po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Technické problémy s čínskými skútry

po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod Pavel Odehnal » 27 dub 2023, 22:44

Ahoj mám problém mam skútr čínu 50 ccm a při jízdě po ubrání plynu neudrží otáčky a plynule se zadusí. Startuje v pohodě jde za plynem v pohodě, jen když dojíždím na křižovatku tak mě chcípne. už nevím co s tím KARBEC VYČIŠTĚN, volnoběžné otáčky jsem zvýšil, ale to pomůže jen velmi občas. Po ubrání plynu plynule klesá volnoběh až skoro se zadusí a když to náhodou překoná a jak traktor se pomalu otáčky zvýší na volnoběžné otáčky a na volnoběh to nechcípne. Fakt jen když uberu. Jako by tam vznikl nějaký podtlak který zapříčiní že tam nejde směs. PROSÍM ppraďte mi už nevím co by mohlo být špatně.
DÍKY Pavel
Pavel Odehnal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 27 dub 2023, 22:27

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod JardaB » 28 dub 2023, 10:35

2T nebo 4T ?
Barva svíčky ?
Zatím jsi čistil karburátor a seřizoval volnoběh .... není toho víc, co by se dalo udělat ?? Doporučuji nastudovat obecné zásady kontroly a seřizování karburátoru !!!
Je nějaká další indície ? Problém nastal po zimě ? Vypustit benzín
Čištění karburátoru vřele doporučuji ultrazvukem ..
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod Pavel Odehnal » 28 dub 2023, 10:50

Jo to jsem zapomněl je to 4T. Karbec by měl být seřízen dával jsem to SCOTLANDu před 2 roky, ale už po odjetí ze servisu to občas chcíplo ale teď to dělá furt. Jak říkám Zdá se mi že Karburátor je seřízen snad správně. Svíčku jsem nedával ven takže nevím jaká je směs. Problém není po zimě je dlouhodobější a stupňuje se.
Po zimě to chytne na několikáté protočení a teď to startuje na brnk. Karbec jsem vyčistil co se dalo trysky a pod, ale na vzdušník jsem nesáhl nechtěl jsem to rozštelovat.
Pavel Odehnal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 27 dub 2023, 22:27

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod Dano » 28 dub 2023, 12:07

pozri koleno od karburátora po hlavu motora,zvyknú tam byť praskliny-ťahá falošný vzduch,takto sa to prejavuje-bežná porucha na týchto strojoch
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod Pavel Odehnal » 28 dub 2023, 22:12

DANO DÍKY PROVĚŘÍM TO,NĚCO TAKOVÉHO BY TO MOHLO BÝT, DÁM VĚDĚT JAK TO DOPADLO
Pavel Odehnal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 27 dub 2023, 22:27

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod Pavel Odehnal » 05 kvě 2023, 22:10

Ahoj tak jsem to snad vyřešil. Při prohlídce příruby k motoru a podložky pod přírubou jsem zjistil že je prasklá. Zkoušel jsem to zalepit silikonem, ale výsledek byl nula. Znovu jsem vyčistil pořádně karbec a nic vůbec žádná změna. tak jsem se nas... a koupil nový karburátor přírubu a podložku a světe div se je po problému.
Nicméně chtěl jsem nastavit karbec (NARAKU) podle návodu a mám dilema. Největší otáčky mám když úplně zašroubuji vzdušník což je divné. jinak skutr jede o hodně lépe a to nejezdil špatně. po vyšroubování svíčky má barvu těžko říct snad rezavou, což by bylo v pořádku. dám sem fotky. najel jsem zatím jen málo cca5 km tak snad si to vše sedne a došteluji to.
Co říkáte na fotky svíčky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pavel Odehnal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 27 dub 2023, 22:27

Re: po ubrání plynu chcípne skútr 50 ccm

Příspěvekod JardaB » 05 kvě 2023, 22:30

Dobrá zpráva .... nejjistější místo, kde nalezneteš pomocnou ruku je na konci vlastního ramene :-)

Barva svíčky je bez komentáře .... skoukni ji po delších jízdách ... není to kritický faktor - měl by jen potvrdit požadované nastavení karburátoru - to ale poznáš z chování při jízdě
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků