Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Technické problémy s čínskými skútry

Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 04 srp 2023, 08:33

Ahoj,
mám činský skutr 125 ccm s motorem GY6 najeto pouze 6 tis. a nemůžu ho nastartovat.
Při odjezdu z práce se při startu ozvalo nějaké cvakání, ale hned po nastartování to přestalo. Cesta domů byla naprosto v pořádku, bez ztráty výkonu apod. Myslel jsem, že bude slabá baterka tak jsem to doma dal nabít na 5 hodin a pak už jsem to nenastartoval.
Svíčka jiskru hází i ve válci (zkoušeno stroboskopem), ale svíčka je suchá
Vyčistil jsem karburátor a zkontroloval zda do něj teče benzín, podtlakový ventil sice protéká, ale do karburátoru benzín dotéká protože když pak povolím vypouštěcí šroub tak z misky vyteče. Zkoušel jsem stříknout odmašťovač do sání i přímo do válce, ale svíčka je stále suchá a ani neškytne.
Startér točí krásně, píst běhá a ventily chodí, z výfuku se něco dere, zkusil jsem i zaslepit EGR a nic.
Dokonce se mi přijde, že při startování si motor fouká zpět do sání, proto si asi taky nenasaje benzín.
Komprese zkoušena zatím jen zaslepením díry od svíčky palcem a musím trochu přitlačit abych ho tam udržel.
Nevíte čím by se to mohlo stát takhle zničeho nic ? Vsadím se, že to bude nějaká hloupost.

Více na: https://www.motorkari.cz/tema/?t=229899
Copyright © Motorkari.cz
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod radeonx800 » 04 srp 2023, 15:55

Tak píšeš že máš suchou svíčku, tak to bude asi ta hloupost proč to nechytne, že ti to nedávý benzín ne?
radeonx800

25+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 43
Registrován: 04 lis 2014, 22:40
Skútr / moto: Maxon Ardour 125
Tuning / úpravy: Nic na co stejne z toho

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod JardaB » 04 srp 2023, 20:13

Pokud je suchá svíce:
1 - Kompresi zkontrolovat pořádně !!! - 7 atp neudržíš prstem, ventily, popř. startovací dekompresor
2 - znova komplet kontrola karburátoru, sytiče, vyčistit, přisávání vzduhu
3 - podtlakový ventil ... podtlakový ventil sice protéká, ale do karburátoru benzín dotéká ... to znamená že teče furt ? To taky není dobře
4 - jak točí starter ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 06 srp 2023, 10:13

Startér točí krásně.
Dekompresor ani nevim kde to má, abych pravdu řekl :-)
Myslel jsem, že by to byl přeskočený rozvoďak a tím posunuté časování ventilů. To by vysvětlovalo proč fouká do sání a tím nesaje směs.Sundal jsem ventilviko ale zda se mi to být v pořádku, jediné co se mi nezdá je vůle ventilů.
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod LubošV » 06 srp 2023, 12:51

Pověz co a jak jsi zjistil pod tím víkem ventilů a buď konkrétnější co se ti nezdá na té vůli ventilů
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 06 srp 2023, 14:56

No nastavil jsem magneto na značku T a značky na ozubeném kole jsou takřka rovnoběžné s hranou ( takže tak jak to má být) jen nevím jestli značka trojúhelníku patří směrem dovnitř nebo ven. Na ventilech se mi nezdá to, že mi přijde, že je tam velká vůle cca 0,4 mm to je myslím moc, ale nejsem si jistý jestli by to kvůli tomu nestartovalo vůbec nebo že by to dokonce foukalo do sání.
Prosím o vysvětlení ještě toho dekompesoru.
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod JardaB » 06 srp 2023, 20:03

To neovládaš ty, samo se to aktivuje během startu motoru ... je to zmíněno pro pořádek, takovou závadu nepředpokládám.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod LubošV » 06 srp 2023, 22:25

@patrik.cep

Chtěl jsem toho napsat víc, ale asi by se tě to dotklo.

Odvez to nějakému mechošovi dřív, než tam naděláš víc škody než užitku....

Ale závidím ti tvůj odhad, já vůli ventilů bez "měrek" nedám...
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 07 srp 2023, 08:38

No klidně to napiš, rád se přiučím :-)
Jinak jestli se chceš povyšovat kvůli tom že se na něco zeptám, tak by jsi asi neměl chodit na fóra, od toho jsou, aby se nezkušený zeptal zkušenějšího.
Mimo jiné tu vůli jsem měřil měrkami, tak zas tak závidět nemusíš.
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod LubošV » 07 srp 2023, 14:43

Vysvětlím ti proč zním sarkasticky, to není povyšování....

Oukej, tak příště až budeš psát, cituji..."mi přijde, že je tam velká vůle cca 0,4 mm to je myslím moc"...... tak z toho to nezní jako např. naměřil jsem na sacím ventilu vůli xxxxx a na vyfukovem ventilu vůli yyyyy,

Nepotřebuješ diskuzní vlákno k tomu, aby jsi si našel jaké vůle ventilů (sací i výfuk) předepisuje výrobce skútru, resp.motoru.....to najdeš v manuálu k motorce anebo stačí chvíli gůglit a zjistíš to, ale jednodušší je, když to udělá někdo za mně.....

Potom hned na tvůj první post ti uživatel radeonx800 dal lakonickou, nicméně zcela zásadní informaci-máš suchou svíčku, takže ti tam nejde benzín....a ty furt řešíš časování, vůli ventilů atd....prostě bez benálu (ne nějaký odmašťovač) pod svíčkou to nepojede, howg

Dále ti JardaB poradil co máš udělat!!!!! Půjčil jsi si měřič komprese ve válci? NEPŮJČIL, jinak by jsi napsal, jaký to má tlaky. Změřením komprese zjistíš, jestli se palivo vůbec stlačí a pak zapálí...(ale nechci tě poučovat, aby ses o5 neurazil a neměl pocit, že se povyšuju)...protože ti to nenastartovalo ani na sprej.....jen tak mimochodem.....vstříknul jsi trochu benzínu (ne nějakého bůhvíjakého pochybného odmašťovače) pod svíčku a zkusil nastartovat? Tipuji že nikoli.....

Dále....píšeš, cituji..."podtlakový ventil sice protéká, ale do karburátoru benzín dotéká".....už ti to psal JardaB.....kdyby jsi si proaktivně zjistil, jak podtlakový ventil funguje (Google, YouTube etc), tak zjistíš, že samovolně protékat nemůže...tzn.že je KO.....

o5, proč bych si zjišťoval jak funguje a k čemu tam je dekompresor....raději se zeptám, přemýšlet a trochu se ponasnažit holt bolí....

No a v neposlední řadě...píšeš že jsi vyčistil karburátor....JAK?....nicméně Jarda B ti k tomu poradil....cituji..."znova komplet kontrola karburátoru, sytiče, vyčistit, přisávání vzduhu"....tím znovu měl na mysli vyčištění karburátoru ultrazvukem.....to je základ.....co vše jsi z toho udělal co ti JardaB poradil????? VELKÝ NIC.....tedy kromě toho, že jsi zjistil , že startér točí krásně......stěrače stiraji a houkacka houká.....

Místo toho řešíš furt preskoceny řetěz, ventily a podobně, což neznamená, že to tím být nemůže, ale nejdřív vyřeším přívod paliva a pak další.

A nakonec ti povím jedno.....takových dotazů, jaký jsi tady vznesl ty, se tu vyrojí několik desítek měsíčně....a scénář je furt stejný.....člověk neochotný si proaktivně zjistit základní věci položí dotaz a když se najde dobrák (v tvém případě dva dobráci) a řadu dá, tak se stejně míjí účinkem.....proto jsem se tě ptal, co jsi zjistil pod tím víkem ventilů a co ti na nich nezdá, a cca 0,4mm nezní jako přesně změřená vůle měrkami a konkrétně u jakého ventilu....+ tvé další psaní....procby ti měl někdo radit, když si poradit nedáš....včetně toho odvez to do servisu....

Takže asi tak....myslí si o mně co chceš...já tady končím protože nosit suché prádlo na půdu mně nebaví....

PS: ale zcela upřímně ti přeji úspěšnou opravu a ať zas brzo jezdíš.
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 25 zář 2023, 12:44

Trvalo to pár dní, ale nedal jsem na "radu" LubošeV a opravil jsem si to sám na místo odvezení do servisu a opravy za 10 až 15tis.. :D
Ale pobavila mě ta slohovka, jako by mi koukal v dílně přes rameno.
Bylo to prasklé sedlo sacího ventilu, proto nebyl motor schopný nasát palivo z karburátoru (karburátor vyčištěn 2x) a proto také flusalo zpět do sání ten "pochybný" čistič brzd při vstřiku přímo do válce, proto byla svíčka suchá.
Koupil jsem novou hlavu s již osazenými ventily, nasadil, seřídil vůle ventilů (za pomocí měrek, ne od oka :) ) a jede to jak za mlada.
Sice už měsíc jezdím, ale chtěl jsem to sem napsat (i když se zpožděním) kdyby to v budoucnu někomu pomohlo.
Čau a ať vám to jezdí.
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod keto » 25 zář 2023, 18:42

Rozhodně kvituji, že jsi tu napsal co bylo příčinou a jak to dopadlo, spousta lidí nadhodí dotaz a pak nenapíše už nic, takže to někomu dalšímu je pak houby platné.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Longjia Maxx 125 - NESTARTUJE

Příspěvekod patrik.cep » 26 zář 2023, 08:35

To mě při řešení problému a pročítání fór štvalo, že se často nedozvíš čím to nakonec bylo.
patrik.cep

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2023, 20:59
Skútr / moto: Skutr 125


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků