že otevírá

Až poteče benzín do karburátoru a stejně to nenastartuje, pak bych řešil trysky, svíčku, sytič apod. Nejprve to výše uvedené. To zas není tak mistrná úvaha, myslím.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod stretavka » 18 dub 2018, 11:28

scarabeo500 píše:Stretavka, on hned v prvním příspěvku píše, že je karburátor suchý. Čili začínat opravu vstřikováním nějakých intimsprejů do sání nikam nevede. Motor bez benzinu v karburátoru fungovat nebude!!! Když nenaskočí na nějaké pičifuky je lepší řešit kompresi, rozebírat motor měnit píst nebo nevím co a nebo vyčistit ten karburátor hned?


V podstatě s tebou souhlasím, koneckonců i ve svém příspěvku píšu, že ho má vyčistit, jen kdoví, kolik toho benzínu pod tu svíčku nalil a uchlastal to, takže to nemohl nastartovat - ten můj postup je na vyzkoušení, jestli startuje (než spálí vstříknuté médium a na čistič brzd který je na bázi benzínu by měl běžet i bez benálu v karburátoru))- a nemá problém např.s kompresí, každopádně vyčištění karburátoru je alfa-omega

kerim 7 - jemu benzín z nádrže teče, ale nespíš má ucpaný přívod do karburátu nebo seklej plovák
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod kerim7 » 18 dub 2018, 12:45

HG píše "Když jsem sundal karburátor, tak jsem zjistil, že je úplně suchý. " Tak mu do karburátoru asi neteče, ne? Asi jsi přehlédl...
Nebo to bereš, že z nádrže ano, ale do karbece ne?
Samozřejmě jsem mohl dopsat poslední kontrolu a to ta jehla, resp. seklý plovák v horní poloze.
Myslím, že je postup popsaný dost, uvidíme, jestli se dozvíme řešení.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Skutr Clea - po zimě nejde nastartovat

Příspěvekod stretavka » 18 dub 2018, 13:05

kerim7 - myslím, že jsem četl pozorně, protože H-G v 1. příspěvku píše, že když začal točit, tak se mu palivový filtr začal plnit benzínem - takže z nádrže musí téct - tedy pokud je to tak, že palivový filtr bývá mezi nádrží a karburátorem, a do karburátoru už ne
Jestli se dozvíme řešení? Tomu moc nevěřím - to tady dělá málo lidí, tak uvidíme, mne je to koneckonců jedno jak k tomu kdo přistoupí. Rozcházel jsem už i déle stojící skútry, 1.co udělám, tak zjišťuji, zda motor vůbec běží a to pomocí stříklého čističe brzd do sání a od toho se odrážím dál, ale ať si to každý dělá po svém
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků