Držák na telefon

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Držák na telefon

Příspěvekod Hubinka » 25 črc 2021, 09:40

Hi, zrovna včera jsem si koupil tuhle srandu pod zrcátko (na řídítka držák přidělat nejde, tak alespoň něco), vyšlo to jen tak tak, aby Lko nezasahovalo do ovládání dálkových světel ale telefon to drží hezky ještě uvidíme jak se osvědčí v praxi na silnici.. pořizoval jsem si ho hlavně kvůli navigaci atd.. Škoda, že ještě skútr nemá napájení
Jak to máte řešené vy? A jaké používáte aplikace na telefonu android? Něco spešl přímo pro skútr?

Díky za tipy
Screenshot_20210725_093207_com.android.chrome_edit_300562906961949.jpg


Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Hubinka

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2021, 06:17
Skútr / moto: Shenke

Re: Držák na telefon

Příspěvekod JardaB » 25 črc 2021, 10:08

Mobil má lesklý displej a je tam prd vidět ... používám klasickou autonavigaci Garmin 4" s matným displejem. Lidi to nahrazují hlasovou komunikaci navigace do bluetooth sluchátek. O navigační aplikaci pro skútry nevím, optimální jsou dle mně Mapy Seznamu. Jsou čím dál lepší.
Napájení USB snad není problém dodělat !
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Držák na telefon

Příspěvekod keto » 25 črc 2021, 10:29

Taky jsem začínal s navigací v mobilu, ale kvůli vodotěsnosti a přehřívání se mobilu ve vodotěsném obalu jsem si pořídil TomTom Rider a mobil vozím od té doby v kapse a hovory za jízdy řeším přes navigaci a navigaci napájím 12V z vodiče, který jde na spínač brzdových světel u brzdové páky na řídítkách :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Držák na telefon

Příspěvekod dominik.palo » 25 črc 2021, 10:30

Hubinka moje riesenie som popisoval tu dopl-islusenstvi-f60/drziak-mobilu-navigacie-pre-honda-forza-125-2020-t17297.html#p352303. Predtym som tiez chvilu mal velmi podobny drziak, ako mas na obrazku za par supiek z AliExpressu, no stal za prd... triasol sa, nebol dobre polohovatelny, dokonca mi z neho raz mobil aj vypadol pocas jazdy... tak som trochu zainvestoval do RAM Mounts a je to fakt "nebe a dudy". Co sa tyka leskleho displeja - ano, urcite je horsie citatelny za slnka (v porovnani s autonavigaciou), no nie je to nic hrozne (a vzdy sa to pripadne da vyriesit nalepenim antireflexnej matnej folie na displej - vysledok bude rovnaky ako pri autonavi... dokonca som si tu foliu aj kupil, no zatial som ju ani nelepil, kedze v pohode vidim aj bez nej). Na navigaciu po beznych cestach pouzivam vacsinou Waze alebo Google Maps, no ak chces objavit aj zaujimave cesticky pre motorky, odporucam aplikaciu Calimoto (existuje pre iOS aj Android) - je zamerana prave na taketo "zazitkove cesty" :) A navyse ti vie nahravat celu prejdenu trasu, ktoru su vies neskor pozriet na ich webe (aj so zaujimavymi stastikami) a taktiez vyexportovat do GPX suboru.

Osobne som volil mobil namiesto motonavigacie (ktore sa mi povaluju doma zvysne 2 - Garmin a Tomtom) z 3 dovodov:
  • skuter casto vyuzivam na geocaching a teda na to pouzivam rozne aplikacie (Geocaching a c:geo), ktore proste potrebuju internet/data + pekne spolupracuju s ostatnymi navigacnymi appkami v mobile
  • kompaktnost - chcel som nieco okolo 4", nech mi to na riaditkach nezavadzia a stale mi to v pohode staci na navigovanie - ja iba potrebujem vediet, kde mam najblizsie odbocit... Motonavigacie su zvycajne vacsie a ak chcem preskumat nejaku vacsiu cast mapy/naplanovat trasu, tak si vytiahnem z vrecka moj primarny/velky mobil, kde si to popozeram... a nasledne uz iba poslem naplanovane destinacie do mojho navigacneho mobilu
  • moznost nahravania trasy a nasledneho exportu do GPX, ktory sa mi nasledne nahra do cloudu (mozno niektore modernejsie autonavigacie podporuju aj nahravanie jazdy, stale by to vsak bolo komplikovanejsie s exportom, kedze nemaju internet)

Tolko moje postrehy :) +bonus - ak sa mi nahodou primarny mobil vybije/ukradnu mi ho/pokazi sa/strati signal, viem na volania/datovanie nudzovo pouzit aj moj "GPS" sekundarny mobil, na ktorom mam schvalne ineho operatora :)
dominik.palo

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 20
Registrován: 14 čer 2021, 00:42
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Držák na telefon

Příspěvekod forester » 25 črc 2021, 10:59

Všetko je pekné aj praktické až na jednu zásadnu vec ktorá všetky tieto "vychytávky" degraduje do plohy nevhodné. A to je že mobil sa nedá ovládať rukavicami, čo považujem za sásadnú vec pri jazde s navigáciou. Odlesky, prehrievanie a kmitanie je proti tomu hadr. Skúšal som obydvoje varianty na viac moto a teraz po kúpe Forzi som musel zase riešiť podobný problém a vyskúšal niekolko držiakov tak som musel kúpiť novú navigáciu TomTom 550 World a moje pókusy a omyly sú vo finále. Prejazdil som toho dosť aj z mobilom ale jednoznačne kto chce cestovať a mať pri tom komfort musí investovať do motonavigácie.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Držák na telefon

Příspěvekod mirsil » 25 črc 2021, 11:47

Zásadní, tedy alespoň pro náš šťastný návrat domů,  je neovládat navigaci při jízdě a mít ji umístěnou v zorném poli tak, aby při kontrole trasy nebylo nutno uhýbat pohledem z provozu
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Držák na telefon

Příspěvekod Hubinka » 25 črc 2021, 12:07

mirsil píše:Zásadní, tedy alespoň pro náš šťastný návrat domů,  je neovládat navigaci při jízdě a mít ji umístěnou v zorném poli tak, aby při kontrole trasy nebylo nutno uhýbat pohledem z provozu



s tím souhlasím, proto si vše nastavuju před odjezdem :) i v autě..
Uživatelský avatar
Hubinka

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2021, 06:17
Skútr / moto: Shenke

Re: Držák na telefon

Příspěvekod duky5 » 25 črc 2021, 12:18

Starý vyradený mobil, na ňom Sygic. Na displej pohodlne vidím aj na slnku, povely idú do interkomu.

forester píše:Všetko je pekné aj praktické až na jednu zásadnu vec ktorá všetky tieto "vychytávky" degraduje do plohy nevhodné. A to je že mobil sa nedá ovládať rukavicami, čo považujem za sásadnú vec pri jazde s navigáciou.

Samozrejme tomuto sa prispôsobili aj výrobcovia rukavíc a posledné roky sa dajú kúpiť rukavice, ktorými ide ovládať displej úplne normálne....
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Držák na telefon

Příspěvekod forester » 25 črc 2021, 12:36

Hubinka píše: s tím souhlasím, proto si vše nastavuju před odjezdem :) i v autě..


S tím súhlasím, samozrejme tak aj konám :D Všetko platí ako u mobil navigácie až do momentu keď človek príde k nejakej obchádzke s titulu výluky, rozkopávky alebo nehody. Vtedy jedním klikunutím počas pomalej jazdy alebo sekundového zastavenia kliknem na ikonu “obchádzka” a v tom mi navigácia prepočíta a navrhne hneď obchádzkovú najvhodnejšiu trasu, a to bez nutnosti zastavenia ktoré je neraz nemožné alebo nebezpečné viac ako to jednoduché kliknutie.

Ďalej sásadné funkcie motonavigácie:
Zmena trasy
Zmena vlastnosti trasy(dialnica, okresky, terén)
Hladanie pumpy (navigácia na ňu a značka)

Je vela motorkárov ktorý staja na krajnici a niekdy fakt nebezpečne ktorý si prácne menia nadstavenia ktorým predchádza sundavanie rukavic samozrejme…
Naposledy upravil forester dne 25 črc 2021, 14:10, celkově upraveno 3
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Držák na telefon

Příspěvekod keto » 25 črc 2021, 12:44

Já mám navigaci jen jako doplněk, nečumím stále na ni, většinou mi stačí ukazatele a na navi kouknu jen, když si nejsem jistý nebo po odbočení, abych si potvrdil, že jsem to trefil správně. Když potřebuji něco přenastavit, tak si na to zastavím, jediné, kdy na ni sáhnu za jízdy je odmítnutí nebo přijetí hovoru. Když si chci zavolat sám, tak si na to taky někde zastavím, není to nikdy tak žhavé, abych musel volat okamžitě. Většinou si jedu podle toho co si zhruba naplánuji a když zabloudím, tak použiju navi nebo na rychlý návrat domů, když už nechci bloudit a kochat se :wink: .
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Držák na telefon

Příspěvekod duky5 » 25 črc 2021, 12:51

Hľadanie pumpy?

Asi by si mal skúsiť Sygic :)
Obrázek
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Držák na telefon

Příspěvekod forester » 25 črc 2021, 13:27

Tak to je pekné. Sigic som skúšal, ale iba krátko. Mal som dlhé roky Garmin a teraz mám TomTom. Navigácia je aj o zvyku jeho ovládania. Človek keď presedlá stále porovnáva a jeho stereotip v ovládaní prevažuje. Taktiež dlhšie trvá kým si človek zvykne na všetky funkcie navigácie ktorá toho zahŕňa ovela viac ako len navigovanie. Na Tomtome je dobrá tá postranná lišta upozornení a vzdialenosť k nim v grafickej podobe, ktorú Garmin nemal.
Moto navigácia je drahá ale potom keď ju človek má zistí že už nijaký mobil ju nenahradí. Jasné že aj mobilom sa dá navigovať ale motonavigácia je úplne niekde inde.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Držák na telefon

Příspěvekod duky5 » 25 črc 2021, 14:11

Jasné, keď som videl zasekaný Garmin, tak som vedel že za toto peniaze nikdy nedám. A to bol top model. 5-6 kúskov som mal tú česť vidieť a všetky na jedno kopyto... Ale to už ideme mimo témy zase.

Za mňa je ideálna kombinácia kúpiť si odolný mobil za cca 200€ s väčšou batériou, zvyčajne majú 5-6 000 mAh, k tomu Sygic za 20€ v akcii a strčí to do vrecka akýkoľvek Garmin/TomTom.
Navyše na ten Android vieš dať aj ďalšie špeciálne moto navigácie.

Nemať po ruke stále vyradené mobily, tak idem touto cestou :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Držák na telefon

Příspěvekod Hubinka » 25 črc 2021, 14:20

forester píše:
Hubinka píše: s tím souhlasím, proto si vše nastavuju před odjezdem :) i v autě..


S tím súhlasím, samozrejme tak aj konám :D Všetko platí ako u mobil navigácie až do momentu keď človek príde k nejakej obchádzke s titulu výluky, rozkopávky alebo nehody. Vtedy jedním klikunutím počas pomalej jazdy alebo sekundového zastavenia kliknem na ikonu “obchádzka” a v tom mi navigácia prepočíta a navrhne hneď obchádzkovú najvhodnejšiu trasu, a to bez nutnosti zastavenia ktoré je neraz nemožné alebo nebezpečné viac ako to jednoduché kliknutie.

Ďalej sásadné funkcie motonavigácie:
Zmena trasy
Zmena vlastnosti trasy(dialnica, okresky, terén)
Hladanie pumpy (navigácia na ňu a značka)

Je vela motorkárov ktorý staja na krajnici a niekdy fakt nebezpečne ktorý si prácne menia nadstavenia ktorým predchádza sundavanie rukavic samozrejme…



I Google maps nebo Mapy od seznamu umí přepočítat trasu ať už kvůli přejetí odbočky nebo kvůli objížďce.. Do některých navigací to i ostatní řidiči mohou poznačit, ať už práce na silnici, objížďku, policejní hlídku, nebezpečný výmol nebo i zdechlinu na silnici..
Uživatelský avatar
Hubinka

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2021, 06:17
Skútr / moto: Shenke

Re: Držák na telefon

Příspěvekod ozzy2 » 25 črc 2021, 16:18

Když už tu řešíte ty navigace, tak se na něco zeptám. Neví někdo jestli pasuje Navitel G550 do držáku RAM mounts. Myslím tu kouli co je na držáku té navigace.
Uživatelský avatar
ozzy2

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 27 čer 2021, 14:10
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: Honda Forza 350 (2021)

Další

Zpět na Styling

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků