Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Kluby a spolky s působností po celé SR.

Re: Bratislava a okolie na poslednú chvíľu

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 15:58

BrAtKo, no pekné fotky ako aj tá krajina nádhera, hneď by som sa tam teleportoval. Dokonca už pomenované aj pre nás čo sme tam nikdy neboli už teraz vieme kde to si a čo vidíme na fotkách. Ale neviem ako ty ale ja keď idem do Chrvátska tak tam idem hlavne k moru ale tu čítam “Vransko jezero” “ Bettina, Murter a Jezera” Jadranské more je asi najkrajšie aké poznám a chodiť k jazerám aj keď sú určite krásne v Chorvátsku je niečo pre mňa ako mrhanie časom, jazier je dosť aj u nás. Po niekoľkých prúserov s počasím na Pule aj Zadari na 90% vždy chodím na Makarskú rivieru a to od Breli až po Gradac. Aj keď som bol viac krát na Pule(Fažana) ostrov Krk, Opatia atď. Oblasť Rijeky Pula a sever je podnebím a vegetáciou ako aj počasím niečo ako u nás. Dole na juhu už to dýcha južansky, rastú tam palmy, dozrievajú figy už na začiatku augusta, proste má to južanský kolorit zo všetkým ako má byť a tento ja milujem. Tak isto počasie a teplota vzduchu je niekedy aj o +10c vyššia medzi Rijekou a Dubrovníkom a primerane je aj teplé more.

Takže píš a fotografuj čo najviac aby sme sa aj mi môhli kochať tou nadhernou prírodou. A ty hlavne vždy šťastlivo prídi do ciela cesty. A dávaj pozor na tú rýchlosť, 130-ka je na dialnicu a nie na magistrálu :D
Honda PCX, 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250,2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300, 2018, 22 tis km
forester

2500+

Reputace: 501
Skútr / moto: Honda Forza 300

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 16:17

Keď si človek da nejaké tie sotoliny v NP Krka keďže nemám záujem platiť vstupné 25€. A takto som sa aj okupal v Krke a aj našiel krásne vyhliadky. Len to chce trochu odvahy vyraziť lesnou cestou. Krajina nikoho keď si len tak ideš pomaličky bez prilby a v tričku a ani živej duše nikde. Ochutnas potom domaci olivový olej a pán ta ponúka aj pivom a vodou a poradí ti miesto na výhľady. Po celom dni v Krke som si zašiel opäť na ostrov Murter (Betina a Jezera sú dedinky pri mori na tomto ostrove). Tu som našiel pokoj od turistov a snorchlovanie bez plaviek s krásnym podmorským životom. Celodenne vylihovanie na pláži ma nebaví, tomu počas dovolenky venujem jeden deň po príchode a aj to som viac v bufete ako vo vode. More je tu všade podobné niet čo fotiť moc to isté. A zajtra dlhá cesta domov vyše 10 hodín (mimo magistraly).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil BrAtKo dne 26 čer 2021, 18:36, celkově upraveno 3
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
BrAtKo

1500+

Reputace: 43
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 18:19

Nádhera, konečne vidíme more aj keď v dialke na tej poslednej fotke. Rieka Krka sa vlieva do mora pri meste Šibenik a jej delta s vyhliadky pri moste ktorý tvorí magistrálu je moja tradičná zastávka lebo je to pastva pre oči a fotoaparát. Keď máš ešte čas alebo tade pôjdeš tak to určite nevynechaj. Ozaj, kade vlastne pôjdeš domov? Slovinsko a Austria? Alebo SLO a Maďarsko po okreskách, Daj nejaký itinerár.
forester

2500+

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 18:42

Ten most je pekný ved ja už som tu bol 2x, ale tesne pred mostom zaboc doľava a naskytne sa ti pohľad na Zatonsku užinu treba sa ísť motat na Zaton a Raslinu tam už máš zmiešanú vodu slanu so sladkou a najmä bez turistov. A znakom toho že vyberám dobré cesty je to, že nestretavam žiadnych motorkárov. Ja idem mimo prúdu :) Pošlem aj súradnice na olivový olej pripadne kde sa zastaviť a jeden Etno House kde aj varia a pečú odojak. Domov ma povedie tom tom podľa aktuálnej dopravnej situácie. Nemám itinerar. Vyzerá to na HU a AT.

PS edit doplnil som foto z rybárskeho večera 2dc vína 10KN a ryby alebo mušle 20KN proste miestny street food.

Obrázek

ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
BrAtKo

1500+

Příspěvekod forester » 26 čer 2021, 22:04

Pekné fotky aj z popiskami, už sa mi začínaš páčiť :D Tie gurmánske festy tam bývajú často cez víkendy. Na Makarskej je to pravidelne aj z hudbou na rôznych pódiach. Keď si bol už tak blízko môhol si ísť na ostrov Trogir ktorý je spojený mostom s pevninou. Typická talianska architektúra, zlatníctva na každom rohu a domy na 3m od seba :D

Dovolil som si jedno video s takého gurmán festu z r. 2016 Strašné obžerstvo, hneď by som tam išiel :D
https://youtu.be/boFb9nyqzf0
Naposledy upravil forester dne 26 čer 2021, 22:14, celkově upraveno 1
forester

2500+

Příspěvekod BrAtKo » 26 čer 2021, 22:09

Presne v tak starom mestečku na malom ostrove v Tribunj som býval už 2x. Auta tam nesmú a motorkou sa tak tak dostaneš do uličky kde bývaš. Moc ma neberú mestá a turistické atrakcie. Ani tentoraz som sa nedostal do Albánska a čiernej hory. Tak snáď nabudúce. Chorvátsko beriem iba ako z núdze cnosť aj keď tu už mám čo to nekomerčné prejdene (miesta o ktorých moc nepočuť). Čím ďalej od mora tým lepšie. PS blinkre a corona to tu neexistuje vôbec Obrázek
BrAtKo

1500+

Předchozí

Zpět na Slovenská Republika

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek