Potečené přední kolo

Technické problémy s čínskými skútry

Potečené přední kolo

Příspěvekod scooteruh » 22 zář 2021, 19:20

Hezký den vespolek,

mám Maxon Matador 125 a začal jsem pozorovat potečené přední kolo snad od oleje. Protože je podle mě v daném místě jen brzdová kapalina, předpokládal jsem, že je to ona. Našel jsem poškozenou hadičku, na fotce označená červenou šipkou, byla prasklá a v místě praskliny bylo větší množství nějakého maziva. Hadičku jsem očistil, "opravil" zalepením a zalakováním a chystal se koupit novou. Zjistil jsem, že nejde o brzdovou hadičku, ale o náhon tachometru vedoucí ke snímači rychlosti, na kterém je dle všeho taky drobná prasklina. Můj dotaz zní, zda je v této hadičce skutečně nějaké mazivo a co se stane, když dojde? Případně lze nějak dolít? Nebo je to nesmysl a musí jít o brzdovou kapalinu? Oba přívody k brzdě jsou ale suché.

Díky za názor.

IMG_20210917_150356.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
scooteruh

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 črc 2020, 19:34
Skútr / moto: Maxon Matador 125

Re: Potečené přední kolo

Příspěvekod Radaprda » 22 zář 2021, 19:41

Je to náhon k tachometru s brzdou to nemá nic společného. Je mazán plastickým mazivem, ne olejem. Tuším, že je vhodná nějaká grafitová vazelína. Pokud se nerozpadává vnitřní oplet bovdenu a nezalamuje se, tak by mělo stačit opravit plášť, tak jak jsi to ostatně i udělal. A nějakou dobu zase vydrží. Ale jinak nový vyjde asi na 200,- takže žádná tragedie.
Radaprda

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2018, 17:46
Skútr / moto: Maxon Ardour 125


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků