motor nestartuje

Technické problémy s čínskými skútry

motor nestartuje

Příspěvekod Domak » 30 dub 2023, 20:28

Zdravím mám čínský skútr 50ccm 4T a mám problém ten, že mi motor nestartuje i po stříknutí start spreje do sání.
Motor se jakoby začne chytat ale nerozjede se. A z toho ráno přijdu a nastartuju někdy točím minutu někdy 5 a jak nastartuje, tak už motor jede, ale myslím si, že trochu kolísají otáčky a pak motor snižuje otáčky až zdechne a potom ho už zase nenastartuju. Svíčka mi připadá suchá i po stříknutí start spreje. Je tam nový karburátor. S volnoběhem a i s tryskou jsem zkoušel hýbat ale bez úspěchu. podtlakový ventil na přívodu paliva funguje. Ventily jsem seřídil a rozvody vypadají, že nejsou poskočené. Jediné co mě ještě napadá je, že by mohli být špatné gufera jinak už fakt nevím.
Děkuji předem za odpovědi.
Domak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2023, 19:55
Skútr / moto: agm fly yb50qt-3

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 01 kvě 2023, 11:21

Pokud tvrdíš, že po delším startování je svíce suchá a a není cítit benzín z výfuku ... tak ti tam nejde benzín. Chce to dát si pauzu, zamyslet se a jít po této linii. Napsal si toho hodně málo na co jsi se podíval - návodů co s karburátorem je na internetu dost .. zkus zapátrat

0 - Kdy nastal problém ? Po zimě ? Nebo to tento rok startovalo ? Co sytič - kontrola proběhla ??
1 - naznačil jsi i potřebu zkontrolovat kompresi ... udělej to
2 - je samozřejmě možná i kombinace více vad, nižší napětí baterie, vada na zapalování - to jsi kontroloval ?? Někdy svíce sice dává jisktru, ale slabou - jako prevence neškodí vyměnit svíci, fajfku a kabel ...
3 - tradiční je nutnost čistit karbec v ultrazvuku, případně vyměnit benzín, kontrolovat funkci plováku - zda těsní nebo nevázne, hladinu v plovákové komoře, stav membrány, ..
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: motor nestartuje

Příspěvekod Domak » 02 kvě 2023, 19:48

Zdravím,
jak jsem psal karburátor je nový a historii bohužel neznám.
Ohledně komprese tak tu jsem měřil kompresiometrem a je hodně dobrá okolo 150 PSI.
Svíčka jiskru háže a novou jsem zkoušel také a beze změny.

Vtip je v tom, že se mi skůtr po hodně dlouhém a usilovném startování s pomocím start spreje podařilo nastartovat.
pak jsem seřídil karburátor a už to startovalo 2 dny úplně krásně, tak jsem si řekl, že ten skútr doskládám a pojedu projet.
No a samozřejmě dojel jsem pár metrů na křižovatku a skútr opět zdechl a už zase od té doby nejde nastartovat a dělá to opět to samé...
Domak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2023, 19:55
Skútr / moto: agm fly yb50qt-3

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 02 kvě 2023, 23:53

Musíš zjistit jesli je to zapalováním nebo karburotorem a metodou pokus omyl řešit. Souběžně sledovat příznaky, aby to pátrání nebylo tak naslepo.
Závady mohou být i nahodilé --- což je největší potěšení.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: motor nestartuje

Příspěvekod Ondřej Kruliš » 06 kvě 2023, 21:30

Dobrý večer, potřeboval bych poradit, mám problém s nastartováním skútru 49 ccm 4T. Startér se točí, ale motor nechce chytit. Baterka je nabitá, benzín dolitej, svíčka hází jiskru. Při snaze startování se mi zdálo, že si párkrát škytnul, ale nic. Stříknul sem přímo do válce 5 mililitrů benzínu a ani to nepomohlo. Dříve jezdil a startoval dobře, je to asi rok. Předem děkuji za odpovědi
Ondřej Kruliš

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2023, 20:30
Skútr / moto: 49 ccm 4T

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 07 kvě 2023, 11:29

Moc práce sis s problémem nedal. A to je na internetu návodů dost ... ale hledat je se ti nechce ? Lepší je střelba od boku od lidí co skútr neviděli ?

Musíš skusit ještě něco dalšího, po startování je svíčka mokrá ??
Benzín teče, karburátor vyčištěn ultrazvukem, starý benzín vypuštěn (má od výrobce trvanlivost 3 měsíce a biosložky pracují) a zkontrolován (plovák, jehla, hladina, membrána, těsnost sání, sytič)

Je to neštěstí když týpek hlásí nejede to a zkontroloval dvě věci !!! ??? Je to hlavně lenost přemýšlet a hledat řešení. Zázraky na dálku ?? A to si ani nepřečte téma, ve kterém stojí a ani další podobné případy ve fóru.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: motor nestartuje

Příspěvekod Ondřej Kruliš » 08 kvě 2023, 00:11

Náhodou, našel sem závadu, proč se startér netočí a podařilo se :-) . Nakopávačka je rozbitá, ale zkusím ji zpravit. Ano svíčka je mokrá, benzín teče, karburátor je čistý, ( ultrazvuk nemám ), benzín sem tam nechal. Zkontrolovaný je plovák, jehla, hladina, ale membrána, sání a sytič ne, sytič je dva roky starej. Zkusím vyměnit svíčku za novou. Zkontroloval sem co mně napadlo.
Ondřej Kruliš

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2023, 20:30
Skútr / moto: 49 ccm 4T

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 08 kvě 2023, 08:25

Minimálně kontroal sytiče je základ .... je to snadné
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: motor nestartuje

Příspěvekod Ondřej Kruliš » 09 kvě 2023, 19:59

Dobře. Když se vyndá, tak při startování by měl cvakat nebo tak něco myslim
Ondřej Kruliš

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2023, 20:30
Skútr / moto: 49 ccm 4T

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 09 kvě 2023, 20:19

Kruliši, Kruliši, ??? zamysli se než něco napíšeš, prosím. Takové šplechty nedělají dobrý dojem a odrazují něco takovým nějakým něco radit.

Nic necvaká ... najdi si na internetu kontrolu automatického sytiče a nefabuluj tady nesmysly
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: motor nestartuje

Příspěvekod Ondřej Kruliš » 20 kvě 2023, 15:39

Tak skútr startuje i jede, ale zjistil sem, že je špatný ten automaticky sitič. Tak sem ho vyndal a jen tak náhodou mě napadlo, že místo toho sitiče do tý díry budou při startování foukat koumpresorem vzduch a ono to chytlo :). Teplý starty nejsou problém. Ale je větší problém s otáčkama motoru. Pomalu to jde do otáček a když už to má otáčky, tak se zase špatně vyrovnávaj.
Ondřej Kruliš

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2023, 20:30
Skútr / moto: 49 ccm 4T

Re: motor nestartuje

Příspěvekod krizik1 » 20 kvě 2023, 18:42

Škoda, že jsem moderátor. Takže všem hezký večer.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: motor nestartuje

Příspěvekod JardaB » 29 kvě 2023, 17:16

Ondřej Kruliš píše:Tak sem ho vyndal a jen tak náhodou mě napadlo, že místo toho sitiče do tý díry budou při startování foukat koumpresorem vzduch a ono to chytlo :).

==========
To myslíš vážně nebo s děláš si prdel ? Začneš "sitičem" a padají z tebe taková moudra ...
Víš jak sytič funguje a jak se kontroluje jeho funkce ? Pokud ne, tak si to najdi ....
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků