Světlo do kufru Honda...

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Příspěvekod Thomas » 01 bře 2007, 17:59

Sestrojili jste si někdo brzdové světlo do okýnka kufru?Ptal jsem se na to v Hondě, a tam mi řekli, že se tam žádné světlo nedává.Respektive, že na Dylana to nejde, jen na větší motorky.Což se mi zdá jako pěkná blbost.No jo, jsou to tam ODBORNÍCI... Určitě se tam nějaké dá přikoupit, ale co jsem se koukal na net, jsou tam jenom pro kufry Givi, a nejsou tam žádné rozměry, tak že nevím, jestli by mi to tam pasovalo.A cena za 3 ledky, trochu drátů a nějakých plastových spojek, taky není moc příznivá.Kolem 800Kč... :(
Naposledy upravil Thomas dne 01 bře 2007, 18:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod petrzet » 01 bře 2007, 18:31

Zajdi na nejaky vrakac a tam koupis za kilo jake svetlo chces,jen si musis vybrat ;)
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod xXx » 01 bře 2007, 19:29

Brzdový světlo v kufru měl kámoš na Jawce 350 a odešlo asi za měsíc takže si to musíš udelat sám.
Uživatelský avatar
xXx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 237
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Lidice kousek od Kladna
Skútr / moto: ratlook vespa clx 150

Příspěvekod petrzet » 01 bře 2007, 19:33

Sorry,myslel sem osvetleni pod sedackou.Blbe sem to prcet :cyclops:
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod roman.mara » 01 bře 2007, 19:49

[quote=Thomas]Sestrojili jste si někdo brzdové světlo do okýnka kufru?Ptal jsem se na to v Hondě, a tam mi řekli, že se tam žádné světlo nedává.Respektive, že na Dylana to nejde, jen na větší motorky.Což se mi zdá jako pěkná blbost.No jo, jsou to tam ODBORNÍCI... Určitě se tam nějaké dá přikoupit, ale co jsem se koukal na net, jsou tam jenom pro kufry Givi, a nejsou tam žádné rozměry, tak že nevím, jestli by mi to tam pasovalo.A cena za 3 ledky, trochu drátů a nějakých plastových spojek, taky není moc příznivá.Kolem 800Kč... :([/quote]

není to zas tak těžké, pár diod, nějaký odpůrek .....

já sem si ho uděl do kufru od Kappy, ale to je ta samá firma
fungovalo jako zadní koncové světlo a když jsem použil brzdu,
tak se diody rozzářily ještě víc.

navíc jsem tam dal konektor, aby šel odpojit při sundání kufru

cena minimální

PS: jen si dej pozor na úbytek proudu.
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Thomas » 01 bře 2007, 20:26

[quote=roman.mara]není to zas tak těžké, pár diod, nějaký odpůrek ..... já sem si ho uděl do kufru od Kappy, ale to je ta samá firma.Fungovalo jako zadní koncové světlo a když jsem použil brzdu, tak se diody rozzářily ještě víc.navíc jsem tam dal konektor, aby šel odpojit při sundání kufru, cena minimální.PS: jen si dej pozor na úbytek proudu.[/quote]

A nemohl bys prosím Tě, to tady zveřejnit???Myslím fotečky, eventuelně el. schéma.Nejsem elektrikář, a nerad bych něco poškodil.Nebo alespoň poslat na email... ;)
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod Thomas » 11 bře 2007, 23:41

Tak nikdo neporadí, neelektrikářovi, jak na to? :(
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod Thomas » 16 bře 2007, 09:58

Asi budu muset přece jenom dát těch 800Kč, a koupit origoš... :( :( :( Snad jsou kufry Givi stejné jako ten Honda, co mám... :thinking:
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod Chrt » 23 bře 2007, 08:55

Jestli je to aktuální, tak ti schéma namaluji, je to velmi jednoduché. Zkus uvážit, kdy ti má světlo pod sedlem svítit? Napadají mě dvě možnosti, buďto natvrdo připojíš ke koncovému světlu a bude ti to svítit když máš zaplý parkovačky, anebo to můžeš napojit za spínací skříňku a dát tam vhodný spínač, tak to má řešený Madison. Pak ti to bude svítit při zapnutém klíčku a otevřeném sedle. Možná jsou i další možnosti realizace.
Zmíněného spínače se dobereš nejsnadněji kanibalizací na vrakovišti ze spínače světla v kufru u nějakýho auta. Mám pocit že to bylo i u Favoritu, ale můžu se mýlit.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod Thomas » 23 bře 2007, 13:52

[quote=Chrt]Jestli je to aktuální, tak ti schéma namaluji, je to velmi jednoduché. Zkus uvážit, kdy ti má světlo pod sedlem svítit? Napadají mě dvě možnosti, buďto natvrdo připojíš ke koncovému světlu a bude ti to svítit když máš zaplý parkovačky, anebo to můžeš napojit za spínací skříňku a dát tam vhodný spínač, tak to má řešený Madison. Pak ti to bude svítit při zapnutém klíčku a otevřeném sedle. Možná jsou i další možnosti realizace.
Zmíněného spínače se dobereš nejsnadněji kanibalizací na vrakovišti ze spínače světla v kufru u nějakýho auta. Mám pocit že to bylo i u Favoritu, ale můžu se mýlit.[/quote]
Ale já myslel, BRZDOVÉ SVĚTLO... tzn. ledky, né žárovky. :D To, co máš na mysli Ty, bych zvládl taky.... ;)
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod Chrt » 24 bře 2007, 09:17

Obávám se že v tomto případě si budeš muset světlo vyrobit na míru, ale není to nic těžkého. Bude to chtít udělat papírovou formu o tvaru budoucího světla, do něj zafixovat červené ledky, propojit drátky a pak to celý zalít dentakrylem. Výslednou kostičku z plexiskla (vytvrzený dentakcryl) hezky zabrousíš, zaleštíš a dáš na místo, připojíš paralelně ke stávajícímu brzdovému světlu a hotovo.
Zajdi si někde do obchodu se součástkama a vyber si ledky, co se ti líbí a nezapomeň se zeptat na typ. Pak si spočítej, kolik jich tam asi budeš chtít a já ti pak nakreslím schémátko, je to opět velmi jednoduché. Co se týká dentacrylu, tak se stačí přesně držet návodu, aby ve výsledku nebyly vzduchové bublinky. Ještě si dej pozor na to, že dentacryl po vytvrzení není úplně čirý ale lehounce mléčný, nicméně vadit by to nemělo.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod Thomas » 24 bře 2007, 14:00

[quote=Chrt]Obávám se že v tomto případě si budeš muset světlo vyrobit na míru, ale není to nic těžkého. Bude to chtít udělat papírovou formu o tvaru budoucího světla, do něj zafixovat červené ledky, propojit drátky a pak to celý zalít dentakrylem. Výslednou kostičku z plexiskla (vytvrzený dentakcryl) hezky zabrousíš, zaleštíš a dáš na místo, připojíš paralelně ke stávajícímu brzdovému světlu a hotovo.
Zajdi si někde do obchodu se součástkama a vyber si ledky, co se ti líbí a nezapomeň se zeptat na typ. Pak si spočítej, kolik jich tam asi budeš chtít a já ti pak nakreslím schémátko, je to opět velmi jednoduché. Co se týká dentacrylu, tak se stačí přesně držet návodu, aby ve výsledku nebyly vzduchové bublinky. Ještě si dej pozor na to, že dentacryl po vytvrzení není úplně čirý ale lehounce mléčný, nicméně vadit by to nemělo.[/quote]
Dík.Trochu jsem pošmejdil po netu,a našel jsem vzoreček pro výpočet odporu, i schéma.Zdá se, že je to fakt dětinsky jednoduché.

Jestliže potřebujete více LEDek na jeden objekt, můžete použít sériové zapojení, ve kterém stačí jen jeden odpor.Napájecí napětí musí být větší než je součet napětí všech diod!

Hodnoty LED:
2,1V a 20mA

Vzorec:
Rv = (Ucelkové - (ULED1+ULED2+ULED3+ULED4+ULED5)) : I

Výpočet:
(12V - (2,1V+2,1V+2,1V+2,1V+2,1V)) : 0,020A = 75Ohm


Samotné technické provedení, mě už moc netrápí.Podle toho, co jsem viděl na netu, origoš světlo, nechápu, kde se vůbec dohrabali k ceně kolem 800 Kč.Obyčejná destička s 3 nebo 4 LEDkama, plus pár drátů.Teď spíše řeším, jestli tam šoupnu LEDky, červené, nebo budou stačit, bílé.Origoš jsou bílé.A taky jsem našel diody normální(ty asi né), vysoko svítivé(svítivost 7000 mCd), a extra vysoko svítivé(svítivost od 17.000 - 70.000 mCd).Tak, a teď babo(Chrte) raď. :cyclops: Nerad bych totiž při brždění, toho nešťastníka, co by jel za mnou, totálně oslepil.I když vidět by to být mělo, to zas jo.Proto to tam dávám.Ale zase vím, že když třeba v noci, dojedu nějakého borce v koloně, stojíme, a on má pořád sešláplou brzu, tak za chvíli vidím barevné kroužky, a nejraději bych mu tu nohu uříz... :mad: Aby začal používat ruční... :D Ale zpět.Jediná věc, které nerozumím, je že:"Napájecí napětí musí být větší než je součet napětí všech diod!" To mi připadá zvláštní.Řekl bych, že by to mělo být naopak.Nemůže to shořet? :stare:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Thomas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 195
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: nedávno Honda Dylan 125, teď Honda CBF 500

Příspěvekod Vlady » 26 kvě 2007, 21:42

nič nezhorí na to je tam ten odpor...ak by bolo napätie menšie tak to nebude svieťiť vôbec..LED nieje jak žiarovka minimum má cca 1,8V a biele a modré asi 2,8 pod toto napätie nesvietia...A do brzdy len červené LED pretože biele sú za prvé drahšie a za druhé budú pod červeným filtrom čo v podstate ten červený kryt je svietiť slabšie pretože z celého vyžiareného farebného spektra sa odfiltruje všetko mimo červenú vlnovú dlžku teda nie že by to bolo nejak brutálne slabé ale načo ak sú v ponuke červené LED...ja idem teraz robiť do smeroviek oranžové mám porobené plošáky na 18 kusov LED kúpil som 50000Cd majú síce len 10°vyžarovací uhol tak som zvedavý čo to bude zač...ináč avatar je zadok mojeho scootra dole svieti origoš koncové svetlo a to hore sú ledky na kufri je ich po 20na každej strane a to modré dokola je taký ohybný tenký neon z LIDLA čo mám daný do tej fugy medzi hornou a dolnou polovicou kufra...takže žiadny momozemšťan to nieje :p
Naposledy upravil Vlady dne 26 kvě 2007, 21:47, celkově upraveno 1
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....


Zpět na Styling

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník