Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Kluby a spolky s působností po celé SR.

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 15:58

BrAtKo, no pekné fotky ako aj tá krajina nádhera, hneď by som sa tam teleportoval. Dokonca už pomenované aj pre nás čo sme tam nikdy neboli už teraz vieme kde to si a čo vidíme na fotkách. Ale neviem ako ty ale ja keď idem do Chrvátska tak tam idem hlavne k moru ale tu čítam “Vransko jezero” “ Bettina, Murter a Jezera” Jadranské more je asi najkrajšie aké poznám a chodiť k jazerám aj keď sú určite krásne v Chorvátsku je niečo pre mňa ako mrhanie časom, jazier je dosť aj u nás. Po niekoľkých prúserov s počasím na Pule aj Zadari na 90% vždy chodím na Makarskú rivieru a to od Breli až po Gradac. Aj keď som bol viac krát na Pule(Fažana) ostrov Krk, Opatia atď. Oblasť Rijeky Pula a sever je podnebím a vegetáciou ako aj počasím niečo ako u nás. Dole na juhu už to dýcha južansky, rastú tam palmy, dozrievajú figy už na začiatku augusta, proste má to južanský kolorit zo všetkým ako má byť a tento ja milujem. Tak isto počasie a teplota vzduchu je niekedy aj o +10c vyššia medzi Rijekou a Dubrovníkom a primerane je aj teplé more.

Takže píš a fotografuj čo najviac aby sme sa aj mi môhli kochať tou nadhernou prírodou. A ty hlavne vždy šťastlivo prídi do ciela cesty. A dávaj pozor na tú rýchlosť, 130-ka je na dialnicu a nie na magistrálu :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 16:17

Keď si človek da nejaké tie sotoliny v NP Krka keďže nemám záujem platiť vstupné 25€. A takto som sa aj okupal v Krke a aj našiel krásne vyhliadky. Len to chce trochu odvahy vyraziť lesnou cestou. Krajina nikoho keď si len tak ideš pomaličky bez prilby a v tričku a ani živej duše nikde. Ochutnas potom domaci olivový olej a pán ta ponúka aj pivom a vodou a poradí ti miesto na výhľady. Po celom dni v Krke som si zašiel opäť na ostrov Murter (Betina a Jezera sú dedinky pri mori na tomto ostrove). Tu som našiel pokoj od turistov a snorchlovanie bez plaviek s krásnym podmorským životom. Celodenne vylihovanie na pláži ma nebaví, tomu počas dovolenky venujem jeden deň po príchode a aj to som viac v bufete ako vo vode. More je tu všade podobné niet čo fotiť moc to isté. A zajtra dlhá cesta domov vyše 10 hodín (mimo magistraly).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil BrAtKo dne 26 čer 2021, 18:36, celkově upraveno 3
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 18:19

Nádhera, konečne vidíme more aj keď v dialke na tej poslednej fotke. Rieka Krka sa vlieva do mora pri meste Šibenik a jej delta s vyhliadky pri moste ktorý tvorí magistrálu je moja tradičná zastávka lebo je to pastva pre oči a fotoaparát. Keď máš ešte čas alebo tade pôjdeš tak to určite nevynechaj. Ozaj, kade vlastne pôjdeš domov? Slovinsko a Austria? Alebo SLO a Maďarsko po okreskách, Daj nejaký itinerár.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 18:42

Ten most je pekný ved ja už som tu bol 2x, ale tesne pred mostom zaboc doľava a naskytne sa ti pohľad na Zatonsku užinu treba sa ísť motat na Zaton a Raslinu tam už máš zmiešanú vodu slanu so sladkou a najmä bez turistov. A znakom toho že vyberám dobré cesty je to, že nestretavam žiadnych motorkárov. Ja idem mimo prúdu :) Pošlem aj súradnice na olivový olej pripadne kde sa zastaviť a jeden Etno House kde aj varia a pečú odojak. Domov ma povedie tom tom podľa aktuálnej dopravnej situácie. Nemám itinerar. Vyzerá to na HU a AT.

PS edit doplnil som foto z rybárskeho večera 2dc vína 10KN a ryby alebo mušle 20KN proste miestny street food.

Obrázek

ObrázekObrázek
Obrázek
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 22:04

Pekné fotky aj z popiskami, už sa mi začínaš páčiť :D Tie gurmánske festy tam bývajú často cez víkendy. Na Makarskej je to pravidelne aj z hudbou na rôznych pódiach. Keď si bol už tak blízko môhol si ísť na ostrov Trogir ktorý je spojený mostom s pevninou. Typická talianska architektúra, zlatníctva na každom rohu a domy na 3m od seba :D

Dovolil som si jedno video s takého gurmán festu z r. 2016 Strašné obžerstvo, hneď by som tam išiel :D
https://youtu.be/boFb9nyqzf0
Naposledy upravil forester dne 26 čer 2021, 22:14, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 22:09

Presne v tak starom mestečku na malom ostrove v Tribunj som býval už 2x. Auta tam nesmú a motorkou sa tak tak dostaneš do uličky kde bývaš. Moc ma neberú mestá a turistické atrakcie. Ani tentoraz som sa nedostal do Albánska a čiernej hory. Tak snáď nabudúce. Chorvátsko beriem iba ako z núdze cnosť aj keď tu už mám čo to nekomerčné prejdene (miesta o ktorých moc nepočuť). Čím ďalej od mora tým lepšie. PS blinkre a corona to tu neexistuje vôbec Obrázek
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Dano » 09 říj 2021, 16:45

Pekný výlet aj fotky-ja som dnes po dlhšom čase pojazdil moju oblúbenú destináciu-lazy nad Brezovou p.Bradlom,pre zmenu "len" na 125-ke :) -pekne bolo,chladno ale slnečno,spotreba potešila 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Dano » 24 bře 2022, 16:57

tak počasie je už fajn,sezónu som začal dnes menším výjazdom,cca 200 km na moje oblúbené miesta-obed v reštaurácii Gurmán v obci Košariská (držková a rezeň boli super) :D a pozrieť Mohylu
jazdilo sa dobre,bol trochu silnejší vietor,ale dalo sa-a zasa zmena,sezóna 2022 na inom skútri-znalci uhádnu,čo je to 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Dano » 22 dub 2023, 15:37

zas prešiel ďalší rok,dnes prvý výjazd mimo SK,slnečných cca 300 km-bol som nakuknúť do susednej zeme :) trochu potrénovať prdel-obedík v zámockej reštaurácii v Strání a šup naspäť na SK :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod forester » 30 dub 2023, 19:07

Iniciátor dnešného výjazdu Vikino nakoniec svoju účasť na poslednú chvílu zrušil, tak mi ostatný Dano a Integra18 (Robo) sme uronili slzu a vyrazili sami. Dano a ja sme sa stretli na OMV Lamč a vyrazili smer Senica cez Malacky a Borský Mikuláš kde sme sa mali stretlnúť z Robom ktorý zabehával novú Ducati Streetfajter. Neviem ako to chalň robí ale asi sa dobre učil keď budúci týždeň si ide zase pre nový X-Max 300 a zase bude zabehávať.Bola to jeho iba druhá jazda tak nás upozornil źe nech sa krotíme a nejdeme ako prasatá ale skútristi. Fúkal dosť siný severný vietor tak sme jeho upozrnenie zobreali vážne a jazdili nie len zábehovým tempom ale možno až pod jeho limity.

Zo Senice sme išli na Starú Myjavu kde sme si chceli dať malý obed nakolko jeho prevozná značka nám nedovoli prekročiť hranice na Moravu a dať si v prvej hospode poriadne výpečky alebo brabca z piatimi knedlami. Slovenská reštika bola prúser. Neochotný personál nás nechať sedieť v nútri kde bolo nejaké rezervé ktoré sa neobsadilo ani po našom odchode. Na vonkajšej časti fúkalo ale čo sa dalo robiť. Po 10 min sedenia nám susediaci pán zdelil že tu nieje obsluha a že si treba objednať v nútri. Keby nám to nepovedal tak tam čakáme možno aj doteraz. Trochu sme si ponadávali a vyrozprávali príbehy ako to funguje na Morave a v Čechách. A boli sme tak blízko.

Na spiatočnej ceste sme išli cez Skalicu kde sme si napravili náladu a kúpili asi ten najlepší trdelník aký som kedy jedol. Objednal som ich deň dopredu lebo sa to predáva ako nie teplé rožky ale teplé trdelníky na ohni upečené.

Na spiatočnej ceste sme sa postupne odelili. Robo ešte na konci Skalice s pokračovaním domov. Dano na konci Kútov po starej ceste a ja som pokračoval dialnicou do Malaciek a ďalej cez Malé Karpaty a kopec Baba ešte do Senca za synom. Dosť často som klial na tie rozbité cesty a klial prečo ja blbec idem tade. Uplná a jediná perla pre motorkárov a zúfalé cesty na ktorých boli vybité jami dosť nebezpečnej velkosti.

No čo už keď som sa na to dal tak som to musel nejak dobojovať. Ale mám ponaučenie pre budúcnosť a to keď si chcem kvalitne zajazdiť musím ísť do Rakúska a keď sa chcem dobre najesť musím íst zase do Česka/Moravy.

Ďakujem chlapcom Danovi a Robovi za spolujazdu a príjemné chvíle strávené pokecom.

Najazdených 309 km

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod vikino » 30 dub 2023, 20:24

Čaute Rudo, Robo a Dano.

No ako ste parádne stretko urobili.
Inak ja som bol iniciátor? Hm, už nepamätám, ale tuším sme to spolu nejak plánovali.
Na rozbite cesty nenadavaj, ved máš ADV, ktorá by si mala s takými cestami hravo poradiť. ;-)
Mne sa fakt nedalo a ako som tak pozeral von oknom, ani počasie by mi veľmi neprialo. Ráno všetko mokre a poprchalo. No a celý deň nepríjemný severný vietor fúkal o dušu, takže 230 km k vám a potom 230 km naspäť by sa mi dnes nešlo najpríjemnejšie... Zajtra by to malo byt o triedu lepšie, ale to už je pasé.
Tak Vás aspoň takto vidím na fotkách a pozdravujem...
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 675
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Integra18 » 30 dub 2023, 22:07

Chlapi, ja len v skratke: ďakujem Vám za príjemne strávený deň, mne sa veľmi páčilo a teším sa už na najbližšiu jazdu a z mojej strany dúfam, že to už bude ako sa patrí, teda zo skútrom :mrgreen: Tak nie že by sa na Dukatke nedalo, ale sme predsa na skutrfóre, tak nech to má aj nejakú tú štábnu kultúru :mrgreen:
PS: Viktor: škoda že si nedorazil, tu u nás sme mali výborné počasie, trošku síce fúkalo a možno mohlo byť aj o málinko teplejšie, ale inak to bol naozaj vydarený deň. Tešili sme sa na Teba, nevadí, sezóna predsa len začína a bude ešte veľa príležitostí :lol: Nabudúce ale už nesmieš chýbať :lol:
PS2: Rudo, ďakujem pekne za kompliment, ale pokiaľ si matne spomínam /bolo to už dávno :lol: / bol som bohužiaľ iba priemerný žiak a študent :mrgreen: :mrgreen:
Integra18

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 142
Registrován: 06 dub 2021, 15:16
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Yamaha X-Max 300 - Šedá matná

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Dano » 01 kvě 2023, 08:12

Aj mne dobre padol spoločný výjazd po rokoch samotárskych výjazdov,verím že si to zopakujeme a pôjdeme pojazdiť k našim susedom-už cez zimu som sa rozhodol,že keď príde to pravé skútrové počasie,t.j. min. +20C bezvetrie a slniečko 8) pojdem na výjazd do mojej srdcovky,kam chodíme každý rok na týždňovú bicykovačku,týmto pozývam každého,kto má záujem trochu viac pojazdiť a vidieť naozaj peknú krajinu :wink:
Tá krásna krajina sa volá CHKO Žďárske vrchy,z Lamača je to cca 200 km,dáme si tam obed,niečo pojazdíme tam,a aj z cestou späť by to celkovo nemalo byť viac ako 450 km.
To sa dá zvládnuť,už len nech príde to lepšie počasie :wink:
vikino,škoda,že to máš tak ďaleko,ale možno by si sa mohol pridať,ak vyrazíš skoro ráno ?

-- 01 kvě 2023, 07:24 --

edit:
ešte doplním,že ja som mal celkovo 290 km,spotreba podla tankovania 2,9 l/100km takže fajn,potešil podvozok,Sym zvláda aj horšie cesty velmi dobre.
keď sme vchádzali do Skalice,pípla mi kontrolka oil check-je to tam nastavené,že sa rozsvieti pri 1000 km (to som dal vymeniť olej,a vtedy mi predajca povedal,že sa rozsvieti ešte raz pri nájazde 2000 km,tak sa aj stalo)-olej som skontroloval,nežerie ani kvapku,len som zabudol čo mi vtedy hovoril,že prečo sa rozvieti-nevadí,v utorok mu zavolám,kontrolku som zmazal hneď na mieste 2-klikom tlačítka SET-ďalšie info o kontrolke dám do príslušnej témy 8)
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Dano » 04 kvě 2023, 17:59

Dnes taká klasika na poslednú chvíľu,po cca roku na obed v Reštaurácii Gurmán,obyčajné obedové menu zasa nesklamalo,paradajková polievka a xxl rezeň z opekanými zemiakmi+tatárska,ako vždy velmi dobré.
Cca 200km,krajina sa zelenie,polia žltnú-repka všade naokolo,fuj,skúter vyzerá ako po masakre žltými muškami,plexi na prilbe som po ceste čistil 2 krát,ale inak bol výjazd fajn.
Zvažujem niečo pojazdiť aj zajtra,počasie má byť ešte lepšie-víkend sa má trochu pokaziť :roll: hmm,môže niekto,vymyslíme niečo ?

-- 05 kvě 2023, 05:53 --

dnes to vyzerá z počasím dobre,takže idem pozrieť k susedom-trasa BA-Malacky-Kúty-Břeclac-Valtice po starej ceste,tam obed a možno ešte pozriem Mikulov a v.n.Nové Mlýny,ak by sa niekto pridal,píšte alebo volajte
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod Integra18 » 05 kvě 2023, 10:11

Zdravím Ťa Dano. Pridal by som sa hneď, ale ako som už spomínal na našej minulotýždňovej jazde, zajtra skoro ráno odchádzam do Prahy a prídem až v pondelok okolo obeda. Inak už zabieham, včera po obede som ho bol vyzdvihnúť a cesta domov sa rovnala prvých 33 kilometrov :mrgreen: Zatiaľ sa zdá byť všetko v poriadku, akurát - a nad tým som sa naozaj pozastavil, nechápem prečo tomu dali taký malý displej, hlavne keď tam majú kopec miesta a ešte je aj na priamom slnečnom svetle /čo je na skútri skoro stále, že áno... :mrgreen: / tragicky nečitateľný :evil: :evil: Hlavne tie maličké písmená...všetko okrem ukazovateľa rýchlosti je zobrazené až neuveriteľne malými písmenami a číslicami....alebo už potrebujem okuliare....počkáme si na ďalšie hodnotenia :D :D
PS: Inak super výlet, tento Tvoj posledný, len tak ďalej..... :D
Integra18

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 142
Registrován: 06 dub 2021, 15:16
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Yamaha X-Max 300 - Šedá matná

PředchozíDalší

Zpět na Slovenská Republika

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků